15-godzinny lot – MMC UAV prezentuje nowy, bijący rekordy hydron

Firma MMC UAV zaprezentowała nowy hydron Griflion H podczas bijącego rekordy długości 15-godzinnego lotu, który odbył się 17 września 2019 r. w Niemczech w trakcie InterGEO 2019, największych targów geoinformacji na świecie. Urządzenie to zasilany wodorem dron z możliwością poziomego wzbijania się i lądowania ze zintegrowanym projektem i akumulatorem na wodór opracowanym przez MMC charakteryzujący się dużą stabilnością.

15-godzinny lot zapewniający większą wydajność misji
Jedną z zalet modelu Griflion H jest dłuższy czas lotu dzięki zastosowaniu wysoko wydajnego ogniwa na wodór z metalową, dwubiegunową płytką i pojemnością do 27 litrów wodoru. Długość lotu sięgnęła bijący rekord wynik 15 godzin bez ładunku i 10 godzin z 3-kilogramowym ładunkiem. Większość dronów na rynku może utrzymywać się w powietrzu przez zaledwie 2 godziny. W kartografii misje są często przerywane przez wielokrotne lądowania i wznoszenie się w różnych miejscach, przez co spada ich wydajność. Wydłużony czas lotu modelu Griflion H znacznie zwiększa wydajność misji. Pozostałe funkcje modelu obejmują wygodną obsługę, wysoki poziom bezpieczeństwa, duży zasięg, zero emisji i niski poziom hałasu. W połączeniu z różnymi ładunkami urządzenie jest rozwiązaniem dla klientów na całym świecie w branżach takich, jak pomiar i kartografia, ratownictwo, bezpieczeństwo i ochrona, patrole granic i lasów.

MMC UAV Industrial Chain Product Portfolio

Produkty łańcucha produkcji ze zintegrowanym projektem
Jako jedna z niewielu firm z możliwościami integracji łańcucha produkcji i prowadzenia badań i rozwoju MMC UAV opracowała własny system energii wodorowej, w tym akumulator wodorowy, cylinder wodorowy, zawór zmniejszający ciśnienie, kompresor wodoru i generator wodoru.
Firma MMC UAV wprowadziła pierwszy na świecie zasilany wodorem wielowirnikowy HyDrone 1800 w 2016 r. Urządzenie mogło utrzymać się w powietrzu przez 273 minuty. Model Griflion H przeszedł modernizację i został wyposażony w system paliwa wodorowego, który pobił własny rekord długości lotu. Zintegrowany projekt zacieśnia połączenia między dronem, akumulatorem i ładunkiem.

źródło: MMC UAV

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: