HP Elite Dragonfly – ultralekki laptop PC klasy premium

Niespełna kilogramowy komputer HP Elite Dragonfly oferuje mobilnym użytkownikom przełomową moc w konstrukcji „lżejszej od powietrza”[1]. HP prezentuje także imponujące zakrzywione monitory HP S430c Curved Ultrawide i HP E344c Curved oraz akcesoria do domu i biura.

Warszawa, 20 września 2019 r. – Firma HP Inc. przedstawia HP Elite Dragonfly, niespełna kilogramowy, ultralekki komputer PC klasy premium[1] zaprojektowany z myślą o mobilnych profesjonalistach. Skonstruowany by się wyróżniać, zaprojektowany pod kątem wysokiej mocy i wyposażony w skuteczne zabezpieczenia. HP Elite Dragonfly zapowiada nową erę mobilności.
HP poszerza też ofertę monitorów, wprowadzając dwa zakrzywione modele o niezwykle żywych barwach, oba zaprojektowane pod kątem dzisiejszych nowoczesnych biur.

Komputer PC powinien zapewniać swobodę, adaptować się i zmieniać sposób oraz miejsce pracy współczesnych użytkowników biznesowych. Innowacje HP pozwalają firmom przełamać status quo dzięki niewiarygodnie lekkim, mocnym i bezpiecznym PC oraz ekosystemowi połączonych siecią urządzeń zaprojektowanych z myślą o nowoczesnych miejscach pracy. Wprowadzając do sprzedaży najlżejszy na świecie, kompaktowy biznesowy komputer konwertowalny[2] oraz przepiękne, zakrzywione monitory, HP pokazuje, jak technologia może zapewnić nowe możliwości współczesnym pracownikom. – Sophie Hadberg, Dyrektor Generalny, EMEA Personal Systems, HP Inc.

Najlżejszy na świecie kompaktowy biznesowy komputer konwertowalny
Dzisiejsi przedstawiciele biznesu muszą swobodnie poruszać się między salami konferencyjnymi, kampusami, lotniskami, środkami transportu i innymi miejscami, w których pracują. HP Elite Dragonfly to urządzenie wyróżniające się śmiałym i indywidualnym stylem. Jest lekkie i mocne, oferując najwydajniejszą baterię w 13-calowym biznesowym komputerze konwertowalnym[3], która starcza nawet na 24,5 godziny pracy[4] oraz najnowszą łączność Wi-Fi 6[5]. Opcjonalny gigabitowy modem 4G LTE[6] pozwala pracownikom łączyć się i współpracować z niemal dowolnego miejsca dzięki antenom 4×4 LTE[7]. HP Elite Dragonfly jest również pierwszym na świecie biznesowym komputerem konwertowalnym, na którym wstępnie zainstalowano oprogramowanie dbające o dobre samopoczucie użytkownika[8], HP WorkWell.
Lekki i wytrzymały:
 • najlżejszy na świecie kompaktowy biznesowy komputer konwertowalny o wadze poniżej jednego kilograma, precyzyjnie wykonany z wytrzymałego stopu magnezu, dostępny w przykuwającym wzrok, opalizującym kolorze Dragonfly Blue,
 • pożegnaj się ze stukotem klawiszy dzięki ultralekkiej, cichej i podświetlanej klawiaturze z touchpadem, która zapewnia najwyższy komfort pracy,
 • najlepszy na świecie stosunek wielkości ekranu do obudowy w 13-calowym biznesowym komputerze konwertowalnym[9] (niemal 86 proc.) oraz błyskawiczna transformacja z tabletu w komputer.

HP Elite Dragonfly to pierwszy na świecie notebook wykonany częściowo z tworzyw sztucznych, które odzyskano podczas oczyszczania oceanów[10] . HP podejmuje odpowiedzialne decyzje odnośnie plastikowych elementów w swoich urządzeniach, w tym komponentów obudowy głośnika.

Inteligentny i spersonalizowany:
 • dbałość o zdrowie w miejscu pracy dzięki HP WorkWell[11],
 • oprogramowanie zachęca użytkowników do robienia przerw i dostarcza osobistych wskazówek zwiększających produktywność,
 • HP pomaga użytkownikom znaleźć właściwą równowagę między pracą, a życiem osobistym, dostarczając spersonalizowanych rekomendacji zdrowotnych.
HP Elite Dragonfly_2.jpg

HP Elite Dragonfly i akcesoria klasy premium, w tym nowy skórzany futerał HP Elite 13.3 Leather Sleeve oraz mysz HP Bluetooth Travel Mouse, wspierają mobilnych pracowników nowej generacji.

Mocny i bezpieczny:
 • zweryfikowany pod kątem zgodności z docelowymi specyfikacjami i kluczowymi założeniami innowacyjnego intelowskiego programu „Project Athena”,
 • najwyższa w tej klasie wydajność biznesowa dzięki procesorowi Intel® Core™ vPro™ 8. generacji[12].

HP Elite Dragonfly to wyjątkowy przykład tego, jak HP i Intel stymulują innowacje w ramach programu „Project Athena”. Nasz procesor Intel Core oraz platforma vPro zapewniają bezkompromisowe możliwości, spełniając potrzeby firm i ambicje mobilnych profesjonalistów.

Chris Walker, Wiceprezes, Mobile Computing Platforms, Intel

 • Wi-Fi 6 oferuje nawet trzykrotnie większą szybkość transmisji plików, niż Wi-Fi 5, zapewniając wyższą wydajność w środowiskach o dużym zagęszczeniu urządzeń[13],
 • technologia HP Sure Sense[14] chroni mobilnych pracowników przed złośliwym oprogramowaniem przy użyciu sztucznej inteligencji,
 • funkcja HP Sure Recover with Embedded Reimaging[15] pozwala użytkownikom szybko wrócić do pracy w przypadku ewentualnej awarii – wszędzie i o każdej porze.
HP Elite Dragonfly_3.jpg.png

HP Sure View Gen3[16], nagradzany zintegrowany filtr prywatności HP, oraz HP Privacy Camera[17] pomagają użytkownikom kontrolować to, czym dzielą się ze światem zewnętrznym.

Ultraszerokie, zakrzywione ekrany
Najbardziej wymagający użytkownicy potrzebują najwyższej produktywności również wtedy, gdy pracują w biurze. Urządzenie takie jak HP Elite Dragonfly nadaje się idealnie do zapisywania pomysłów, współdziałania i pracy mobilnej, ale wielkie idee nabierają kształtu i budzą się do życia tak naprawdę dopiero na dużych, jasnych ekranach.
Zaprojektowane pod kątem produktywności:
Monitor HP S430c Curved Ultrawide
 • wyjątkowy komfort pracy na ogromnym, zakrzywionym ekranie o przekątnej 43,4 cala, odpowiedniku dwóch monitorów 24-calowych,
 • wyposażony w HP Device Bridge[18] – to nowa technologia, która pozwala użytkownikom jednocześnie sterować dwoma komputerami PC. Użytkownicy mogą kopiować i wklejać dane miedzy urządzeniami za pomocą jednej klawiatury i myszy.
HP S430c Curved Ultrawide_1.png

Monitor HP S430c Curved Ultrawide z wysuwaną, chroniącą prywatność kamerą i wbudowanym mikrofonem.

Monitor HP E344c Curved
 • ultrasmukły monitor o przekątnej 34 cali dla pracowników nowej generacji, którzy chcą łatwo podłączać się do dużego ekranu podczas pracy w biurze lub domu,
 • duża ergonomia dzięki trzem stopniom swobody: regulacji nachylenia, obrotu i wysokości do 150 mm.
HP E344c Curved_1.png

Monitor HP E344c Curved oferuje rozdzielczość WQHD i współczynnik proporcji 21:9 – tę samą przestrzeń, co w przypadku używania wielu monitorów, ale bez dużych ramek.

Ceny i dostępność[19] 
HP Elite Dragonfly ma być dostępny w regionie EMEA od listopada w cenie od 8999 zł brutto.
Monitor HP S430c Curved Ultrawide ma być dostępny w regionie EMEA od listopada w cenie 5499 zł brutto.
Monitor HP E344c Curved ma być dostępny w regionie EMEA od października w cenie od 3599 zł brutto.
Mysz HP Bluetooth Travel Mouse ma być dostępna w regionie EMEA od listopada w cenie 199 zł brutto.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: HP’s Lighter Than Air Newsroom.
źródło: HP
[1] Wyjściowa waga poniżej 1 kg jest dostępna tylko w niektórych konfiguracjach.
[2] Wśród kompaktowych biznesowych komputerów konwertowalnych z procesorem Intel® Core™ i  U 8. generacji, systemem Windows Pro, technologią vPro™ i konwertowalną konstrukcją bez odłączanego ekranu o objętości poniżej 59 cali sześciennych, dane na sierpień 2019 r.
[3] Wśród 13-calowych biznesowych komputerów konwertowalnych z procesorem Intel® Core™ i U 8. generacji, systemem Windows Pro, technologią vPro™ I konwertowalną konstrukcją bez odłączanego ekranu, dane na sierpień 2019 r.
[4] Do 24 godzin i 30 minut w przypadku prawidłowo skonfigurowanego komputera HP Elite Dragonfly z procesorem Intel® Core™ i5, 8GB pamięci RAM, bez modułu WWAN, ze stacją SSD 128 GB, panelem FHD oraz modułem Intel® Wi-Fi 6 ZX200 + BT5 (802.11 ax 2×2, bez vPro™). Czas pracy na zasilaniu bateryjnym w Windows 10 / MM14 zależy od różnych czynników, takich jak model produktu, konfiguracja, wczytane aplikacje, funkcje, sposób użytkowania, funkcje bezprzewodowe oraz ustawienia zarządzania zasilaniem. Maksymalna pojemność baterii zmniejsza się w miarę upływu czasu i użytkowania. Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://www.bapco.com.
[5] Wymagany bezprzewodowy punkt dostępowy i dostęp do internetu (sprzedawane oddzielnie). Dostępność publicznych bezprzewodowych punktów dostępowych jest ograniczona. Specyfikacje Wi-Fi 6 (802.11ax) nie są ostateczne. Jeśli ostateczne specyfikacje będą odbiegać od obecnego projektu, może to wpłynąć na zdolność notebooka do komunikacji z innymi urządzeniami 802.11ax WLAN. Dostępne tylko w krajach, w których wspierany jest standard 802.11ax.
[6] Gigabitowy moduł 4G LTE jest opcjonalny i musi zostać skonfigurowany fabrycznie. Moduł zaprojektowany do obsługi pobierania danych z szybkością 1 Gb/s w miarę, jak operatorzy zaczną stosować agregację 5 pasm i kanały o szerokości 100 MHz; wymaga aktywacji i oddzielnie podpisanej umowy. Zgodny wstecz z technologiami HSPA 3G. Aby uzyskać informacje o zasięgu i dostępności w danym obszarze, należy skontaktować się z dostawcą usług. Szybkość połączenia zależy od lokalizacji, warunków otoczenia, stanu sieci i innych czynników. Łączność 4G LTE nie jest dostępna we wszystkich produktach i regionach.
[7] Wśród kompaktowych biznesowych komputerów konwertowalnych z najnowszym procesorem Intel® Core™ i 8. generacji, systemem Windows Pro, technologią vPro™ i konwertowalną konstrukcją bez odłączanego ekranu, dane na sierpień 2019 r., wymaga opcjonalnego modułu Cat 16 WWAN.
[8] Na podstawie przeprowadzonej przez HP wewnętrznej analizy biznesowych komputerów konwertowalnych z intelowskimi technologiami 8. generacji, z procesorem Intel® Core™ i U, systemem Windows Pro, technologią vPro™ i konwertowalną konstrukcją bez odłączanego ekranu, ze wstępnie zainstalowanym osobistym oprogramowaniem dbającym o dobre samopoczucie użytkownika, dane na sierpień 2018 r.
[9] Wśród 13-calowych biznesowych komputerów konwertowalnych z procesorem Intel® Core™ i U 8. generacji, systemem Windows Pro, technologią vPro™ i konwertowalną konstrukcją bez odłączanego ekranu, dane na sierpień 2019 r., procent aktywnego i nieaktywnego obszaru widzenia w stosunku do aktywnego obszaru widzenia plus ramka. Zmierzono z pokrywą ustawioną prostopadle do biurka.
[10] Na podstawie wewnętrznej analizy przeprowadzonej przez HP w sierpniu 2019 r. Komponenty obudowy głośnika w notebooku zawierają 5 proc. tworzyw sztucznych odzyskanych podczas oczyszczania oceanów, dane na sierpień 2019 r.
[11] Oprogramowanie HP WorkWell wymaga systemu Windows 10, nie jest dostępne we wszystkich krajach i można pobrać je z Windows Store.
[12] Procesory wielordzeniowe zwiększają wydajność niektórych programów. Nie wszyscy klienci i nie wszystkie aplikacje skorzystają na tej technologii. Wydajność i częstotliwość zegara zależą od uruchomionych aplikacji oraz od konfiguracji sprzętowej i programowej. Numeracja, oznakowanie i (lub) nazewnictwo procesorów Intela nie odzwierciedla ich rosnącej wydajności.
[13] Na podstawie minimalnych wymagań Wi-Fi5 80MHz oraz Wi-Fi6 160MHz podczas przenoszenia plików między dwoma urządzeniami podłączonymi do tego samego routera. Wymaga routera bezprzewodowego, sprzedawanego oddzielnie, który obsługuje 802.11ax (Wi-Fi6). Dostępne tylko w krajach, w których wspierana jest łączność 802.11ax.
[14] HP Sure Sense wymaga systemu Windows 10. Informacje o dostępności można znaleźć w specyfikacji produktu.
[15} HP Sure Recover with Embedded Reimaging Gen2 to opcjonalna funkcja, którą trzeba skonfigurować przy zakupie. Informacje o dostępności można znaleźć w specyfikacji produktu. Niedostępna w platformach z wieloma wewnętrznymi napędami lub pamięcią Intel® Optane™. Aby uniknąć utraty danych, należy utworzyć kopię zapasową ważnych plików, danych, filmów itd. przed użyciem tej funkcji.
[16] Zintegrowany filtr prywatności HP Sure View Gen3 to opcjonalna funkcja, którą trzeba skonfigurować przy zakupie i która działa w orientacji poziomej.
[17] Kamera HP Privacy Camera jest dostępna tylko w komputerach wyposażonych w kamerę HD lub IR i musi być zainstalowana fabrycznie.
[18] Zgodne z urządzeniami Windows, MacOS, Linux® i Android™.
[19] Ceny i dostępność mogą ulec zmianie.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: