TomTom współorganizatorem konferencji pozitive technologies

Firma TomTom, specjalista w dziedzinie geolokalizacji, jest współorganizatorem konferencji dedykowanej branży IT – pozitive technologies.  Wydarzenie odbędzie się 26 września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a jego głównym organizatorem jest Miasto Poznań.

Najważniejsze tematy, które będą poruszane w trakcie konferencji, to inteligentna mobilność, machine learning, systemy rozproszone, Big Data, sztuczna inteligencja, czy jazda autonomiczna. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy firmami działającymi w branży IT, a także zaprezentowania możliwości, które oferuje miasto Poznań:

„Poznań ma wszelkie atuty dla rozwoju biznesu w branży IT: doskonałą ofertę edukacyjną, zaplecze naukowo-badawcze, parki technologiczne, obecne tu znane światowe marki jak i silne środowisko startupowe. Dużą wartością jest współdziałanie i wymiana wiedzy pomiędzy poznańskimi firmami oraz ścisła współpraca biznesu z Miastem i środowiskiem naukowym. Konferencja pozitive technologies jest ważnym efektem wspólnych działań” – komentuje Katarzyna Sobocińska, Zastępczyni Dyrektora Biura Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania.

Przedstawiciele firmy TomTom poprowadzą na konferencji pozitive technologies dwie prelekcje. Dominik Plichta, Senior Architect, wygłosi prezentację na temat „Incremental Data Processing”, a Pierluigi Casale, Group Data Scientist, przedstawi zagadnienia dotyczące przetwarzania danych oraz wykorzystywania sztucznej inteligencji w TomTom. Ponadto zaprezentuje on osiągnięcia firmy w dziedzinie przekształcania mobilności i opracowywania rozwiązań dla pojazdów autonomicznych.

„TomTom odgrywa znaczącą rolę w zakresie autonomicznej jazdy, mobilności w inteligentnych miastach i aplikacji  opartych na chmurze, takich jak nasza platforma samochodowa. Poznańscy inżynierowie znacznie przyczyniają się do rozwoju tych rozwiązań. Cieszymy się, że możemy zaprezentować nasze osiągnięcia i  wziąć udział w tak ważnym wydarzeniu dla branży IT, jakim jest konferencja pozitive technologies” – komentuje Pierluigi Casale.

TomTom od kilku lat posiada swój oddział w Poznaniu. Firma angażuje się w lokalne inicjatywy
z zakresu IT, współpracuje z Urzędem Miasta oraz ośrodkami akademickimi – Politechniką Poznańską i Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć na stronie: www.pozitive.tech.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: