Huawei Connect 2019: inteligentne produkty dla przedsiębiorstw

Huawei zaprezentował strategię dla następnej generacji swoich produktów inteligentnych oraz nowe rozwiązania dla przedsiębiorstw wykorzystujące AI. Podczas konferencji HUAWEI CONNECT 2019 koncern przedstawił także białą księgę, w której wezwał do przyjęcia wspólnej odpowiedzialności w celu umożliwienia bardziej odpowiedzialnego wykorzystania sztucznej inteligencji.

Nowe produkty obejmują trójwarstwową architekturę AI inteligentnych sieci IP bazującą na takich rozwiązaniach jak Engine AI Turbo; autonomiczny system zarządzania i kontroli sieci iMaster NCE; pierwsza w branży sieciowa platforma AI iMaster NAIE; inteligentna pamięć masowa typu all-flash oparta na procesorach Kunpeng i Ascend – Huawei OptiXtrans DC908, pierwszy na świecie inteligentny produkt do łączenia centrów danych (DCI) oraz wiele innych.

Sun Fuyou, wiceprezes i dyrektor techniczny Huawei Enterprise Business Group, powiedział, że „Strategia Huawei Enterprise dla produktów następnej generacji określana jako '123456′ ma na celu zbudowanie 1 inteligentnie połączonego świata; skupienie się na 2 scenariuszach usług – sieciach kampusowych i centrach danych; dostarczenie 3 serii produktów Intelligent OptiX Network; zaoferowanie 4 produktów z serii inteligentnych silników sieciowych IP; oraz wykorzystanie 5G, Wi-Fi 6 i Huawei OceanStor Dorado V6, a także innych produktów i rozwiązań opracowanych przez Huawei”.

Oprócz szeroko zakrojonych prac nad pojedynczymi produktami, Huawei Enterprise integruje także różnorodne rozwiązania produktowe, np. IP i sieci optyczne; 5G i Wi-Fi6; IP i pamięć masowa; hard i soft SDN, wprowadzając do nich nasze kluczowe technologie. Koncentrując się na rozwiązaniach dla sieci kampusowych i centrach danych, wprowadzamy do naszych innowacji inteligencję, by móc oferować konkurencyjne rozwiązania nowej generacji. Zaawansowana inteligencja w produktach i rozwiązaniach ICT pomoże firmom odnieść sukces w transformacji cyfrowej.” – powiedział Sun Fuyou.

Biała księga na temat bezpieczeństwa AI

Podczas konferencji HUAWEI CONNECT 2019 Huawei opublikował białą księgę „Thinking Ahead About AI Security and Privacy Protection”, w której nakreślił perspektywę i praktyki firmy w zakresie bezpieczeństwa AI i ochrony prywatności oraz zaproponował model wspólnej odpowiedzialności za nie.

Huawei określił siedem celów w zakresie bezpieczeństwa i prywatności jakim są: bezpieczeństwo i kontrola, przejrzystość i identyfikacja, ochrona prywatności, rzetelność, zarządzanie danymi, kompetencje i zapewnienie obiektywnego wdrożenia. Ponadto biała księga wprowadza praktyki Huawei w zakresie zarządzania bezpieczeństwem AI i ochroną prywatności. Produkty i aplikacje sztucznej inteligencji są częścią kompleksowego ekosystemu i obejmują szerokie grono uczestników rynku. Ze względu na trudności, jakie napotyka każda ze stron w samodzielnym rozwiązywaniu problemów związanych z bezpieczeństwem AI i zagrożeniami dla prywatności, Huawei proponuje model współodpowiedzialności za bezpieczeństwo informacji i zarządzanie ochroną prywatności. Ma on działać w ramach pięciu grup, które mają współpracować na rzecz zdrowego rozwoju AI. Są to konsumenci i klienci, programiści aplikacji, instalatorzy, dostawcy rozwiązań typu full-stack oraz podmioty gromadzące dane.

Publikacja do pobrania: Thinking Ahead About AI Security and Privacy Protection .

źródło: Huawei

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: