Huawei Connect 2019: portfolio rozwiązań Atlas i nowe usługi AI w chmurze

Podczas HUAWEI CONNECT 2019 Huawei zaprezentował portfolio rozwiązań Atlas
i 43 usługi w chmurze oparte na procesorach Ascend o zaawansowanych możliwościach obliczeniowych. Klaster Atlas 900 AI, karta do trenowania sztucznej inteligencji Atlas 300 AI i serwer Atlas 800 AI to jedne z produktów, które oferują największą moc obliczeniową na świecie.

Dzięki ciągłym innowacjom procesorów Ascend, Huawei oferuje klientom lepsze, tańsze i bardziej elastyczne rozwiązania z zakresu sztucznej  inteligencji, które są w stanie zrealizować wszystkie możliwe scenariusze zastosowań. „Jesteśmy w złotej erze rozwoju architektury obliczeniowej. Nasza seria produktów i usług
w chmurze opartych na Ascend jest częścią strategii AI Huawei. Potężne możliwości procesorów Ascend są teraz dostępne dla klientów za pośrednictwem chmury, jak i rozwiązań sprzętowych, co daje łatwy dostęp do potencjału, jaki niesie sztuczna inteligencja” – powiedział Hou Jinlong, prezes Huawei Cloud & AI Products and Services.

43 nowe usługi chmurowe oparte na Ascend

Uruchomione usługi bazują na procesorach Ascend 910 oraz Ascend 310 i są dostosowane do wykorzystania sztucznej inteligencji do takich zadań jak trenowanie AI, przetwarzanie obrazów, moderowanie treści, konstruowanie grafów wiedzy czy trenowanie algorytmów jazdy autonomicznej. Serwery chmurowe AI są teraz dwa razy bardziej wydajne. Dzięki pierwszemu na świecie rozwiązaniu Knowledge Graph klasy enterprise eksperci z branży naftowej mogą o ponad 70% szybciej budować grafy wiedzy wykorzystując technologie przetwarzania danych pochodzących z wielu źródeł. Autonomiczne pojazdy mogą wykorzystywać w chmurze bardzo duże klastry do przetwarzania ogromnych ilości danych w czasie rzeczywistym, dzięki czemu wymiana informacji może być pięciokrotnie wydajniejsza.

Seria Atlas: najmocniejsza na świecie platforma obliczeniowa AI

Najszybszy na świecie klaster do trenowania sztucznej inteligencji Atlas 900 AI, system do głębokiego uczenia się Atlas 800 AI, stacja brzegowa AI Atlas 500, karta Atlas 300 AI, a także moduł akceleratora AI Atlas 200 o wielkości połowy karty kredytowej są częścią kompletnego portfolio produktów i rozwiązań Huawei Atlas.

Inteligentna platforma obliczeniowa Huawei Atlas jest gotowa do dostosowania się do wszystkich scenariuszy, włączając w to urządzenia końcowe, aplikacje brzegowe i aplikacje w chmurze.

  • Atlas 900: Skalowalny klaster AI, który składa się z tysięcy procesorów Ascend 910. Wytrenowanie sieci ResNet-50 – standardu w pomiarach wydajności AI – zajmuje mu tylko 59,8 sekundy. Jest to o 15% lepszy rezultat niż wynik uzyskany przez rozwiązanie, które zajęło drugie miejsce. Atlas 900 oferuje moc obliczeniową wystarczającą do badań naukowych, eksploracji kosmosu czy poszukiwań ropy naftowej.
  • Atlas 800: Serwer 4U integruje osiem procesorów AI Ascend 910 i daje 2 PFLOPS mocy obliczeniowej, mając 2,5-raza większą gęstość niż konkurencyjne rozwiązania. Każdy serwer ma współczynnik efektywności energetycznej 1,8 razy większy od innych rynkowych rozwiązań i waży tylko 75 kg, co stanowi mniej niż połowę masy konkurentów.
  • Atlas 300: Karta do trenowania AI oferująca 256 TFLOPS mocy obliczeniowej, co pozwala na analizowanie 1802 obrazów na sekundę. Jest to o dwa razy większa wartość niż w przypadku najpotężniejszych kart w branży.

Do tej pory Huawei wprowadził na rynek procesory AI Ascend, produkty z serii Atlas i usługi chmurowe Ascend oraz platformę obliczeniową AI MindSpore. Wszystkie te innowacje tworzą kompleksowe portfolio rozwiązań AI, gotowe do spełnienia wyzwań stawianych w dowolnym scenariuszu zastosowań.

Poza procesorami Ascend, Huawei współpracuje z partnerami w celu zbudowania ekosystemu Kunpeng. Ta pełna infrastruktura obejmuje komputery PC, serwery, pamięci masowe, systemy operacyjne, wirtualizację, bazy danych, usługi w chmurze i aplikacje. W celu promowania tego rozwoju, OpenGCC, China Electronics Standardization Institute, Arm China, IDC, Huawei oraz partnerzy opublikowali białą księgę White Paper on Kunpeng Computing Industry Development. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie http://opengcc.org/forums/194

Więcej informacji:

https://www.huawei.com/en/pressevents/events/huaweiconnect2019?ic_medium=hwdc&ic_source=corp_event2_hc2019

źródło: HUAWEI

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: