Baśniowa Europa w komiksie Paneuropa vs. Pandemonium

„Paneuropa vs. Pandemonium” to komiks opowiadający o zmaganiach bohaterów walczących o ochronę dziedzictwa kulturowego Europy. Dzieło Grzegorza Janusza i Tomka Piorunowskiego właśnie trafia do rąk polskiego czytelnika. Z twórcami komiksu będzie można spotkać się w niedzielę 29 września podczas 30. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier

Kultura europejska przez wieki wykształciła wiele środków ekspresji i sposobów komunikowania się – jednym z najbardziej fascynujących, bo łączącym rysunek ze słowem pisanym jest komiks. Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, we współpracy z organizatorem 30. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, przygotowało europejską opowieść Grzegorza Janusza, narysowaną przez Tomka Piorunowskiego, a opowiadającą o zmaganiach grupy bohaterów starających się obronić dziedzictwo kulturowe Europy.

– Europa to nie tylko fundusze, ale również kultura – baśnie, mitologie i opowieści. Ich bohaterowie – Pan Twardowski, Syrena, bogini Atena czy załoga Latającego Holendra, właśnie zagościli na kartach opowieści, którą przygotowaliśmy we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Komiksu. Komiks to forma kultury popularnej o wymiarze globalnym, świetne medium do rozmowy o Europie i problemach współczesności. Zapraszamy do tej dyskusji podczas festiwalu, ale również przez cały rok w naszych Przedstawicielstwach w Warszawie i we Wrocławiu oraz w punktach sieci Europe Direct w całym kraju – mówi Marek Prawda, dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

O genezie „Paneuropa vs. Pandemonium” festiwalowa publiczność będzie mogła porozmawiać z twórcami komiksu: scenarzystą Grzegorzem Januszem i rysownikiem Tomaszem Piorunowskim oraz przedstawicielem Komisji Europejskiej. Na dyskusję panelową zapraszamy w niedzielę 29 września o godz. 13.45 w nowej hali Expo (sala B). Komiks będzie udostępniony (nieodpłatnie) na stoisku Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce w sektorze targowym festiwalu.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

źródło: Komisja Europejska

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: