Corsair Virtuoso RGB Wireless – nowe, flagowe słuchawki dla graczy już w Polsce

CORSAIR, światowy producent urządzeń peryferyjnych dla graczy oraz części i akcesoriów komputerowych, wprowadził do sprzedaży nową, flagową rodzinę najwyższej klasy zestawów słuchawkowych dla graczy – Virtuoso RGB Wireless.

Premierowe produkty CORSAIR wypełniają lukę między gamingowymi zestawami audio a słuchawkami Hi-Fi. Virtuoso RGB Wireless odtwarzają dźwięk i głos o bezkompromisowej jakości oraz imponującym zakresie częstotliwości od 20 do 40 000 Hz. Dodatkowo, cały zestaw został wyposażony w odłączany mikrofon klasy emisyjnej. Słuchawki kalifornijskiej firmy są multiplatformowe, w zestawie znajdują się dwa kable – jeden na USB i drugi 3,5-milimetrowy – oraz odbiornik do połączenia bezprzewodowego. Do wyboru są trzy wersje kolorystyczne: Carbon, White i SE Gunmetal.

Virtuoso RGB Wireless zostały wykonane z myślą o wyjątkowym komforcie i wyszukanym wyglądzie. Nauszniki z miękką pianką zapamiętującą kształt oraz wygodny pałąk zapewniają maksymalną wygodę nawet podczas wielogodzinnego użytkowania. Flagowe zestawy słuchawkowe od CORSAIR łączą się z komputerem gracza za pośrednictwem błyskawicznie szybkiej technologii SlipStream Wireless, połączenia USB o jakości Hi-Fi lub przy wykorzystaniu uniwersalnego złącza 3,5 mm. Dzięki ogromnej wszechstronności Virtuoso RGB Wireless wyznacza całkowicie nowy trend na rynku słuchawek dla graczy, z kolei trzy opcje kolorystyczne do wyboru znacznie dopasowuje się do gustu użytkowników.
Premierowe słuchawki kalifornijskiego producenta odtwarzają dźwięk o imponującej jakości, zdecydowanie najlepszy ze wszystkich zestawów audio oferowanych dotychczas przez CORSAIR. Virtuoso RGB Wireless, dzięki parze neodymowych przetworników 50 mm o dużej gęstości, dopasowanych ręcznie w zakresie tolerancji +/-1 dB, osiągają wyjątkowe parametry, w tym dwa razy szerszy zakres częstotliwości niż typowe gamingowe zestawy słuchawkowe: 20–40 000 Hz. Umożliwia to niezwykle szczegółowe i wierne odtwarzanie dźwięku: od głębokiego dudnienia czołgów w oddali, kroków w budynku obok po jazgot silników odrzutowych ponad głową.

Słyszalność członków zespołu ma oczywiście decydujące znaczenie w grach drużynowych, ale nie mniej ważne jest to, by i nasi koledzy wyraźnie nas słyszeli. Aby ułatwić komunikację, Virtuoso RGB Wireless oferuje odłączany, wszechkierunkowy mikrofon klasy emisyjnej o częstotliwości 10 000 Hz. Wartość ta jest niemal dwukrotnie wyższa niż w typowych, bezprzewodowych zestawach gamingowych. Słuchawki CORSAIR rejestrują głos bardziej szczegółowo i odtwarzają go tak, jak go słychać, umożliwiając wyraźną komunikację i zapewniając wyjątkową jakość dźwięku. Ponadto, sam mikrofon został szczegółowo przetestowany przez ekspertów w branży komunikacji głosowej i uzyskały certyfikat Discord.
Tradycyjne zestawy słuchawkowe dla graczy są ograniczone do jednego typu połączenia. Tymczasem Virtuoso RGB Wireless oferuje aż trzy sposoby połączenia z różnymi źródłami dźwięku. Z komputerem PC można je sparować przy użyciu technologii SlipStream Wireless oferującej superszybką transmisję niezakłóconego sygnału z opóźnieniem poniżej 1ms. Dzięki temu można grać bezprzewodowo w dowolnym miejscu w pokoju w zakresie do 18 metrów. Najlepszą jakość dźwięku umożliwia połączenie USB. W ten sposób można odtwarzać realistyczny dźwięk przestrzenny 7.1 klasy Hi-Fi z jakością 24-bitową/96 kHz. Uniwersalne czteropierścieniowe złącze 3,5 mm zapewnia z kolei zgodność z największą liczbą urządzeń – od przetworników DAC i odtwarzaczy audio po konsole do gier oraz urządzenia mobilne.

Virtuoso RGB Wireless, dzięki lekkiej, aluminiowej konstrukcji można wygodnie nosić na głowie godzinami, a miękkie nauszniki z pianki zapamiętującej kształt stwarzają luksusowe warunki do słuchania dźwięku z gier, transmisji strumieniowych na Twitch.tv, podczas oglądania filmów czy innych multimediów. Wbudowana bateria umożliwia korzystanie z zestawu do 20 godzin w trybie bezprzewodowym, z kolei szybkie ponowne ładowanie zapewnia złącze USB typu C. Funkcja inteligentnego wybudzania wykorzystująca akcelerometr pomaga w oszczędzaniu energii po odłożeniu zestawu słuchawkowego i automatycznie go włącza po podniesieniu.
Podczas połączenia za pośrednictwem USB lub technologii SlipsStream Wireless zestaw słuchawkowy Virtuoso RGB Wireless współdziała z wszechstronnym oprogramowaniem CORSAIR iCUE, zapewniającym pełną kontrolę nad dźwiękiem i podświetleniem sprzętu. Do wyboru są różne gotowe profile audio, a ustawienia korektora graficznego można dostosować precyzyjnie do własnych upodobań. Zintegrowane podświetlenie RGB uda się dowolnie spersonalizować, dobierając efekty dynamiczne i kolory z niemal nieograniczonej palety barw. Podświetlenie można zsynchronizować ze wszystkimi urządzeniami kompatybilnymi z iCUE, aby uzyskać pełną integrację iluminacji wszystkich produktów CORSAIR.

Jednym z dostępnych modeli – oprócz białego i czarnego – jest także wersja specjalna, spiżowa. VIRTUOSO RGB Wireless SE oferuje większy, 9,5-milimetrowy mikrofon umożliwiający rejestrowanie i przesyłanie głosu z jeszcze większą wyrazistością. Dodatkowo, aluminiowe wykończenie zestawu doskonale akcentuje imponujący kolor spiżowy, a delikatna mikroperforacja aluminiowych nauszników umożliwia prześwitywanie podświetlenia RGB lub jego tłumienie w celu zachowania w pełni jednolitego wyglądu. Ponadto, model SE jest dostępny z własnym wyściełanym futerałem z haftem krzyżykowym i magnetycznym zapięciem w celu wygodniejszego przechowywania całego zestawu.
Dane techniczne

 • Cecha / Opis
 • Charakterystyka częstotliwościowa słuchawek / 20–40 000 Hz
 • Impedancja słuchawek  / 32 Ω/2,5 kHz
 • Czułość słuchawek  / 109 dB (± 3 dB)
 • Przetworniki słuchawek / niestandardowe, 50-milimetrowe, neodymowe, dopasowane pary
 • Typ mikrofonu /Wszechkierunkowy
 • Impedancja mikrofonu / 2000 Ω
 • Charakterystyka częstotliwościowa mikrofonu /100–10 000 Hz
 • Czułość mikrofonu / 42 dB (± 2 dB)
 • Łączność bezprzewodowa / SLIPSTREAM CORSAIR WIRELESS TECHNOLOGY 2,4 GHz
 • Adapter bezprzewodowy / USB Typ A
 • Zasięg łączności bezprzewodowej / Do 18 m
 • Czas działania baterii / Do 20 godzin
 • Przewód USB-C do ładowania / 1,5 m
 • Przewód stereo 3,5 mm / 1,5 m
 • Wymiary / 70 mm x 100 mm x 195 mm
 • Masa (bez przewodu i akcesoriów) / 360 g
 • Gwarancja / Dwa lata

Dostępność, gwarancja i ceny
Słuchawki Virtuoso RGB Wireless w kolorze białym i czarnym są już dostępne na polskim rynku w ofercie najpopularniejszych sklepów z elektroniką w cenie 699 PLN. Wersja SE Gunmetal pojawi się w sprzedaży u wybranego sprzedawcy do końca października br. w cenie 799 PLN. Premierowe produkty kalifornijskiego producenta są objęte dwuletnią gwarancją oraz ogólnoświatową obsługą klienta i pomocą techniczną firmy CORSAIR.
Prezentacja wideo

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: