Zostań Cyfrowym Bohaterem i zmieniaj przyszłość

Nie potrzebujesz peleryny ani batmobila. Nie musisz nawet wstawać z kanapy, by dołączyć do ekipy Cyfrowych Bohaterów i nieść pomoc osobom potrzebującym. Fundacja Digital Poland w ramach Festiwalu Cyfryzacji organizuje zbiórkę dla podopiecznych Stowarzyszenia Otwarte Drzwi na profesjonalne szkolenia, które pozwolą związać swoją przyszłość ze stabilną i prosperującą branżą IT. Ofiarując potrzebującym możliwość rozwoju i pozyskania potrzebnych kwalifikacji, pomagasz zmienić ich życie.

Pamiętacie historię nowojorskiego bezdomnego Leo, który dzięki pomocy przechodnia zaczął uczyć się programowania i w efekcie opracował swoją aplikację? Czy też film „W pogoni za szczęściem”, opowiadający historię trudnych początków kariery Chrisa Gardnera? Stracił wszystkie środki do życia, wraz z synem doświadczył bezdomności, ale dzięki swojemu uporowi i dobrze wykorzystanej szansie nauki nowego fachu, odniósł sukces. Faktem jest, że każdy, niezależnie od talentu, czy wykształcenia, może wpaść w spiralę kryzysu i nieoczekiwanie znaleźć się na dnie.  Jeśli jednak na swojej drodze spotka osobę lub okazję, która umożliwi zmianę równi pochyłej w stabilizujący się grunt, nie tylko może zażegnać trudną sytuację, ale i zawalczyć o godną przyszłość. Istotne jest jednak odkrycie i odpowiednie ulokowanie swojego potencjału.

Prawdą jest, że wyjście z niektórych kryzysowych sytuacji, jak np. z bezdomności jest tak trudne, że mało kto daje radę bez pomocy. Tymczasem wśród tych, którzy mierzą się z podobnymi problemami są przecież ludzie, którzy mają potencjał, którzy mogą być wspaniałymi pracownikami, umieją coś tworzyć. Umożliwienie im pozyskiwania kwalifikacji, które pozwolą na zdobycie zatrudnienia zgodnego z ich predyspozycjami, może realnie pomóc w zażegnaniu trudnej sytuacji życiowej. Należy tylko dostrzec człowieka w człowieku i dać mu szasnę – mówi Paweł Ilecki, od 23 lat w różnych fazach kryzysu bezdomności, doktorant Uniwersytetu Warszawskiego oraz rzecznik prasowy polskiego oddziału Europejskiej Sieci Przeciwdziałania Ubóstwu.

Cyfrowy Bohater

Fundacja Digital Poland, organizator Festiwalu Cyfryzacji, podejmując się misji edukacji społeczeństwa i przygotowania do życia w coraz silniej zdigitalizowanym świecie, pragnie dotrzeć do każdego obywatela, bez wyjątków i wykluczania. Dlatego wspólnie z ekspertami i doradcami zawodowymi Stowarzyszenia Otwarte Drzwi postanowiono wesprzeć rozwój zawodowych umiejętności cyfrowych u osób, które znalazły się na życiowym zakręcie. Dla podopiecznych Stowarzyszenia Otwarte Drzwi przygotowano m.in. kursy testerów oprogramowania i kodowania połączone z zajęciami rozwijającymi znajomość języka angielskiego. Każda ścieżka szkoleniowa dobierana będzie indywidualnie pod kątem predyspozycji i zainteresowań kursanta przy pełnym wsparciu konsultantów zawodowych prowadzących podopiecznych instytucji. Ukończenie kursu to nie tylko certyfikat, ale przepustka do pracy w renomowanych i znanych firmach.

Przygotowanie do podjęcia pracy w branży IT daje perspektywę uzyskania stabilnego zatrudnienia i satysfakcjonujących zarobków, co po życiowych perturbacjach stanowi podstawę skierowania losu na właściwe tory. Dziś na rynku pracy brakuje ponad 470 tys. specjalistów IT o różnym stopniu zaawansowania i różnych umiejętnościach. Według wyliczeń Komisji Europejskiej do 2020 r zabraknie łącznie 900 tys. specjalistów. Jednocześnie w unijnym raporcie Polska opisana jest jako kraj, gdzie obok Francji i Portugalii, w ciągu najbliższych dwóch lat powstanie najwięcej stanowisk pracy w branży technologicznej. Te cyfry dowodzą, że pozyskanie cyfrowych kwalifikacji to pewna inwestycja w przyszłość, dlatego stanowi trafioną formę pomocy osobom, którym trudno jest odnaleźć nadzieję na pewne jutro.

Teraz każdy może obudzić w sobie Cyfrowego Bohatera i wykonując prosty gest zapewnić jasną przyszłość osobom potrzebującym. Siła internetowej społeczności jest nieoceniona i to właśnie dzięki niej inicjatywa Digital Poland może realnie zmienić życie tych, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie. Dobro jest jak zawiadomienie o aktualizacji oprogramowania – zawsze wraca i zmienia nasze życie na lepsze.  Może dzięki Twojemu gestowi zyskasz dla swojej firmy cennego pracownika, a nawet odnajdziesz przyjaciela w osobie, która zajmie biurko obok?

Partnerem inicjatywy Cyfrowy Bohater jest portal Zrzutka.pl. Akcja odbywa się w ramach Festiwalu Cyfryzacji, który rusza w Polsce już 1 października i potrwa 10 dni, natomiast zbiórka środków prowadzona będzie do 20 października.

Więcej o zbiórce na https://festiwalcyfryzacji.pl/digital-hero-pomagamy

źródło:Fundacja Digital Poland

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: