Procesory AMD Ryzen PRO serii 3000 dla PC już dostępne

dziś firma AMD ogłosiła globalną dostępność swojej nowej linii procesorów AMD Ryzen  PRO serii 3000 dla komputerów stacjonarnych, a także nowych procesorów AMD Ryzen™ PRO z układami graficznymi Radeon™ Vega oraz AMD Athlon™ PRO z układami graficznymi Radeon™ Vega. Obie nowe linie produktów łączą potężną wydajność, wbudowane funkcje ochronne i biznesowej klasy niezawodność, aby praca była sprawnie wykonywana. Korporacyjne komputery stacjonarne HP i Lenovo z procesorami AMD Ryzen PRO i AMD Athlon PRO powinny być dostępne począwszy od 4 kwartału 2019 roku.

„Premiera procesorów Ryzen PRO serii 3000 dla użytkowników komercyjnych i małych firm to najnowszy efekt naszego zaangażowania na rzecz wiodącej technologii w 2019 roku. — powiedział Saied Moshkelani, starszy wiceprezes i główny menedżer w dziale AMD Client Compute. — Procesory AMD Ryzen PRO i Athlon PRO przyspieszają zaawansowane prace i zwiększają produktywność oferując jednocześnie zabezpieczenia i ochronę na bazie wbudowanych w procesor funkcji, jak pełne szyfrowanie pamięci i wyspecjalizowany, wbudowany koprocesor bezpieczeństwa.”

Procesory AMD Ryzen 9 PRO 3900, AMD Ryzen 7 PRO 3700 I AMD Ryzen 5 PRO 3600 bazują na najbardziej zaawansowanej na świecie 7-nanometrowej architekturze „Zen 2” i będą napędzać zróżnicowane portfolio komputerów zarówno od HP, jak i Lenovo dla praktycznie każdego środowiska biurowego. Oferując nawet 12 rdzeni i 24 wątki – to wartość dla AMD Ryzen 9 PRO 3900 i to najwięcej ze wszystkich biznesowych procesorów – zapewniają wydajność i efektywność energetyczną odpowiednią dla nawet najbardziej rygorystycznych środowisk, a przy tym nie tracąc na swojej mocy pozostają energooszczędne.

Najlepsza produktywność

Procesory AMD Ryzen PRO serii 3000 zapewniają bardzo konkurencyjną wydajność dla komputerów biznesowych:

  • Procesory AMD Ryzen 9 PRO 3900 i Ryzen 7 PRO 3700 przynoszą nawet 2-krotnie większą wydajność niż konkurencja przy tym samym poborze energii, dzięki czemu zapewniają cichą i chłodną pracę komputera.
  • Procesory Ryzen PRO oferują nawet 127% szybsze przetwarzanie danych niż konkurencja – od rozwiązywania równań po symulacje z szeregi branż, w tym z rynku usług finansowych, nauk przyrodniczych i energetyk.
  • Wiodąca technologia to najbardziej zaawansowany proces 7 nm, architektura rdzenia „Zen 2” i nawet 12 rdzeni działających przy współczynniku TDP 65W w wybranych modelach[iv].

Potężna ochrona

Każdy procesor AMD Ryzen PRO jest wyposażony w potężny, wbudowany koprocesor ochronny, który działa w ramach technologii GuardMI, i którego zadaniem jest pomoc w ochronie komputerów użytkowników. Funkcja AMD Memory Guard[v] wraz z pełnym szyfrowaniem pamięci pomaga w obronie przed atakami typu „cold boot”, a inne technologie AMD i Windows Security uzupełniają zabezpieczenia stosowane przez producentów OEM, m.in. Lenovo ThinkShield™ i HP Sure Start™.

Wsparcie producentów OEM

W nadchodzących miesiącach klienci korporacyjnych będą mogli zakupić systemy bazujące na procesorach Ryzen PRO od najważniejszych producentów komputerów, w tym od HP i Lenovo.

HP EliteDesk serii 705 G5 z AMD

„Firma HP w dalszym ciągu wzmacnia swoje zaangażowanie na rzecz innowacyjnych technologii komputerowych i współpraca z naszymi partnerami jeszcze nigdy nie była tak ważna. — powiedział Andy Rhodes, globalny szef ds. osobistych systemów biznesowych w HP Inc. — Nasze komputery HP EliteDesk serii 705 G5 napędzane procesorami AMD Ryzen PRO zapewniają potężną moc i produktywność, jakiej wymagają współcześni pracownicy, a przy tym mają wiodącą w branży kompaktową budowę.”

Wydajne komputery HP EliteDesk serii 705 G5 z najnowszymi procesorami AMD Ryzen™ PRO oferują korporacyjnej klasy produktywność w różnych formatach.

  • HP EliteDesk 705 G5 Small Form Factor to pierwszy na świecie komputer stacjonarny na podzespołach AMD z obsługą dwóch nośników M.2. Oferuje imponujące stosunek możliwości do ceny, wydajność, opcje rozbudowy, zarządzalność i elastyczność ochrony, jakie są potrzebne we współczesnych miejscach pracy. Komputer ten będzie dostępny od wrześni w cenie od 669 USD.
  • HP EliteDesk 705 G5 Desktop Mini to najmniejszy i najpotężniejszy biznesowy PC na podzespołach AMD w formacie Ultra Small Form Factor (USFF). Dzięki wielu opcjom konfiguracyjnych, wbudowanym zabezpieczeniom i pełnej zarządzalności w kompaktowej konstrukcji może on razem z monitorem HP Mini-in-One 24 zupełnie odmienić współczesne miejsce pracy. Komputer ten będzie dostępny od listopada w cenie od 679 USD.

Komputery stacjonarne Lenovo ThinkCentre z technologią AMD

Komputery stacjonarne Lenovo ThinkCentre od ponad 10 lat są dostępne w opcji z procesorami AMD, dzięki czemu oferują znakomitą wydajność, ochronę i energooszczędność. Ta tradycja trwa dalej i wyraża się w komputerach ThinkCentre M75s-1 Small Form Factor (SFF) i M75q-1 Tiny Form Factor (TFF), które są wyposażone w najnowsze procesory Ryzen PRO z nawet 12 rdzeniami w modelu SFF.

Ich czysty i stylowy wygląd oraz wykonanie są wsparte mocnymi funkcjami do ochrony i zarządzania sprzętem. Nowe tegoroczne platformy AMD to także funkcjonalność Smart Power-On, która umożliwia użytkownikom montowanie komputerów w wielu pozycjach, jak na ścianie, pod blatem i za monitorem. Wystarczy wcisnąć ALT+P, aby włączyć system. M75q-1 TFF ma także porty USB Typu C i HDMI w standardzie oraz dwa opcjonalne porty do zdefiniowania przez użytkownika.

Nasi klienci chcą inteligentnych i bezpiecznych komputerów stacjonarnych, które spełnią wymagania ich codziennej pracy przy takiej elastyczności, aby mogły się wpasować w ich nowoczesne miejsca pracy. — powiedział Tom Butler, dyrektor ds. globalnego portfolio i zarządzania produktem w Lenovo. — Wyposażamy wybrane modele ThinkCentre w najnowocześniejsze procesory AMD, aby jedno urządzenie mogło zapewnić znakomitą wydajność i funkcjonalność ochronną.”

Procesory AMD Ryzen™ PRO do komputerów stacjonarnych:

Model Liczba rdzeni / wątków Współ. TDP Taktowanie w trybie Boost / bazowe (GHz) Łączna poj. pamięci podr. L2 + L3 (MB)
AMD Ryzen™ 9 PRO 3900 12 / 24 65W 4,3 / do 3,1 70
AMD Ryzen™ 7 PRO 3700 8 / 16 65W 4,4 / do 3,6 36
AMD Ryzen™ 5 PRO 3600 6 / 12 65W 4,2 / do 3,6 35

Procesory AMD Ryzen PRO z układami graficznymi Radeon Vega do komputerów stacjonarnych:

Model Liczba rdzeni / wątków Współ. TDP 9 Taktowanie w trybie Boost / bazowe10 (GHz) Łączna poj. pamięci podr. L2 + L3 (MB) Liczba graficznych jedn. oblicz. (CU)
AMD Ryzen™ 5 PRO 3400G 4 / 8 65W 4,2 / do 3,7 6 11
AMD Ryzen™ 5 PRO 3400GE 4 / 8 35W 4,0 / do 3,3 6 11
AMD Ryzen™ 3 PRO 3200G 4 / 4 65W 4,0 / do 3,6 6 8
AMD Ryzen™ 3 PRO 3200GE 4 / 4 35W 3,8 / do 3,3 6 8

 Procesory AMD Athlon PRO z układami graficznymi Radeon Vega do komputerów stacjonarnych:

Model Liczba rdzeni / wątków Współ. TDP9 Taktowanie w trybie Boost / bazowe 10

(GHz)

Łączna poj. pamięci podr. L2 + L3 (MB) Liczba graficznych jedn. oblicz. (CU)
AMD Athlon PRO 300GE 2 / 4 35W 3,4 / do 3,4 5 3

źródło: AMD

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: