Reklamy

Microsoft – nowa linia Surface

Podczas konferencji w Nowym Jorku firma Microsoft ogłosiła, że linia urządzeń Surface wzbogaci się aż o 5 nowych produktów: Surface Laptop 3 13,5”, Surface Laptop 3 15”, Surface Pro 7, Surface Pro X oraz słuchawki Surface Earbuds.  Oddajemy głos Panosowi Panayowi, Chief Product Officer w Microsoft, którego wpis na blogu Microsoft prezentujemy poniżej.

Surface Laptop

Kiedy rozpoczynaliśmy pracę nad urządzeniami Surface, mieliśmy przed oczami wizję zniesienia konfliktu między tabletami a laptopami. To, co zaczęło się jako próba stworzenia urządzenia 2 w 1, przekształciło się w osobną, kompletną linię produktów: bardziej wszechstronnych, elastycznych i osobistych.

Wiemy, że aby być najlepszym, potrzebujemy urządzeń, które dostosują się do nas, pomagając nam w osiąganiu naszych celów. Te nowe produkty mają pozwolić nam produktywnymi i kreatywnymi w możliwie największym stopniu. Mając to na uwadze, wprowadzamy większą wydajność i nowe projekty do naszych najpopularniejszych linii produktów, dzięki nowym laptopom: Surface Laptop 3, Surface Pro 7 i Surface Pro X, które od dziś są dostępne w przedsprzedaży na wybranych rynkach.

Surface Laptop 3 to równowaga stylu i szybkości. Teraz występuje w dwóch wersjach: z wyświetlaczem 13,5”lub 15”, w nowym kolorze i z nowym wykończeniem. Surface Pro pozostaje najbardziej wszechstronnym urządzeniem 2 w 1, jakie można kupić na rynku – niezależnie od tego, czy wybierzemy nowy i ulepszony Surface Pro 7 czy wyposażony w modem LTE Surface Pro X – każdorazowo sięgniemy po odważny i nowy wyraz naszych kultowych urządzeń 2 w 1. Z kolei słuchawki dokanałowe Surface Earbuds zostały zaprojektowane z myślą o wyjątkowym komforcie i bogatym dźwięku, z intuicyjnymi, dotykowymi elementami sterującymi, stanowią idealne uzupełnienie urządzeń Surface.

Podzieliliśmy się również naszą wizją, aby wydajność cechującą urządzenia Surface przenieść do jeszcze mniejszych i bardziej mobilnych form i modeli, pokazując światu Surface Neo i Surface Duo, nasze dwa nowe urządzenia z dwoma ekranami. Widzieliśmy jak wszechstronność urządzeń 2 w 1 przyspieszyła rozwój całej kategorii komputerów osobistych. I jesteśmy podekscytowani tym, co te dwa nowe urządzenia z dwoma ekranami przyniosą w sektorze komputerów przenośnych w przyszłym roku.

Surface Laptop 3

Nowy Surface Laptop 3 idealnie balansuje w sobie wydajność i elegancję, co czyni go idealnym laptopem na co dzień. Teraz dostępny jest w dwóch rozmiarach: 13,5” i 15”. Surface Laptop 3 jest dwa razy szybszy od swojego poprzednika, zachowując przy tym smukły wygląd i oferując możliwość pracy na baterii przez cały dzień. Został też wyposażony w najnowszy procesor Intel® Core™ 10. generacji. Surface Laptop 3 w wersji 13,5 ”ma też nowe, przyciągające spojrzenie kolory: piaskowy i kobaltowy. Możemy wybierać między przyjemnym ciepłem materiału Alcantara® lub eleganckim, nowym, metalowym wykończeniem wykonanym z aluminium. Wprowadziliśmy również Surface Pro 3 w wersji z ekranem 15”, dodając w nim nie tylko większy ekran, lecz także wiodącą w całej branży zintegrowaną kartę graficzną oraz nowy procesor AMD Ryzen Surface Edition.

Surface Laptop 3

To obecnie najszybszy 15-calowy laptop w swojej kategorii, jaki można kupić. Surface Laptop 3 oferuje również wygodniejsze pisanie, z pełnym skokiem klawisza 1,33 mm, szklanym gładzikiem większym o 20%, portami USB-A i USB-C oraz szybkim ładowaniem. Surface Laptop 3 naładuje baterię do poziomu 80% w ciągu około godziny. Ulepszyliśmy też przednie aparaty, a głośniki OmniSonic i podwójne mikrofony studyjne zapewniają krystalicznie czysty dźwięk, niezależnie od tego czy jesteśmy na konferencji, słuchamy muzyki, czy oglądamy film.

Surface Pro 7 i Surface Pro X

Surface Pro pozostaje najbardziej wszechstronnym urządzeniem 2 w 1, jakie możemy dziś kupić. Przeprojektowany od wewnątrz, Surface Pro 7 jest teraz dwa razy szybszy od swojego poprzednika, dzięki procesorowi Intel® Core ™ 10. Generacji. Został wyposażony zarówno w porty USB-A i USB-C, jak i baterię pozwalającą na cały dzień pracy.

Surface Pro 7

Podczas gdy Surface Pro 7 zachowuje swój kultowy design, który uwielbiają klienci i firmy na całym świecie, zależy nam w Microsoft na kontynuowaniu rozwoju całej linii Pro dzięki nowemu Surface Pro X. W najszerszym miejscu obudowy mierzy on zaledwie 5,33 mm. Ważący 760 gramów Surface Pro X jest najcieńszym, najlżejszym, najmocniejszym i najbardziej mobilnym urządzeniem Surface Pro w pełni tego słowa znaczeniu. Nowy procesor Microsoft SQ1, opracowany wspólnie z firmą Qualcomm, ma 2 teraflopy mocy obliczeniowej na przetwarzanie grafiki i jest najszybszym procesorem Qualcomm, jaki kiedykolwiek stworzono na komputery klasy PC. Dzięki o 33% cieńszym ramkom wokół wyświetlacza, mamy wrażenie żywego, 13-calowego ekranu dotykowego, który zmieścił się w obudowie charakterystycznej dla urządzenia 12-calowego. Nowa klawiatura Surface Pro X Signature zawiera wcięcie, pozwalające na zadokowanie nowego pióra Surface Slim Pen, dla jego bezpiecznego przechowywania oraz ładowania, dzięki czemu urządzenie jest zawsze gotowe, gdy go potrzebujemy.

Surface Pro X

Surface i Office – oto nowa produktywność

Dziś linia urządzeń Surface, w duecie z aplikacjami Office, zyskuje jeszcze więcej. Szczególnie w obszarze produktywności. Nowe funkcje usługi Office to m.in. transkrypcja w programie Word dla stron internetowych czy funkcje atramentu cyfrowego w programie Excel. Wzbogacony Office to także pełna kompatybilność z nowym piórem Surface Slim Pen oraz ultra-przenośnym urządzeniem Surface Pro X, w którym z powodzeniem będzie można np. wykorzystywać gesty w programie PowerPoint.

Panos Panay

Chief Product Officer, Microsoft

Reklamy


Categories: PC, Laptopy i tablety, Technologia

Tags: ,

1 reply

Trackbacks

  1. TECHNOSenior - AMD i Microsoft przedstawiają 15-calowy model smukłego i lekkiego Microsoft Surface Laptop 3

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: