RoboSoccer – roboty wkraczają na boisko gier planszowych

Oto zupełnie nowa wersja piłkarzyków. Ze składanym boiskiem, interaktywnymi bramkami, dedykowaną aplikacją i robopiłkarzami w roli głównej. Poznajcie nowoczesną wersję piłkarzyków z czasów naszego dzieciństwa, teraz w zupełnie nowej odsłonie. 

RoboSoccer

Pomysł narodził się w barze przy piwie, a dziś podbija cały świat. RoboSoccer, bo o nim mowa, to pierwszy na świecie projekt wykorzystujący roboty do gry w piłkę nożną. Fani footballu mogą liczyć na powiew świeżości w piłce nożnej, choć RoboSoccer to również prawdziwa gratka dla geeków technologicznych, graczy oraz entuzjastów robotyki. 

RoboSoccer

Roboty wkraczają na boisko

Vadym Melnyk, CEO RoboSoccera: “Zastąpiliśmy tradycyjne piłkarzyki robotami by umożliwić grę w pełnym wymiarze, by każdy ruch zawodnika był swobodny, a piłka ciągle w grze. Plastikowe figurki zamieniliśmy na roboty wielkości myszki komputerowej. Są zwinne, szybkie, cieszą się po strzelonym golu i potrafią zwodzić przeciwnika w ataku. RoboSoccer to gra, która odkrywa naturę robotów, ich funkcjonalności, zachowania oraz zachęca ludzi do bliższego poznania się z nimi.”

Polska wkracza na rynek E Sportu z własnym produktem

RoboSoccer to odpowiedź na technologiczne trendy, które panują obecnie  w branży gier. Aplikacja umożliwia odliczanie trwającego meczu, zliczanie padniętych goli oraz zamiennie z padem pozwala sterować robozawodnikamii. W przyszłości zespół planuje wprowadzić więcej funkcjonalności takich jak triki, cieszynki oraz supermoce, które sprawią, że mecze będą jeszcze bardziej atrakcyjne, wciągające i pełne dodatkowych wrażeń.  

Skąd pomysł na RoboSoccera?

Pomysł na RoboSoccera zrodził się podczas spotkania po latach przy piwie. Vadym Melnyk, właściciel spółki, opowiada: “Siedzieliśmy z kolegą w barze, gdzie ciągle dobiegały nas radosne okrzyki i salwy dopingu. Z jednej strony baru siedzieli ludzie pochłonięci grą na konsoli, w drugiej części słychać było kibiców oglądających mecz w telewizji. Ta cała aura entuzjazmu związanego z piłką nożną mocno nam się udzieliła. Zaczęliśmy się zastanawiać, jak połączyć te dwie grupy osób i w ten sposób zrodził się pomysł stworzenia RoboSoccera. Gry, która łączy ludzi i ich pasje.” 

RoboSoccer to coś więcej niż tradycyjne piłkarzyki. To kompromis pomiędzy tradycyjnym footballem a nowoczesną technologią. 

O zespole 

“To były dwa lata intensywnej pracy nad wyglądem, działaniem i finalną jakością produktu. Naszym głównym założeniem było zmniejszenie robotów wielkości człowieka do tych o rozmiarze myszki komputerowej. Wszystko po to, by przenieść świat wielkiego footballu do domu, wraz z miniaturowymi robotami” mówi Vadym. 

Vadym Melnyk, CEO RoboSoccera, to prawdziwy entuzjasta technologii. Studia w Stanach Zjednoczonych zaraziły go wielką pasją do robotów, którą postanowił rozwijać w Polsce. “Odwaga i pokazanie światu swoich pomysłów to klucz do sukcesu” – mówi Vadym. “RoboSoccer udowodnił nam, że nie trzeba się bać z szalonych pomysłów. Należy zrobić kolejny krok i spełniać swoje marzenia. Świat jest otwarty na nowe pomysły, wystarczy je zademonstrować.” 

RoboSoccer to gra o wielkich możliwościach: 

  • Przenośna. Jej waga oraz rozmiar pozwalają na łatwe przenoszenie zestawu w każde miejsce. 
  • Roboty mogą przemieszczać się w dowolnym kierunku dzięki innowacyjnej technologi kół omniwheels
  • Dwie baterie litowo jonowe o pojemności 1200 mAh gwarantują długi czas gry i zabawy 
  • Dwa poziomy wystrzału piłki pozwalają na zwinny atak i lobbowanie przeciwnika  
  • Interaktywne bramki połączone z aplikacją umożliwiają naliczanie strzelonych goli oraz czas trwania meczu 
  • Personalizacja robota pozwala na wybór koloru swojego zawodnika  

RoboSoccer podbija światowy rynek

Już w październiku zespół RoboSoccera startuje z kampanią crowfundingową na portalu Kickstarter. W wyniku zboórki spółka liczy na na pozyskanie środków na dalszą produkcję oraz wysyłkę zestawów do swoich klientów. Cena zestawu rozpoczynać się będzie od $99. Więcej informacji na stronie robosoccer.io 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: