Reklamy

Zmiany w Zarządzie INEA

Rada Nadzorcza INEA zdecydowała o zmianie na stanowisku Prezesa Zarządu. Z dniem 1 stycznia 2020 r. funkcję tę obejmie Michał Bartkowiak, a Janusz Kosiński, dotychczasowy Prezes spółki, zasiądzie w Radzie Nadzorczej. Dziś do Zarządu INEA powołana została także Marta Wojciechowska.

Michał Bartkowiak związany jest z INEA od 2015 roku. Od 1 marca tego roku pełni w niej rolę Wiceprezesa. Dziś Rada Nadzorcza przyjęła uchwałę, na mocy której od 1 stycznia 2020 r. obejmie on funkcję Prezesa Zarządu, zastępując Janusza Kosińskiego. Na mocy podjętej dziś uchwały do Zarządu INEA powołana została też Marta Wojciechowska, dotychczasowa Dyrektor Departamentu Prawnego, związana ze spółką od 2010 roku. Marta Wojciechowska odpowiadać będzie za obszar prawny, audytu wewnętrznego i regulacji.

Chciałbym podziękować Januszowi za zaangażowanie i oddanie dla INEA, a także za jego partnerstwo od momentu przejęcia INEA przez MIRA na początku 2018 roku. Wizja oraz przywództwo Janusza w znacznym stopniu przyczyniły się do sukcesu spółki i cieszymy się, że dzięki jego przejściu do Rady Nadzorczej nadal będziemy mogli z nich korzystać. Chciałbym także pogratulować Michałowi i Marcie ich nowych ról. Obydwoje wnoszą do Zarządu silne umiejętności oraz spore doświadczenie, które z pewnością przydadzą się INEA w nadchodzących latach – komentuje Cord von Lewinski, Przewodniczący Rady Nadzorczej INEA.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy przez wszystkie lata współtworzyli ze mną INEA i dzięki którym firma ma dziś tak mocną pozycję. Przede mną nowe wyzwania związane z przejściem do Rady Nadzorczej. Michałowi i Marcie gratuluję i życzę powodzenia. Całemu zarządowi bardzo kibicuję, bo przed nimi ambitne zadania. Jestem jednak przekonany, że jako doświadczeni i ambitni menedżerowie doskonale sobie z nim poradzą – komentuje Janusz Kosiński Prezes INEA S.A.

Dziękuję za zaufanie, jakim mnie obdarzono. INEA to wyjątkowa firma współtworzona przez wspaniałych ludzi. Cieszę się, że będę mógł przewodzić organizacji, która znajduje się w przełomowym momencie swojej historii. Mamy przed sobą ogromne możliwości dynamicznego rozwoju, ale także wielkie wyzwania. Jestem przekonany, że ze wsparciem całego zespołu osiągniemy nasze cele – komentuje Michał Bartkowiak, Wiceprezes INEA S.A.

Dziękuję członkom Rady Nadzorczej za zaufanie. Gratuluję Michałowi oraz bardzo dziękuję Prezesowi za stworzenie organizacji z tak ogromnymi możliwościami. W obliczu dynamicznego rozwoju i zmian, jakie zachodzą w INEA moja nominacja pokazuje, jak ważne jest i będzie dla nas działanie zgodne z prawem oraz najwyższymi standardami etyki – komentuje Marta Wojciechowska, Członek Zarządu INEA S.A.

Pozostały skład Zarządu INEA nie ulegnie zmianie i poza Michałem Bartkowiakiem oraz Martą Wojciechowską tworzą go – Eugeniusz Grzybek (Członek Zarządu ds. Techniki) oraz Piotr Sujecki (Członek Zarządu ds. Finansowych).

****

Michał Bartkowiak

Michał Bartkowiak początkowo zajmował w INEA stanowisko Członka Zarządu ds. Finansowych. W 2017 roku objął funkcję Członka Zarządu ds. Operacyjnych odpowiedzialnego m.in. za: sprzedaż, marketing, customer care czy utrzymanie sieci. Od marca 2019 r., w związku z objęciem funkcji Wiceprezesa odpowiada za szeroko rozumiany obszar komercyjnej działalności INEA. Bartkowiak posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu firmami z branż takich jak: FMCG, farmaceutyczna, papiernicza, motoryzacyjna czy informatyczna. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Marta Wojciechowska

Marta Wojciechowska od 2015 r. pełni w INEA funkcję Dyrektor Departamentu Prawnego i odpowiada za całokształt spraw prawnych, compliance, dział ochrony danych osobowych oraz dział ochrony informacji niejawnych. Wcześniej pracowała w kancelariach stowarzyszonych w międzynarodowych aliansach (m.in. Łukowicz, Świerzewski i Wspólnicy oraz Chajec, Don Siemion & Żyto). Jest absolwentką europeistyki oraz prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Reklamy


Categories: Newsy, Rynek

Tags:

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: