RFBenchmark (wrzesień 2019) – ranking operatorów komórkowych w Polsce

We wrześniu po raz kolejny odnotowano rekord pomiarów wykonanych przez użytkowników aplikacji mobilnej RFBENCHMARK. Wyniosła ona dokładnie liczbę 174143 testów. Użytkownicy aplikacji najczęściej korzystali z technologii 4G (89,15%) wszystkich testów. Zmniejszyła się w porównaniu z poprzednimi miesiącami liczba pomiarów w technologii 3G i stanowiła 10,75% wszystkich badań. Marginalna na terenie Polski jest już technologia 2G (0,1%).

Średnia szybkość pobierania danych

Po krótkiej przerwie na pozycję lidera powrócił T-Mobile dzięki wynikowi 27,75 Mb\s. Orange znalazł się tuż za nim notując 27,64 Mb\s. Na trzecim miejscu RFBenchmarkznalazł się Play (25,88 Mb\s). Za nim, na ostatniej pozycji zameldował się Plus z wynikiem 22,84 Mb\s.

Średnia szybkość wysyłania danych

Najlepszym operatorem według klasyfikacji średniej szybkości wysyłania danych był we wrześniu Orange. W pierwszym miesiącu jesieni przeciętnie abonenci mogli wysyłać pliki z szybkością 13,52 Mb\s. Drugie miejsce należało do T-Mobile (12,87 Mb\s). Operator nie powinien jednak zbyt entuzjastycznie cieszyć się z drugiej lokaty, gdyż tuż tuż znalazł się Plus (12,75 Mb\s). Na czwartym miejscu we wrześniu w tej kategorii sklasyfikowaliśmy sieć Play (12,15 Mb\s).

Najniższa wartość ping

We wrześniu T-Mobile uzyskał w tej kategorii zdecydowanie najlepszy wynik 36,41 ms. Reszta operatorów pozostała w tyle ze sporą różnicą. Na podium ze srebrnym medalem wylądował Plus (45 ms), który wyprzedził Orange (45,93 ms). Wrześniowy raport w dziedzinie wartości ping zamknął Play, z najsłabszymi rezultatem wynoszącymi 47,1 ms.

Pełny raport dostępny jest na portalu RFBenchmark.pl

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: