Mieszczanin i e-kartoteka z płatnościami cyklicznymi – nowe rozwiązanie Blue Media

Blue Media wdrożyła swoje systemy płatnicze w serwisach i narzędziach, jakie firma Mieszczanin oferuje zarządcom nieruchomości i ich klientom. Dzięki nim lokatorzy i najemcy mogą zapomnieć o płaceniu rachunków, zaś właściciele i zarządcy – przyśpieszyć ściąganie należności i ograniczyć koszty.

System płatności online Blue Media, jaki został udostępniony w serwisie  e-kartoteka.pl, ułatwia mieszkańcom dokonywanie cyklicznych opłat za czynsz oraz fundusz remontowy. Wystarczy, że lokator lub najemca zarejestruje przez serwis swoją kartę płatniczą (debetowa lub kredytową).

Cykliczne należności, nawet te o zmiennej wartości, pobierane są automatycznie. Lokatorzy mogą w każdej chwili wstrzymać zlecenie płatności, mogą też wycofać lub zmienić kartę. Osoby, które chcą mieć większą kontrolę nad rachunkami, mogą skorzystać z opcji one-click. Wówczas otrzymają powiadomienie o płatności, które potwierdzą jednym kliknięciem.

Automatyczne płatności cykliczne Blue Media są bardzo wygodne dla płacących – nie muszą oni pilnować terminów, nie muszą zapamiętywać loginów i haseł, nie muszą wchodzić do kolejnych eBOK-ów.

Korzyści dla dostawców usług

Płatności cykliczne są też bardzo korzystne dla dostawców usług, administratorów budynków i innych podmiotów przyjmujących płatności. Dzięki automatyzacji należności wpływają one terminowo, nie muszą być “kredytowane”, zapewniają też lepszą płynność finansową firm. Jednocześnie pozwalają znacznie ograniczyć koszty windykacji – listów, monitów i sms-ów przypominających o zaległościach.

Model, w jakim wdrożona została usługa, i w jakim realizowane są płatności, zakłada zapisywanie danych kartowych w bezpiecznym środowisku Blue Media. Usługę płatności realizuje Blue Media – instytucja płatnicza, licencjonowana i nadzorowana przez KNF. W ten sposób zapewnione jest pełne bezpieczeństwo transakcji oraz – co istotne dla takich dostawców rozwiązań informatycznych jak Mieszczanin – spełnione są wszelkie wymogi prawno-formalne.

Podobne rozwiązania Blue Media z powodzeniem wykorzystywane są od wielu lat w elektronicznych biurach obsługi klienta (eBOK-ach) firm telekomunikacyjnych, dostawców energii elektrycznej, gazu i multimediów. Coraz częściej sięgają po nie również wspólnoty mieszkaniowe i firmy dostarczające im narzędzi administracyjnych, takie jak Mieszczanin.

Rozwiązanie Blue Media jest obecnie dostępne m. in. w elektronicznym biurze obsługi oferowanym przez Sacer S.C., UniSoft, DomConsult czy eCzynsze.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: