Huawei otworzył pierwsze w Europie centrum innowacji 5G

Szwajcarski operator Sunrise wraz z Huawei otworzył centrum innowacji 5G. Jest to pierwsza placówka tego typu w Europie, gdzie firmy będą współpracować w zakresie badań i rozwoju aplikacji 5G zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i biznesowych.

Wspólne centrum pomoże zbudować szwajcarski ekosystem 5G. W siedzibie głównej firmy Sunrise w Opfikon będą wdrażane i prezentowane różnorodne rozwiązania 5G, które zostały już uruchomione lub mają zostać skomercjalizowane. Wśród nich znajdują się rozwiązania dla inteligentnego rolnictwa, przemysłu 4.0, a także AR/VR. Wraz z otwarciem centrum innowacji, Sunrise ogłasza pierwszą na świecie usługę gier w chmurze z rozdzielczością 4K za pośrednictwem sieci 5G.

Olaf Swantee i Ryan Ding
Olaf Swantee, Dyrektor Generalny Sunrise i Ryan Ding, Dyrektor Generalny Carrier BG w Huawei, otwierają centrum innowacji 5G

Wraz z otwarciem pierwszego w Europie centrum innowacji 5G, Sunrise jako wiodący dostawca 5G robi kolejny ważny krok. To, co przedstawiliśmy, pokaże ogromny potencjał zastosowań 5G zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i biznesowych. Jestem szczególnie dumny z faktu, że jesteśmy pierwszym dostawcą na świecie, który uruchomił usługę gier w chmurze o rozdzielczości 4K w sieci 5G„, powiedział Olaf Swantee, dyrektor generalny Sunrise.

W centrum innowacji 5GHuawei będzie również prowadzić placówkę OpenLab, w której programiści będą mogli korzystać z sieci 5G w celu przetestowania swoich aplikacji lub rozwiązań w rzeczywistych warunkach przed wprowadzeniem ich na rynek. W celach testowych Huawei dostarczy również do OpenLab komponenty takie jak czujniki IoT i urządzenia końcowe.

Udany biznes 5G wymaga dobrze prosperującego środowiska. Właśnie w tym celu zostało zbudowane centrum innowacji 5G, aby wprowadzać innowacje i inkubować usługi 5G. Wierzę, że projekty, jakie będą realizowane w centrum, mogą stać się pilotami dla globalnych operatorów”, powiedział Ryan Ding, Dyrektor Generalny Huawei Carrier BG.

Centrum jest bardzo ważne dla Huawei i dla branży telekomunikacyjnej”, mówi Haitao Wang, dyrektor generalny Huawei w Szwajcarii. „Jego celem jest stymulowanie szwajcarskiego ekosystemu 5G poprzez prezentowanie klientom biznesowym i konsumentom rzeczywistych rozwiązań bazujących na 5G oraz wspieranie firm w rozwijaniu i testowaniu aplikacji opartych na 5G. Dzięki centrum będziemy wspierać innowacje w dziedzinie 5G, jednej z kluczowych technologii najbliższej dekady”.

Sunrise 5G Game Cloud: gry nowej generacji na smartfony

Jako pierwszy dostawca na świecie, Sunrise wprowadzi nową generację gier na smartfony. Dzięki technologii 5G po raz pierwszy w historii będzie możliwe zaoferowanie użytkownikom dostępu do gier online w rozdzielczości 4K. Platforma Sunrise Game Cloud 5G stworzona przez Sunrise we współpracy
z firmą Gamestream zostanie uruchomiona w listopadzie tego roku.

Dzięki minimalnym opóźnieniom zapewnianym przez sieć 5G, gry w chmurze z wysokiej jakości grafiką stają się teraz rzeczywistością także na smartfonach. Sieć Sunrise 5G umożliwia stabilne połączenie, a także wysoką przepustowość w grach o wysokiej rozdzielczości – nawet do 4K.

Na początek aplikacja Sunrise Game Cloud zaoferuje dostęp do 50 wysokiej klasy gier konsolowych, w tym popularnych tytułów takich jak Tomb Raider, DiRT Rally (w 4K) czy Roland Garros Tennis World Tour 2019 Edition. Dostęp do usługi będzie oferowany w abonamencie w cenie 9,90 CHF miesięcznie.

Więcej informacji na stronie http://www.sunrise.ch/en/gaming.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: