TomTom z ChargeHub wzbogaca swoje mapy o dane o stacjach ładowania pojazdów elektrycznych

TomTom (TOM2), ogłosił porozumienie z ChargeHub, wiodącym agregatorem i platformą cyfrową dla publicznych stacji ładowania pojazdów elektrycznych (EVS). ChargeHub zapewni firmie TomTom dostęp do jednej z największych baz danych publicznych stacji ładowania w Ameryce Północnej, zwiększając tym samym łączną liczbę stacji ładowania zintegrowanych z mapami TomTom do ponad 300 000*.

Dzięki integracji danych EVS ChargeHub z naszymi mapami i usługą EV, TomTom pomaga kierowcom szybko i łatwo wyszukiwać i nawigować do stacji ładowania, oszczędzając czas i zmniejszając niepokój związany z zasięgiem”, powiedział Antoine Saucier, Managing Director, TomTom Automotive. „To świetny przykład tego, jak usuwamy bariery w powszechnym stosowaniu pojazdów elektrycznych, dążąc do naszej wizji świata wolnego od emisji”.

Dzięki współpracy z firmą TomTom zagwarantujemy, że najpełniejsze i najdokładniejsze informacje dotyczące ładowania pojazdów staną się szerzej dostępne”, powiedział Simon Ouellette, Co-Founder i Prezes, ChargeHub. „Wierzymy, że zwiększy to widoczność infrastruktury pojazdów elektrycznych i pomoże przyspieszyć zwrot w stronę elektrycznej mobilności”.

Usługa EV firmy TomTom obejmuje zasięg globalny i zapewnia informacje o dostępności w czasie rzeczywistym, aby uspokoić kierowców podczas wyszukiwania stacji ładowania. Produkt ten jest dostępny dla klientów z branży motoryzacyjnej oraz korporacyjnej firmy TomTom, dostarczany w różnych formach.

źródło: TomTom

*300 000 stacji ładowania przy 100 000 POI Categories: Rynek, Aplikacje, Newsy

Tags: , ,

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: