Samsung zachęca – „Bądź eko nie tylko od święta” i oddaj nam zużyty smartfon lub tablet

13 października obchodzony był Międzynarodowy Dzień bez Elektrośmieci. To świetna okazja, aby pozbyć się starych, zalegających w szufladach sprzętów i wspólnie zadbać o środowisko. Wystarczy, że w dniach 23-26 października wybierzesz się do jednego z serwisów Samsung w Polsce i oddasz zużyty smartfon lub tablet. W zamian otrzymasz EKO niespodziankę.

Samsung Service Plaza

Jak wynika z badania „Zużyty Sprzęt Elektryczny i Elektroniczny”[1] przeprowadzonego przez GFK Polonia na zlecenie ElektroEko, mniej niż połowa badanych ocenia, że ma jakąkolwiek wiedzę na temat elektrośmieci, a jedynie co czwarty respondent wie, gdzie znajduje się punkt odbioru elektroodpadów. Ponadto wyniki raportu wskazują, że w naszych domach przechowywanych jest ponad 4 mln zużytych telefonów komórkowych i to właśnie ich magazynujemy najwięcej spośród wszystkich sprzętów elektronicznych. Chociaż telefon komórkowy oraz lodówka to urządzenia, których Polacy w ciągu ubiegłego roku pozbywali się w największej liczbie, to jednak wyniki są dalekie od zadowalających. Szacuje się, że na jednego z badanych respondentów w Polsce przypadają średnio 2,3 sztuki nieużywanych telefonów. Wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że prawidłowy recykling elektrośmieci to kwestia, która wywiera realny wpływ na stan środowiska naturalnego.

– Jako jeden z liderów rynku urządzeń elektronicznych, wiemy, jak ważne jest budowanie świadomości na temat zasad postępowania ze zużytym sprzętem. Z okazji Międzynarodowego Dnia bez Elektrośmieci zachęcamy konsumentów do zbiórki elektrośmieci i oddania starych telefonów oraz tabletów w wyznaczonych punktach Samsung w Polsce – mówi Jarosław Orski, Dyrektor Działu Serwisu,  Samsung Electronics Polska.

W dniach 23–26 października można oddać zużyty smartfon lub tablet do jednego z serwisów Samsung Service Plaza w trzech polskich miastach: Warszawie (Plac Europejski 2C, ul. Postępu 14),  Poznaniu (Ul. 27 grudnia 17/19) i  Katowicach (CH Galeria Katowicka). Klienci, którzy przyniosą niepotrzebny sprzęt, zostaną nagrodzeni EKO niespodzianką[2].

Akcja organizowana przez Samsung Electronics Polska wpisuje się w działania ElektroEko. Jest to największa organizacja odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Polsce, a także jedyna działająca na zasadach non for profit. We współpracy z gminami realizuje autorski program „Moje Miasto bez elektrośmieci”, którego misją jest wspieranie samorządów w tworzeniu systemu zbierania elektrośmieci.  Więcej o akcji można dowiedzieć się na stronie: https://dzienbezelektrosmieci.pl

źródło: Samsung

[1] Pełny raport do pobrania na stronie: https://dzienbezelektrosmieci.pl/wp-content/uploads/2019/09/ELEKTROŚMIECI_raport-GFK-dla-ElektroEko.pdf

[2] Produkty dostępne będą do 26 października lub do wyczerpania zapasów.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: