Reklamy

Recenzja Xblitz G450 – grawitacyjny uchwyt samochodowy

Kiedy wyruszamy w podróż samochodem, zarówno tą krótką np. do pracy czy sklepu, jak i tą znacznie dłuższą np. na wakacje, to zazwyczaj chcemy, aby nasz telefon był w zasięgu ręki. Oczywiście nie pochwalam rozmów czy pisania SMS-ów w trakcie jazdy, ale już korzystanie z nawigacji jak najbardziej. Pozostaje jeszcze kwestia odpowiedniego umiejscowienia telefonu. Tutaj naprzeciw oczekiwaniom kierowcom wychodzi Xblitz ze swoim nowym grawitacyjnym uchwytem G450.

Xblitz G450

Jak uchwyt wypada w użytkowaniu? Zapraszam do recenzji.

Specyfikacja techniczna:

  • Miejsce montażu: Mechanizm grawitacyjny
  • Obsługiwany format urządzeń: 4,7-6,5 cala
  • Materiał: Metal + tworzywo sztuczne
  • Wymiary: 104x101x86mm
  • Waga: 51g
  • Zawartość zestawu: Xblitz G450 x1, instrukcja obsługi x1

Xblitz G450 to uchwyt samochodowy na telefon, który został wykonany z dobrej jakości plastiku z metalowymi elementami. Jest bardzo lekki. Zaledwie 51g przy wymiarach 104x101x86 mm. Jego konstrukcja jest bardzo prosta. Do czarnych plecków z czerwoną obwódką zostały przyczepione skrzydełka mocujące oraz jedno podtrzymujące urządzenie. Na pleckach znajdziemy natomiast uchwyt do zamocowania na kratce wentylacyjnej. Uchwyt posiada dwa klipsy dociskające oraz ruchomą główkę, co pozwala na idealne dopasowanie telefonu do kratek różnego typy. Całość prezentuje się bardzo elegancko. Muszę przyznać, że metalizowana czerwień idealnie współgra z głęboką czernią.

A jak wygląda montaż w samochodzie? Jest bajecznie prosty. Składamy elementy uchwytu, otwieramy klips mocujący, który został wyposażony w dwustopniowy system zaciskowy, a następnie dopasowujemy go do kratki wentylacyjnej w samochodzie i zamykamy zaciski. Na koniec ustawiamy odpowiednio uchwyt sterując ruchomą główką. Główkę oczywiście dokręcamy, aby uchwyt zyskał stabilność. Producent podkreśla, że powinien on pasować do większości typu kratek wentylacyjnych w samochodach osobowych i ciężarowych. W przypadku mojego samochodu kratka wentylacyjna posiada pionowe żeberka i uchwyt dopasował się wręcz idealnie. Chwyt jest mocny i stabilny, a to bardzo ważne, gdyż ma zagwarantować bezpieczne miejsce dla naszego smartfonu.

Po zamontowaniu uchwytu możemy już usadowić w nim nasz telefon. To również jest bardzo proste. Wkładamy smartfon od góry, a resztę załatwia już grawitacja. Dolne skrzydełko obniża się, a boczne zaciskają, przytrzymując urządzenie w miejscu. Możemy umieścić w nim urządzenia z przekątną ekranu 4,7-6,5 cala. Podczas testu korzystałam z 2 smartfonów: Huawei P30 Pro oraz Oppo Reno x10 Zoom. W obu przypadkach telefony idealnie dopasowały się do uchwytu i przez całą jazdę samochodem mogłam korzystać z nawigacji. Chwyt był stabilny, a telefon bezpiecznie odbył całą podróż.

Po dojechaniu do celu oczywiście bez problemu wyjęłam smartfon. Wystarczy unieść telefon – bez ciężaru naciskającego na dolną część uchwytu na telefon Xblitz G450, skrzydełka mocujące się rozluźnią.

Reklamy

Pages: 1 2


Categories: Artykuły, Bez kategorii, Gadżety, Gadżety i Inne, Newsy, Testy

Tags: , ,

2 replies

  1. Też go kupiłem i nie żałuję

  2. Świetna i raczej inna

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: