Check Point 1500 – zaawansowana ochrona dla MŚP

Check Point Software Technologies ogłosił niedawno wydanie nowych bram bezpieczeństwa serii 1500 dla małych i średnich firm. Dwa nowe urządzenia SMB ustanawiają nowe standardy ochrony przed najbardziej zaawansowanymi cyberatakami piątej generacji i oferują niezrównaną łatwość wdrażania i zarządzania.

Check Point 1500

Zgodnie z raportem Verizon dotyczącym dochodzeń w sprawie naruszenia danych z 2019 r. 43% wszystkich ofiar naruszeń stanowiły małe firmy, a 63% prób ataku na małe i średnie firmy zakończyło się powodzeniem. Koszt przerw w działalności spowodowanych cyberatakami na małe i średnie firmy może przekroczyć w USA 1 mln USD, a według raportu Instytutu Ponemon, ataki mogą mieć druzgocący wpływ na organizację.

Bramy 1550 i 1590 są obsługiwane przez Check Point R80. R80 jest najbardziej zaawansowanym w branży oprogramowaniem do zarządzania bezpieczeństwem i obejmuje wielowarstwową ochronę nowej generacji zarówno przed znanymi zagrożeniami, jak i atakami zero-day przy użyciu wielokrotnie nagradzanej ochrony SandBlast ™ Zero-Day Protection oraz antywirusa, programu antybotowego, IPS, aplikacji kontrolnej, filtrowanie adresów URL itp.

Nowa seria 1500 zapewnia małym i średnim firmom bezpieczeństwo klasy Enterprise:

  • 100% skuteczności blokady złośliwego oprogramowania w poczcie e-mail i Internecie, wykorzystanie odporności i współczynnika przechwytu po infekcji, jak wskazuje ostatni test grupy NPS Labs Breach Prevention Systems (BPS)
  • Do 2 razy większa wydajność w porównaniu do poprzednich generacji. 1550 Gateway oferuje 450 Mb/s wydajności zapobiegania zagrożeniom, a 1590 Gateway oferuje nawet 660 Mb/s
  • 1550 zapewnia maksymalną przepustowość zapory 2 Gb/s, a 1590 zapewnia maksymalną przepustowość zapory 4 Gb/s
  • 1550 posiada sześć portów 1GbE, natomiast 1590 aż dziesięć portów 1GbE, oba mają Wi-Fi i zintegrowany modemem zaprojektowany dla LTE i 5G
  • Aplikacja mobilna Check Point WatchTower, umożliwia pracownikom IT monitorowanie sieci i szybkie ograniczanie zagrożeń bezpieczeństwa z dowolnego miejsca na urządzeniu mobilnym
  • Obsługa zero-touch umożliwia konfigurację poniżej 1 minuty
  • Wykrywanie i rozpoznawanie urządzeń IoT w celu dokładnego zdefiniowania polityki bezpieczeństwa.

Małe firmy odgrywają kluczową rolę we wzroście gospodarczym i innowacjach na całym świecie, ale często brakuje im środków, aby w pełni chronić się przed dzisiejszymi zaawansowanymi zagrożeniami cybernetycznymi”, powiedział Itai Greenberg, wiceprezes ds. Zarządzania produktem w Check Point Software Technologies. „Teraz, małe i średnie firmy mogą cieszyć się bezpieczeństwem klasy korporacyjnej dzięki wiodącym w branży funkcjom zapobiegania zagrożeniom w połączeniu z łatwym i intuicyjnym zarządzaniem.”

Dostępność

Bramy 1550 i 1590 są teraz dostępne w naszej globalnej sieci partnerów.

Z dniem 30 maja 2020 r. Check Point przestanie sprzedawać następujące modele bram bezpieczeństwa: 730, 750, 770, 790, 1430, 1450, 1470 i 1490 przewodowe i bezprzewodowe (z wyłączeniem VDSL).

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: