LG 27GL850 – najszybszy na świecie monitor gamingowy z matrycą Nano IPS już w Polsce

W Szwecji wyprzedał się w jeden weekend, a w Polsce w zaledwie kilka godzin – LG prezentuje rewolucyjny monitor z matrycą Nano IPS, której czas reakcji to zaledwie 1ms. Model 27GL850 został zaprezentowany podczas święta wszystkich graczy – na Poznań Game Arena.

Matryca monitora LG 27GL850 została wykonana w technologii Nano IPS i charakteryzuje się odświeżaniem 144Hz oraz najkrótszym na świecie czasem reakcji, który wynosi 1ms! Ekran monitora ma rozdzielczość QHD (2560×1440 pikseli), a jego jasność to 350 nitów.
Monitor 27GL850 wyposażony jest w matrycę, która obejmuje 98% gamy DCI-P3 i o 35% większą niż cała gama sRGB. Dzięki temu sceny walki w grach prezentują się niesamowicie realistycznie.

Kompatybilność z NVIDIA G-SYNC i AMD FreeSync

Monitor został przetestowany przez firmę NVIDIA, która potwierdziła zgodność z technologią G-Sync. Dzięki temu obraz jest niesamowicie płynny, co ma ogromne znaczenie w przypadku szybkich gier. 27GL850 wspiera również technologię Adaptive-Sync (FreeSync), całkowicie eliminującą rozrywanie i zacinanie obrazu.

Częstotliwość odświeżania 144Hz

Ogromną zaletą, którą docenią szczególnie miłośnicy strzelanek, jest częstotliwość odświeżania matrycy na poziomie 144Hz. Dzięki temu gra toczy się sprawniej, jest niesamowicie płynna, a przedmioty na ekranie są wyraźne.

Specjalne funkcje gamingowe

Aby rozgrywka była jeszcze bardziej płynna, monitor został wyposażony w funkcję Dynamic Action Sync, dzięki której minimalizowane są opóźnienia na wejściu. Oznacza to, że wszystko na ekranie wyświetlane jest w czasie rzeczywistym, dając możliwość na jeszcze szybszą reakcję. Inną opcję, którą docenią fani strzelanek jest Black Stabilizer, dzięki której ciemne elementy na ekranie są rozświetlone, umożliwiając dostrzeżenie przeciwników nawet z dużej odległości.

Jeszcze większa imersja

Aby jeszcze mocniej dać wciągnąć się w grę, monitor został pozbawiony ramek z trzech stron, a jego podstawę można regulować zarówno pod względem pochylenia jak i wysokości. Dodatkowo podstawa monitora została wyposażona w funkcję pivot, czyli obrotu ekranu o 90 stopni.

LG 27GL850

Cena: 2 149 zł

źródło: LG

Dane techniczne:

Matryca Nano IPS
Przekątna 27 cali
Rozdzielczość QHD (2560×1440)
Jasność 350 cd/m2 (typowo)
Paleta barw 98% przestrzeni DCI-P3
(135% przestrzeni sRGB)
Liczba kolorów 1,07 miliarda
Częstotliwość odświeżania 144Hz
Czas reakcji 1 ms GTG
HDR HDR10
Funkcja Adaptive Sync Kompatybilny z NVIDIA G-SYNC
HDMI x 2
DP x 1
Koncentrator USB 3.0 1 do podłączania urządzenia nadrzędnego / 2 do podłączania urządzeń podrzędnych

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: