Białystok i Szczecin kolejnymi miastami w portfolio Uber Eats

Uber Eats, czyli usługa pozwalająca na zamawianie jedzenia z lokalnych restauracji poprzez aplikację w smartfonie, debiutuje dziś w Białymstoku i Szczecinie. Tym samym, do platformy dołącza blisko 100 nowych restauracji, a zamówienia mogą już składać mieszkańcy 16 miast. Na start zostały przewidziane promocje dla użytkowników.

Mimo że w połowie października Uber Eats ogłosił rozszerzenie swojej usługi na kolejne śląskie miasta, czyli Gliwice i Sosnowiec, to firma nie zwalnia swojego tempa. Od dziś mieszkańcy, a także turyści odwiedzający Białystok i Szczecin, mogą zamawiać dania z dowozem z prawie 100 restauracji, które dołączają do usługi. Łącznie w całej Polsce aplikacji Uber Eats można używać już w 16 lokalizacjach.

Co zrobić, by skorzystać ze zniżki?

W celu skorzystania ze specjalnej zniżki o wartości 15 zł na 3 pierwsze zamówienia w Białymstoku i Szczecinie trzeba mieć zainstalowaną na swoim smartfonie aplikację Uber Eats. Następnie, w zakładce „Promocje” należy wpisać jeden z kodów promocyjnych, dostępnych dla każdego z miast i… można cieszyć się promocją. Kody obowiązują do 23.12.2019 r. Użytkownicy telefonów z systemem operacyjnym Android znajdą Uber Eats w sklepie Google Play. Natomiast posiadacze smartfonów z systemem iOS pobiorą ją ze sklepu App Store.

Białystok – BIALYSTOK3X15

Szczecin – SZCZECIN3X15

Osoby korzystające z Uber Eats po raz pierwszy mogą składać zamówienia z 50 restauracji w Białymstoku oraz z 40 lokali w Szczecinie, serwujących dania zróżnicowanych kuchni.

Menu Uber Eats bogatsze o dania z blisko 100 restauracji

Jeszcze w połowie października informowaliśmy o dołączeniu do naszej platformy nowych restauracji na południu Polski, czyli w Gliwicach i Sosnowcu, a już dzisiaj podkreślamy swoją obecność na północy kraju – w Białymstoku i Szczecinie. W niespełna 1,5 tygodnia Uber Eats stał się potencjalnie dostępny dla ponad miliona Polaków. Wierzymy, że każdy znajdzie dania odpowiadające swoim gustom kulinarnym – mówi Jakub Pietraszek, General Manager w Uber Eats Polska.

W menu restauracji w Białymstoku i Szczecinie znajdują się zarówno dania tradycyjnej kuchni polskiej, dania dostępne wyłącznie w tych miastach, jak również potrawy znane na całym świecie, takie jak pizza, sushi czy burgery. Oferta gastronomiczna lokali z dwóch nowych miast dołączających do Uber Eats jest niezwykle zróżnicowana.

Wśród białostockich i szczecińskich restauracji na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza 10 lokali, które podbijają kubki smakowe zarówno mieszkańców tych dwóch miast, jak i odwiedzających je turystów:

TOP 5 restauracji w Białymstoku:

  1. Trattoria Czarna Owca, włoska kuchnia.
  2. MAHO sushi, sushi.
  3. Gorący trójkąt, pizza na kawałki.
  4. Krowarzywa, wegańskie burgery.
  5. Miły Burgery, klasyczne burgery.

TOP 5 restauracji w Szczecinie:

  1. Ziemniak i Spółka, ziemniaki pod różnymi postaciami.
  2. Pasta Fresca, domowe makarony, z szerokim wyborem sosów.
  3. Bajgle Króla Jana, kanapki przygotowywane na bazie świeżych, wypiekanych na miejscu bajgli.
  4. Wół i Krowa, burgery i steki.
  5. Public Fontanny, kuchnia europejska.

Pełna lista restauracji współpracujących z Uber Eats w Białymstoku Szczecinie obejmuje niespełna 100 lokali.

Uber Eats: z czym to się je?

Uber Eats to intuicyjna aplikacja mobilna łącząca użytkowników z restauracjami oraz dostawcami – partnerami Ubera, którzy oferują możliwość dowozu wybranego posiłku w czasie szybszym, niż było to możliwe do tej pory. Co ważne: w Uber Eats nie ma minimalnej kwoty zamówienia. Nie trzeba zatem spełnić wymogu osiągnięcia określonego pułapu cenowego, aby restauracja przyjęła nasze zamówienie.

Od kliknięcia wybranego dania w aplikacji i złożenia zamówienia, do przyjazdu kuriera upływa zazwyczaj poniżej 32 minut. Trasę dostawcy można śledzić na bieżąco na mapie w aplikacji, podobnie jak ma to miejsce w przypadku korzystania z aplikacji Uber do zamawiania przejazdu. Użytkownik wie też, o której godzinie dotrze do niego dostawca. Płatność za jedzenie pobierana jest z podpiętej do aplikacji karty bankowej.

Uber Eats w Polsce

W Polsce usługa Uber Eats działa już od ponad 2 lat. Pierwszym miastem, w którym Uber Eats wystartował, była Warszawa. Dzisiaj jest dostępny w 16 lokalizacjach w Polsce. Oprócz stolicy, Białegostoku i Szczecina, które dołączają właśnie do platformy, są to: Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Łódź, Katowice, Lublin, Bydgoszcz, Toruń, Gliwice i Sosnowiec. Polska jest jednym z największych rynków dla Uber Eats w całej Europie.

Usługa Uber Eats jest obecnie dostępna w ponad 250 miastach na całym świecie. Umożliwia użytkownikom zamawianie posiłków z ponad 60 tysięcy restauracji.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: