LG i Qualcomm razem dla rozwoju webOS Auto

Firma LG Electronics oraz spółka Qualcomm Technologies Inc., należąca do Qualcomm Incorporated, poinformowały o planach współpracy nad dalszym rozwojem systemu inforozrywki webOS Auto przeznaczonego do samochodów. Wykorzystując połączenie zalet systemu operacyjnego webOS Auto oraz platformny Qualcomm Snapdragon ADP (Automotive Development Platform), firmy chcą opracować i rozwijać system, który zarówno kierowcom, jak i pasażerom pozwoli cieszyć się wyższym komfortem użytkowania pojazdów.

Czym jest webOS Auto?

webOS Auto jest platformą dla nowej generacji samochodów, którą LG opracowała na bazie systemu Linux, wykorzystując swoje doświadczenie w dziedzinie systemów inforozrywki do pojazdów. Firma LG niedawno poinformowała o wersji systemu webOS Open Source Edition 2.0, wzbogaconej o funkcje inforozrywki do samochodów i umożliwiającej programistom korzystanie z niektórych funkcji, które będą dostępne w ramach platformy webOS Auto. Kod źródłowy otwartego oprogramowania, a także powiązane z nim programy narzędziowe i dokumentację można pobrać ze strony: http://webosose.org.

Jak działa platforma Snapdragon ADP?

Platforma Snapdragon ADP jest wyposażona w czołowe technologie inforozrywki współpracujące z funkcjami sztucznej inteligencji, a także zaawansowany procesor graficzny umożliwiający obsługiwanie kilku wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości oraz strumieniowe przesyłanie wideo o jakości UHD. Stanowi ona kompleksowe środowisko sprzętowo-programowe umożliwiające szybkie prowadzenie prac nad energooszczędnymi i wyposażonymi w bogate funkcje systemami do kabin pojazdów, obejmującymi wyświetlacze dla pasażerów, w tym ekrany dla osób siedzących z tyłu (RSE).
Oprócz rozwijania i komercjalizacji udoskonalonego systemu webOS Auto, firmy LG i Qualcomm będą wspólnie prowadzić prace nad platformą referencyjną, która zostanie zaprezentowana przez LG w styczniu podczas targów CES 2020.

Bardzo cieszymy się, że rozwijamy ekosystem platformy webOS współpracując z firmą Qualcomm. Dzięki najnowszym rozwiązaniom Qualcomm, takim jak modem 5G i funkcje multimedialne, klienci będą mogli korzystać z tej samej rozrywki, zarówno w domu, jak i w samochodach. Dzięki połączeniu systemu webOS i platformy Snapdragon ADP powstanie wydajne, kompleksowe środowisko sprzętowo-programowe, stanowiące fundament przyszłych systemów inforozrywki do pojazdów. – dr I. P. Park, prezes i dyrektor ds. technologii w firmy LG Electronics

Współpraca firm LG i Qualcomm Technologies jest oparta na wieloletnich i udanych relacjach, dzięki czemu tworząc oprogramowanie do nowej generacji pojazdów uzyskujemy doskonały efekt synergii. Jesteśmy przekonani, że połączenie naszych doświadczeń i wiedzy w dziedzinie technologii motoryzacyjnych zaowocuje powstaniem systemu, który zapewni klientom najwyższy poziom zadowolenia z systemu inforozrywki nowej generacji. – Jim Cathey, wiceprezes ds. działalności globalnej w firmie Qualcomm Technologies, Inc.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: