NaviExpert – gdzie będą kontrole i zmiany w organizacji ruchu na Wszystkich Świętych?

Jak co roku Polacy wyruszą w podróże na groby najbliższych. NaviExpert sprawdził dla Was, gdzie będzie można spotkać po drodze kontrole policji oraz prezentujemy listę miast, w których zmiany organizacji ruchu w dniu Wszystkich Świętych będą uwzględnione w nawigacji NaviExpert.

Kontrole drogowe na Wszystkich Świętych

Przełom października i listopada to rokrocznie wzmożony ruch na drogach krajowych oraz w okolicach cmentarzy. W zeszłym roku kierowcy podróżujący z naszymi aplikacjami NaviExpert i Rysiek zgłosili między 27 października a 4 listopada ponad 20% więcej wypadków i blisko 16% więcej kontroli drogowych niż w analogicznym okresie miesiąc wcześniej (29.09 – 07.10.18)!

W zeszłym roku najwięcej wypadków zostało zgłoszonych w samej Warszawie (m.in. S8, DK2, Wisłostrada), na odcinku A2 między stolicą a Łodzią, na krajowej 7/E77, a także na drodze E67 w kierunku Ostrowi Mazowieckiej. Do innych wypadkowych tras należał m.in. krakowski odcinek A4, odcinek A2 pod Poznaniem oraz nadmorski odcinek S6.

Do jednych z najchętniej kontrolowanych odcinków dróg w tym okresie należał z kolei… warszawski odcinek S8 (co raczej nie powinno dziwić ze względu na bliskie sąsiedztwo cmentarza na Powązkach), znów krajowa „siódemka” – zarówno w kierunku Nowego Dworu Mazowieckiego jak i S7 w kierunku Krakowa, gliwicki odcinek A4 oraz odcinek A1 na wysokości Torunia. Z tamtych odcinków zgłoszeń było najwięcej.

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy mapę z zaznaczonymi miejscami najczęstszych kontroli drogowych prowadzonych przez policję w zeszłym roku w tygodniu, w którym wypada dzień Wszystkich Świętych. By jednak zawczasu otrzymywać bieżące powiadomienia o kontrolach zachęcamy do podróżowania z nawigacją NaviExpert.

Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach

Utrudnienia drogowe czekają na kierowców nie tylko na długich trasach. W wielu miastach wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w okolicach cmentarzy, które w teorii mają pomóc rozładować tworzące się tego dnia korki. Spora część samorządów zadbała z kolei o dodatkowe przycmentarne parkingi. My jak co roku wszelkie zmiany oraz dodatkowe miejsca parkingowe umieścimy w nawigacji NaviExpert. Poniżej znajdziesz pełną listę miast z uwzględnionymi w aplikacji zmianami organizacji ruchu w dniu 1 listopada:

 • Województwo dolnośląskie: Bolesławiec, Głogów, Jelenia Góra, Legnica, Lubin, Środa Śląska, Świdnica, Wrocław.
 • Województwo kujawsko – pomorskie: Bydgoszcz, Janikowo, Golub-Dobrzyń, Grudziądz, Inowrocław, Lipno, Radziejów, Rypin, Toruń, Tuchola, Włocławek.
 • Województwo lubelskie: Biała Podlaska, Chełm, Lublin, Łuków, Puławy, Zamość.
 • Województwo lubuskie: Gorzów Wielkopolski, Nowa Sól, Zielona Góra.
 • Województwo łódzkie: Bełchatów, Kutno, Łowicz, Łódź, Opoczno, Pabianice, Piotrków Trybunalski, Radomsko, Sieradz, Skierniewice, Sulejów, Tomaszów Mazowiecki, Tum, Zduńska Wola, Zgierz.
 • Województwo małopolskie: Bochnia, Kraków, Nowy Sącz, Olkusz, Oświęcim, Tarnów, Wieliczka.
 • Województwo mazowieckie: Ciechanów, Mława, Ostrów Mazowiecka, Płock, Radom, Siedlce, Sokołów Podlaski, Warszawa.
 • Województwo opolskie: Brzeg, Kędzierzyn-Koźle, Kluczbork, Krapkowice, Nysa, Opole, Prudnik.
 • Województwo podkarpackie: Besko, Jedlicze, Krosno, Mielec, Przemyśl, Rzeszów, Sanok, Stalowa Wola.
 • Województwo podlaskie: Augustów, Białystok, Grajewo, Suwałki.
 • Województwo pomorskie: Gdańsk, Gdynia, Kartuzy, Kościerzyna, Kwidzyn, Lębork, Malbork, Słupsk, Sopot, Starogard Gdański, Sztum, Żukowo.
 • Województwo śląskie: Bielsko Biała, Bytom, Chorzów, Chybie, Cieszyn, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Godów, Gołkowice, Katowice, Lubliniec, Marklowice, Mikołów, Mysłowice, Pszów, Racibórz, Ruda Śląska, Rybnik, Rydułtowy, Skoczów, Sosnowiec, Strumień, Świętochłowice, Tychy, Wodzisław Śląski, Zabrze, Żory.
 • Województwo świętokrzyskie: Beszowa, Bliżyn, Bogucice, Busko -Zdrój, Jędrzejów, Kazimierza Mała, Kazimierza Wielka, Kielce, Kije, Końskie, Łączna, Ostrowiec Świętokrzyski, Pińczów, Sandomierz, Skarżysko-Kamienna, Sokolina, Starachowice.
 • Województwo warmińsko – mazurskie: Braniewo, Elbląg, Ełk, Giżycko, Lidzbark Warmiński, Nidzica, Olsztyn, Orneta, Ostróda, Ruciane Nuda, Szczytno.
 • Województwo wielkopolskie: Kalisz, Konin, Poznań.
 • Województwo zachodniopomorskie: Kołobrzeg, Koszalin, Gryfino, Stargard, Szczecin, Świnoujście.

Przypominamy również o trwającej promocji NaviExpert, w której roczne abonamenty kupisz 30% taniej! Promocja potrwa tylko do 4 listopada do godz. 12:00.

NaviExpert – Bezpiecznej drogi!

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: