PPK będą sukcesem czy porażką?

Polski Fundusz Rozwoju podał pierwsze dane dotyczące zainteresowania Pracowniczymi Planami Kapitałowymi (PPK). Są optymistyczne, ale to wcale nie musi oznaczać, że ich wprowadzenie będzie istotne dla systemu emerytalnego.


Obecnie do PPK przystępują największe przedsiębiorstwa, zatrudniające ponad 500 pracowników. Na ocenę tego procesu trzeba poczekać do stycznia, gdy będzie wiadomo jaki jest poziom uczestnictwa, a więc jak ten program emerytalny jest odbierany przez pracowników.

– PFR jak na razie podał dane dotyczące poziomu uczestnictwa dla pierwszych sześciu firm, ale te dane nie mogą być traktowane jako wskaźnik uczestnictwa miarodajny dla wszystkich firm – mówi w rozmowie z MarketNews24 Monika Fedorczuk, ekspert ds. rynku pracy Konfederacji Lewiatan.

Wątpliwości są związane z tym czy pracownicy myśląc o wyższej emeryturze zgodzą się oddać część swoich zarobków i nie będą obawiać się, że PPK podzielą kiedyś los OFE.

źródło: MarketNews24

One thought on “PPK będą sukcesem czy porażką?

  • 21 listopada 2019 o 14:19
    Permalink

    teraz to ciężko przecież stwierdzić jak to będzie. Ale na pewno nie można od razu krytykować i rezygnować, lepiej sobie poobserwować i ewentualnie się wypisać jak coś nie będzie nam pasowało

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: