Hulajnogi Lime zostają ze swoimi użytkownikami na zimę

Operator elektrycznych hulajnóg, podobnie jak w ubiegłym roku, potwierdza ich dostępność w okresie jesienno-zimowym, pomimo, że pozostali operatorzy sezonowo wycofują się z rynku. Lime zastrzega jednak, że w przypadku trudnych warunków pogodowych, dostęp do hulajnóg może być okresowo blokowany. 

Liczba aktywnych hulajnóg zostanie dostosowana do aktualnych warunków atmosferycznych. W przypadku niebezpiecznej pogody oraz stanu nawierzchni stwarzającego zagrożenie dla użytkowników, operator zablokuje hulajnogi poprzez aplikację, a następnie przetransportuje je do magazynu.

Na podstawie naszych dotychczasowych doświadczeń, które potwierdzają korzystanie z hulajnóg przez cały rok, podjęliśmy decyzję o ich pozostawieniu do dyspozycji użytkowników także w okresie jesienno-zimowym. Jednocześnie zwracamy uwagę na bardzo ważne kwestie bezpieczeństwa, które w okresie zimowym są dodatkowo uwarunkowane zmienną pogodą. Tak jak w poprzednim roku, strefa operacyjna Lime zostanie czasowo ograniczona, by wraz z końcem okresu zimowego powrócić do swojego poprzedniego kształtu – wyjaśnia Paulina Mróz, dyrektor Lime w Polsce, Czechach i na Węgrzech.

Dbając o bezpieczeństwo, warto zwrócić uwagę na panujące warunki atmosferyczne, a w szczególności opady deszczu i śniegu, które mogą powodować śliskość nawierzchni. Niezwykle ważne jest sprawdzenie sprawności urządzenia i działania hamulców przed przejazdem, a także dostosowanie prędkości poruszania się do warunków pogodowych i stanu infrastruktury. Operator zaleca zakładanie kasku ochronnego podczas wszystkich przejazdów, a w warunkach ograniczonej widoczności bądź wieczornej pory odzieży z elementami odblaskowymi.

źródło: Lime

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: