2020 CES Innovation Awards – LG z nagrodami za innowacje m.in. za LG G8X ThinQ z dodatkowym ekranem

Stowarzyszenie CTA™ (Consumer Technology Association) doceniło firmę LG Electronics za przełomowe innowacje w dziedzinach technologii oraz wzornictwa, przyznając nagrody i wyróżnienia w konkursie 2020 CES® Innovation Awards – w szczególności nagrodę Best of Innovation Award dla telewizora LG OLED. Tym samym, produkty LG, takie jak telewizory OLED, urządzenia AGD i flagowe smartfony, już po raz ósmy z rzędu zostaną uhonorowane nagrodami CES Innovation Awards przyznawanymi najbardziej innowacyjnym urządzeniom prezentowanym podczas międzynarodowych targów CES.

Nagroda CES Best of Innovation

Podczas targów CES 2020 telewizory LG OLED ponownie otrzymają nagrodę CES Best of Innovation Award w kategorii wyświetlaczy wideo, zdobywając to najwyższe wyróżnienie po raz trzeci w ciągu ostatnich pięciu lat. Firma LG oferująca najlepiej sprzedające się na świecie telewizory OLED utworzyła kategorię telewizorów OLED Premium, które wyróżniają się idealną czernią, niesamowitym odwzorowaniem kolorów oraz niezrównanym zakresem tonalnym.

Urządzenia do domowej rozrywki

Na szczególną uwagę zasługują dwie nagrody Innovation Awards dla jednego z pierwszych telewizorów nowej generacji (NEXTGEN TV), który zostanie zaprezentowany podczas targów CES 2020 – telewizora LG OLED zgodnego z nowym standardem telewizji ATSC 3.0, opracowanym przy udziale firmy LG. Szczegółowe informacje o nagrodzonym sprzęcie LG do domowej rozrywki, między innymi o telewizorach 8K i 4K Ultra HD, urządzeniach audio oraz produktach komputerowych, zostaną podane w styczniu podczas targów CES 2020.

Urządzenia AGD

Nagrody CES 2020 Innovation Awards zostaną przyznane kilku nowym urządzeniom AGD firmy LG, a w szczególności lodówce InstaView Door-in-Door, która jest wyposażona w pierwszą w branży wytwornicę lodu w kulkach Craft Ice. W grupie wyróżnionego sprzętu AGD firmy LG znajdą się: nagrodzona po raz drugi szafa parowa LG Styler z czarnym lustrzanym panelem przednim, zupełnie nowy przenośny oczyszczacz powietrza LG PuriCare oraz innowacyjne urządzenia pralnicze, które zostaną zaprezentowane na targach CES.
LG G8X ThinQ Dual Screen

Smartfony

Najważniejszym produktem LG uhonorowanym nagrodą CES Innovation Awards w kategorii urządzeń mobilnych jest rewolucyjny smartfon LG G8X ThinQ z dodatkowym ekranem, zapewniającym wyższy komfort pracy i rozrywki we wszystkich sytuacjach, w których lepiej jest korzystać z dwóch identycznych wyświetlaczy OLED. Ponadto, nagrodzone zostaną smartfon LG V50 ThinQ 5G pozwalający na pełne wykorzystanie możliwości sieci piątej generacji oraz smartfon LG G8 ThinQ o wyrafinowanym, minimalistycznym wzornictwie, wyposażony w innowacyjne funkcje audio, nowy aparat wraz z nowym oprogramowaniem, a także nowoczesne funkcje dotykowe i zabezpieczenia biometryczne.

Nagrody za innowacje CES Innovation Awards

Konkurs CES Innovation Awards organizowany i prowadzony przez stowarzyszenie CTA jest dorocznym wydarzeniem mającym na celu uhonorowanie produktów z branży elektroniki użytkowej, które wyróżniają się wzornictwem i rozwiązaniami technicznymi. Jury konkursowe, w skład którego wchodzą branżowi eksperci, między innymi przedstawiciele mediów, projektanci i inżynierowie, ocenia walory techniczne, estetykę i wzornictwo, funkcjonalność oraz atrakcyjność dla konsumentów – na podstawie tych kryteriów przyznaje nagrody w 28 kategoriach.
Pełna lista nagród 2020 CES Innovation Award przyznanych produktom LG zostanie podana podczas konferencji prasowej firmy LG poświęconej targom CES, która odbędzie się 6 stycznia 2020 o godzinie 8:00 czasu PST w Las Vegas. Targi CES 2020, organizowane i prowadzone przez stowarzyszenie CTA, odbędą się w Las Vegas w dniach 7–10 stycznia. Podczas tego światowego wydarzenia spotkają się zarówno liderzy, jak i wschodzące gwiazdy rynku, prezentując innowacje wytyczające nowe trendy szybko rozwijającej się branży elektroniki użytkowej. Odwiedzający targi CES będą mogli zapoznać się z najważniejszymi osiągnięciami z różnorodnych dziedzin, takich jak sieć 5G, sztuczna inteligencja, rzeczywistość rozszerzona i wirtualna, inteligentny dom, inteligentne miasta, motoryzacja, czy cyfrowe rozwiązania dla służby zdrowia.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl