CPSE 2019 – Hikvision prezentuje najnowsze innowacje chmury sztucznej inteligencji

Firma Hikvision, wiodący na świecie dostawca innowacyjnych produktów i rozwiązań ochrony wideo, zaprezentowała najnowsze technologie, produkty i rozwiązania na targach bezpieczeństwa publicznego w Chinach CPSE 2019, które odbyły się w Shenzhen w dniach 28 do 31 października.

W tym roku firma Hikvision obchodzi drugą rocznicę utworzenia chmury sztucznej inteligencji. Prezentacja Hikvision na temat łączenia danych przeprowadzona została pod tytułem „Fusing Data for a Smarter World” i była okazją do zaprezentowania platformy chmury sztucznej inteligencji obsługującej integrację internetu rzeczy i danych sieci informacji w celu zasilenia nowych, inteligentnych rozwiązań i usług.
Chmura sztucznej inteligencji Hikvision oparta jest na architekturze rozproszonej łączącej chmurę obliczeniową i obliczenia na obrzeżach. Chmura jest przedłużeniem algorytmów sztucznej inteligencji z chmury do obrzeży w serwerach i rejestratorach wideo na miejscu, a także dalej do węzłów na obrzeżach w kamerach bezpieczeństwa i urządzeniach internetu rzeczy. Trzywarstwowa architektura wspiera realizację celu zapewniania nowej klasy bardziej inteligentnych i szybszych zastosowań na bazie sztucznej inteligencji.
Na targach goście mogli zapoznać się z dużą liczbą zastosowań chmury sztucznej inteligencji w akcji. Aplikacje zostały opracowane w celu wspierania klientów w realizacji transformacji cyfrowej w obszarach takich, jak bezpieczeństwo publiczne, transport, detal, finanse, logistyka, społeczność, ochrona środowiska itp.
Inteligentny system transportu
Opierający się na technologii analityki wideo z wykorzystaniem sztucznej inteligencji inteligentny system transportu firmy Hikvision pozwala na identyfikację wykroczeń drogowych w celu zmniejszenia liczby obrażeń i zgonów na drogach. Łącząc informacje z nagrań i innych systemów i algorytmów, dane na temat ruchu mogą być zwizualizowane na mapach miast, co pozwala na lepsze kierowanie ruchem i usprawnienie transportu miejskiego.
Detal inteligentny
Rozwiązania detalu inteligentnego firmy Hikvision są odpowiedzią na wyzwania handlu detalicznego. Rozwiązania te oparte są na przełomowych technologiach, w tym analityki wideo, dużych danych, chmury obliczeniowej i sztucznej inteligencji w celu sprostaniu potrzebom detalistom w świecie fizycznym takim jak centra handlowe, supermarkety i sklepy marek. Zastosowania obejmują zliczanie klientów, analitykę popularności produktów, zdalne patrolowanie sklepów, nadzór nad kasjerami, zarządzanie półkami, kontenery bezzałogowe i nie tylko.
Kamery ze sztuczną inteligencją
Na stanowisku firmy Hikvision goście mogli zapoznać się z praktykami chmury sztucznej inteligencji, a także przyjrzeć się innowacyjnym produktom powiązanym z tymi projektami z bliska.
Kamery wideo ze zintegrowanymi radarami: integracja bardzo precyzyjnych radarów z inteligentnymi kamerami wykorzystującymi głębokie uczenie się umożliwia długodystansową detekcję w dowolnych warunkach pogodowych.
Wieloobiektywowe zintegrowane kamery: połączenie wielu obiektywów w jednym urządzeniu pozwala na sprostanie wielofunkcyjnym potrzebom użytkowników w jednym scenariuszu.
Ponadto firma Hikvision zaprezentowała produkty inteligentne, w tym kamery Turbo HD 5.0 wyposażone w sztuczną inteligencję, serię Easy IP 4.0 z technologiami AcuSense i ColorVu Hikvision oraz kamery głębokiego uczenia się DeepinView.

Doświadczenie otwartej platformy sztucznej inteligencji Hikvision
Na stanowisku firmy goście mogli także wejść w interakcje z algorytmem otwartej platformy sztucznej inteligencji Hikvision w magazynie i procesie realizacji. Korzystając z interfejsu użytkownika chmury sztucznej inteligencji, goście mogli doświadczyć wyboru różnych modeli algorytmów z magazynu, załadować je do kamery sztucznej inteligencji i przeprowadzić inteligentną identyfikację i analizę w czasie rzeczywistym przedmiotów takich, jak czipsy, gaśnice i nie tylko.
Chmura sztucznej inteligencji Hikvision została opracowana w celu rozwiązywania rzeczywistych problemów w wielu rynkach wertykalnych i do generacji ciągłej wartości dla użytkowników końcowych. Przełomowa architektura została opracowana w celu umożliwienia współpracy między partnerami w tzw. edge computing, zastosowaniach branżowych, platformach usług i systemach standardowych i nie tylko.

O targach CPSE
Targi CPSE 2019 objęły 9 hali wystawowych, w których znalazło się ponad 6000 stanowisk na obszarze 115 000 metrów kwadratowych. Od 11 lat targi są największym wydarzeniem w międzynarodowej branży bezpieczeństwa. Ponad 1500 producentów z ponad 100 krajów i regionów prezentuje na targach zaawansowane produkty i rozwiązania technologii bezpieczeństwa.

źródło: Hikvision

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: