Dzięki muzyce łatwiej się zakochasz i będziesz mieć bogatsze życie erotyczne

Muzyka zbliża i to dosłownie – wynika z badania zrealizowanego na zlecenie Sonos, marki specjalizującej się w bezprzewodowych systemach audio multiroom. Aż 75% ankietowanych odczuwa bliską więź z osobami, które słuchają takiej samej muzyki.
Z kolei ponad połowa respondentów wskazuje, że pomaga im ona unikać rutyny w łóżku i sprawia, że ich życie erotyczne jest bogatsze. 

Żyjemy w czasach, w których niełatwo jest nawiązywać nowe relacje z ludźmi i dbać o nie. Pośpiech, stres i mnóstwo obowiązków mocno odbijają się na ilości i jakości czasu, jaki poświęcamy bliskim. Ma to również wpływ na satysfakcję z naszego życia uczuciowego. Koniec końców nie dbamy o naszych partnerów tak dobrze, jak byśmy chcieli.

Jak muzyka pomoże nam nawiązać kontakt?

Muzyka jest dobrym punktem wyjścia do rozmowy. Aż 75% ankietowanych odczuwa natychmiastową więź z osobami, które słuchają takiej samej muzyki. Ulubieni artyści, zespoły, płyty czy całe gatunki – tematów do dyskusji jest bez liku. Nierzadko na koncertach czy festiwalach można nawiązać nowe, ciekawe znajomości. Taka rozmowa może być bardzo angażująca i błyskawicznie skrócić dystans nawet między osobami, które wcześniej się nie znały. Dzięki temu zaczną nadawać na podobnych falach, nie tylko dźwiękowych.

Gdy chcemy więcej niż tylko przyjaźni

 Przełamaliśmy pierwsze lody, jednak co zrobić, gdy chcemy czegoś więcej? Sytuacje, gdy od razu zaiskrzy między dwójką ludzi, wbrew pozorom, wcale nie są częste. Wraz z rozwojem relacji spędzamy ze sobą coraz więcej czasu i kontakt jest coraz bliższy. Z czasem możemy naszej sympatii zaproponować randkę.

W zwiększeniu naszych szans na sukces również może pomóc muzyka. Siedmiu na dziesięciu ankietowanych stwierdza, że dobry gust muzyczny (czyli najczęściej zbieżny z naszym) czyni daną osobę bardziej atrakcyjną. Dzięki tej wiedzy możemy z większym optymizmem podchodzić do próby nawiązania bliższej relacji z osobą o podobnych upodobaniach muzycznych.

Muzyka sprawi również, że nasz seks będzie lepszy

 Gdy nawiążemy nową relację, która przerodzi się w związek, stopniowo stajemy się sobie coraz bliżsi. Bardzo duży wpływ na to, by w związku wszystko grało ma seks. Jak sprawić, żeby był udany?

Podstawową metodą jest po prostu rozmowa z partnerem czy partnerką na temat wzajemnych upodobań. 59% respondentów mówi, że dzięki odpowiedniej muzyce seks jest bardziej satysfakcjonujący. Nudzie czy wpadnięciu w rutynę przeciwdziałają także eksperymenty w łóżku. 56% osób stwierdziło, że muzyka pomaga im być bardziej otwartym na nowe doświadczenia.

Co ciekawe, 29% singli odpowiedziało, że prędzej zrezygnowaliby z seksu, telewizji, sportu i słodyczy niż ze słuchania muzyki.

 O badaniu Brilliant Sound

W badaniu pt. Brilliant Sound wzięło udział 12 000 osób z 12 krajów świata. Jego celem było lepsze zrozumienie, jaki wpływ ma słuchanie muzyki na nasze samopoczucie, zdrowie, czerpanie przyjemności i kreatywność.

W dniach 15 marca – 5 kwietnia 2019 przeprowadzono badanie online, podczas którego zebrano spostrzeżenia i opinie ponad 12 000 osób w wieku od 21 do 50 lat z 12 krajów (Stanów Zjednoczonych, Kanady, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Szwecji, Danii, Belgii, Holandii, Chin oraz Australii). Dane zgromadzone w poszczególnych krajach wyrównano pod względem płci (około 50% mężczyzn i 50% kobiet) oraz wieku (po około 33% w przedziałach 21-30, 31-40 i 41-50 lat). Dane są bardziej reprezentatywne dla całej populacji w krajach o większym rozpowszechnieniu dostępu do internetu.

źródło: Sonos

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: