e-Polak potrafi! Zadbać o bezpieczeństwo dziecka w sieci

Tomasz Rożek – z wykształcenia fizyk, z zawodu dziennikarz naukowy – to kolejny ambasador naszej kampanii „e-Polak potrafi!”. To on będzie pomagał rodzicom zadbać o bezpieczeństwo dzieci w sieci.

E-usługi, bezpieczeństwo w sieci, programowanie i jakość życia – to cztery obszary naszej kampanii „e-Polak potrafi!”. W promowaniu i informowaniu o e-usługach wspiera nas aktor Michał Czernecki. Przed nami kolejna odsłona. Po e-usługach przyszedł czas na bezpieczeństwo w sieci. W tym obszarze ambasadorem Ministerstwa Cyfryzacji został Tomasz Rożek.

Rodzic – ekspert

Naszym celem jest  wzrost świadomości Polaków w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu. Chcemy, aby nie tylko zdawali sobie sprawę z możliwych zagrożeń, ale – w razie konieczności – potrafili sobie z nimi radzić. Przede wszystkim skupiamy się na bezpieczeństwie najmłodszych użytkowników sieci – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Działania w ramach kampanii „e-Polak potrafi” są uzupełnieniem prowadzonej od sierpnia przez Ministerstwo Cyfryzacji i NASK kampanii „Nie zagub dziecka w sieci – dodaje szef MC.

W internecie Twoje dziecko też potrzebuje przewodnika. e-Polak potrafi! – obejrzyj spot.

Mam pełną świadomość, że internet ułatwia nam życie – naukę, komunikację, dostęp do informacji i rozrywki. Sieć ma jednak jeszcze jedną, dosyć mroczną stronę. Wielu dorosłych ma o niej mętne pojęcie – mówi Tomasz Rożek. – Dlatego każda kampania, która da o tym do myślenia rodzicom, czy nauczycielom, jest bardzo potrzebna.– dodaje nasz ambasador.

Kampania „e-Polak potrafi!” jest częścią projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne”, który wspólnie z NASK realizujemy od 2017 r. To kolejny etap działań promujących korzystanie z technologii cyfrowych.

Następne odsłony kampanii „e-Polak potrafi!” będziemy realizować do końca 2020 r.

Wideo

Tłumaczymy, informujemy, pomagamy

Podobnie jak w przypadku e-usług, także w obszarze bezpieczeństwo, zaplanowaliśmy szereg działań, przede wszystkim w prasie i w internecie. Tomasza Rożka wspierają m.in. ekspertki Akademii NASK.

  • FOMO – Tomasz Rożek tłumaczy trudne pojęcia (obejrzyj).
  • Jak chronić dziecko w sieci? Tomasz Rożek rozmawia z Martą Witkowską z Akademii NASK (obejrzyj).
  • PATOSTREAMY – Tomasz Rożek tłumaczy trudne pojęcia (obejrzyj).
  • Jak chronić dziecko w sieci? Patostreamy. Tomasz Rożek rozmawia z dr Leną Cichoń (obejrzyj).

Sam jestem ojcem dzieci, które korzystając z internetu mogą być narażone na obecne w sieci niebezpieczeństwa. Podobnie jak inni rodzice potrzebuję wskazówek w jaki sposób im towarzyszyć – mówi Tomasz Rożek. – e-Polak to dla mnie osoba, która świadomie i bezpiecznie wykorzystuje technologie cyfrowe, wszędzie tam, gdzie tylko chce – dodaje ambasador Ministerstwa Cyfryzacji.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: