Microsoft Ignite 2019: bezpieczne, inteligentne narzędzia i usługi dla biznesu

Podczas Ignite 2019 Microsoft przedstawił szeroką gamę narzędzi i usług, które pozwolą pełniej wykorzystać potencjał drzemiący w danych i wspierać pracowników w szybszym budowaniu kompetencji, wykorzystując przy tym narzędzia oparte o Azure, niezależnie od chmury, z jakiej korzystają.

Frank Shaw, Corporate Vice President, Communications

Żyjemy w świecie, w którym każda firma jest firmą software’ową, a technologia jest głęboko zakorzeniona zarówno w procesach firmowych, jak i indywidualnej pracy zespołu na różnych szczeblach organizacji. W tak zmieniającym się krajobrazie rola informatyków i programistów staje się coraz ważniejsza i to oni nadają tempo zmianom. Tym bardziej cieszymy się, że możemy gościć 26 tys. uczestników, w tym programistów, specjalistów ds. danych i przedstawicieli biznesu, podczas tegorocznej edycji konferencji Microsoft Ignite.

Przedstawiamy szeroką gamę narzędzi i usług, które pozwolą pełniej wykorzystać potencjał drzemiący w danych i wspierać pracowników w szybszym budowaniu kompetencji, wykorzystując przy tym narzędzia oparte o Azure, niezależnie od chmury, z jakiej korzystają.

Jesteśmy także w momencie, kiedy priorytet stanowią prywatność i bezpieczeństwo w wymiarze cyfrowym oraz inteligentne wnioskowanie wspierane technologią. AI stanowi kluczowy element nowych aktualizacji i funkcjonalności zaszyty w oferowanych przez nas narzędziach stosowanych każdego dnia. W podobny sposób wprowadzamy rozwiązania z zakresu prywatności. Inwestycje firmy we wbudowane funkcje i możliwości oprogramowania, analiza danych w chmurze czy integrację z innymi systemami, pomagają klientom sprostać największym wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem i zgodnością z przepisami.

Najważniejsze nowości prezentowane podczas Ignite:

 • Przedstawiamy Azure Synapse Analytics, nową usługę, która łączy możliwości Azure SQL Data Warehouse z nowymi funkcjonalnościami, które pomogą klientom w szybszej i bezpieczniejszej pracy nad posiadanymi informacjami, łącząc wgląd we wszystkie źródła danych, hurtownie danych i duże systemy analityczne.
 • Uruchamiamy podgląd Azure Arc, który oferuje zarządzanie pakietem usług Azure dla klientów działających w oparciu o inne chmury obliczeniowe lub infrastrukturę, w tym te oferowane przez Amazon czy Google.
 • Prezentujemy nowe możliwości automatyzacji w Power Automate (dotychczas Microsoft Flow) zwany UI Flows, który pozwala użytkownikom przekształcać ręczne zadania w zautomatyzowane przepływy pracy poprzez rejestrowanie i odtwarzanie działań wykonywanych przez ludzi za pomocą oprogramowania, które nie wspiera automatyzacji API. Dzięki tej aktualizacji, Power Automate jest wszechstronną, kompleksową platformą do automatyki.
 • Ogłaszamy nową „sieć wiedzy” w Microsoft 365, pierwszą nową usługę Microsoft 365 od czasu uruchomienia Microsoft Teams oraz kamień milowy w wizji Microsoft w zakresie zmiany sposobu wymiany wiedzy i uczenia się klientów. Nowe narzędzie to swoista mieszanka potężnego organizatora treści korporacyjnych i cyfrowego doradcy, który dostarcza ludziom informacji potrzebnych w pracy.
 • Dostarczamy nowe doświadczenia związane z wykorzystaniem Microsoft 365, dzięki którym to użytkownicy znajdą się w centrum uwagi. Kilka nowych możliwości, które sprawią, że praca stanie się wygodniejsza to m.in.:
  • Play My Emails w poczcie Outlook dla systemu iOS, Cortana wykorzystuje naturalne rozpoznawanie głosu i języka do inteligentnego czytania nowych wiadomości e-mail na głos i dzielenia się zmianami w harmonogramie, co umożliwia nadrobienie zaległości i odpowiadanie na pocztę nawet wtedy, gdy ręce są zajęte innymi rzeczami.
  • Udoskonalanie głosu w Stream, które wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego, aby wykrywać i eliminować niepożądane szumy tła w każdym filmie za pomocą jednego kliknięcia.
  • Dzięki nowemu przyciskowi Teams Chat w Outlooku użytkownicy mogą łatwo przenieść rozmowy przez email z poczty elektronicznej do Teams Chat.
 • Przedstawiamy nową wersję Microsoft Edge i Microsoft Bing, wzbogaconą o unikatowe rozwiązania, w tym te, które łączą Internet z intranetem za pośrednictwem Microsoft Search in Bing, a także potężną domyślną ochronę prywatności i możliwość przejścia z wyników wyszukiwania w Internecie bezpośrednio do aplikacji pakietu Microsoft Office.

Chętne osoby, które nie są w stanie uczestniczyć w konferencji na żywo, mogą obejrzeć keynote Satyi Nadelli na żywo lub w dowolnym momencie, jak również mogą sprawdzić wszystkie najważniejsze informacje na stronie z nowościami Ignite. Udostępniamy także ponad 1000 sesji video.

Microsoft Ignite to konferencja, która prezentuje kompleksowe spojrzenie na przyszłość technologii korporacyjnych, a także inspirujące sesje i szkolenia, które pomagają uczestnikom rozwijać swoją działalność.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: