Aparat w iPhone śledził użytkowników Facebooka

Użytkownicy iPhone’a zgłosili, że Facebook otwierał główny aparat, gdy aplikacja była używana, co prowadziło do spekulacji, że ta funkcja była używana do szpiegowania ludzi. Facebook szybko stwierdził, że to tylko błąd.

Niektórzy użytkownicy iPhone’a zauważyli, że aparat w telefonie był uruchomiony, gdy otworzyli film lub zdjęcie na pełnym ekranie, a następnie zostało to naprawione. Wielu z nich opublikowało nagrania na Twitterze, pokazując, jak to działa, i młyn plotek wystartował.

Facebook i prywatność tworzą podejrzane połączenie słów w oczach opinii publicznej. Firma pogrążyła się w kontrowersjach związanych z prywatnymi danymi użytkowników i wciąż próbują wyjaśnić, przy każdej okazji, że ich aplikacja nie rejestruje potajemnie ludzi.

Łatwo sobie wyobrazić, dlaczego użytkownicy iPhone’a na Facebooku nie byli zadowoleni z tego, że ich aparat włącza się bez ich wiedzy. Problem został po raz pierwszy zgłoszony w tweecie przez użytkownika Facebooka Joshua Maddux, według The Hacker News.

Znaleziono problem z @facebook #security & #privacy. Gdy aplikacja jest otwarta, aktywnie korzysta z aparatu. Znalazłem błąd w aplikacji, który pozwala zobaczyć kamerę otwartą za głównym ekranem. Zwróć uwagę, że kamera skierowana była na dywan ”- powiedział Maddux na Twitterze. „Udało mi się to potwierdzić na 5 różnych iPhone’ach z wszystkimi 13.2.2. Zwrócę uwagę, że iPhone’y z iOS 12 nie pokazują kamery (nie mówiąc, że nie jest używana). ”

Największą niewiadomą jest to, czy aparat jest używany, czy tylko dostępny. Facebook szybko stwierdził, że to tylko błąd i że żadne dane nie zostały zarejestrowane i przesłane.

Niedawno odkryliśmy, że wersja 244 aplikacji Facebook na iOS niepoprawnie uruchamiałaby się w trybie poziomym”, powiedział serwis Facebook The Hacker News. „Rozwiązując ten problem w zeszłym tygodniu w wersji 246 (wprowadzonej 8 listopada), przypadkowo wprowadziliśmy błąd, który spowodował, że aplikacja częściowo nawigowała do ekranu aparatu sąsiadującego z kanałem informacyjnym, gdy użytkownicy stukali w zdjęcia. Nie widzieliśmy żadnych dowodów przesłania zdjęć lub filmów z powodu tego błędu. Dzisiaj przesyłamy poprawkę do Apple. ”

Aktualizacja aplikacji Facebook jest już wdrażana dla użytkowników iOS.

źródło: Bitdefender

One thought on “Aparat w iPhone śledził użytkowników Facebooka

  • 15 listopada 2019 o 20:13
    Permalink

    A podobno to Huawei i Android śledzi. iOS taki amerykański i dobry wujaszek nawet zagląda do twojego świata

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: