Mapy Google na Androida i iOS z Tłumaczem i podróżowanie stało się łatwiejsze

Dzięki nowej funkcji w Mapach Google podróżowanie stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.  W tym miesiącu Google dodaje nową funkcję, która umożliwi odsłuchanie nazwy i adresu miejsca w lokalnym języku, z poziomu Map Google.

Wybierając się na urlop, możecie obecnie sprawdzić okolicę, w jakiej znajduje się hotel, który chcecie zarezerwować, uzyskać wskazówki dojazdu do niego, a nawet, dzięki automatycznie przetłumaczonym recenzjom, zobaczyć, jakie restauracje w pobliżu polecają mieszkańcy.
Ale poruszanie się po obcym kraju, którego języka nie znacie, nadal może być trudne – szczególnie gdy musicie z kimś porozmawiać. Przypomnijcie sobie ten niepokój, kiedy na wakacjach próbowaliście dogadać się z taksówkarzem, lub moment, w którym próbowaliście zapytać o drogę napotkanego przechodnia.
Aby Wam pomóc, Google wyposażył swoje Mapy w Tłumacza Google. Nowa funkcja, umożliwi odsłuchanie nazwy i adresu miejsca w lokalnym języku, z poziomu Map Google. Wystarczy, że po prostu dotkniecie nowego przycisku głośnika obok nazwy miejsca lub adresu, a aplikacja powie to na głos, dzięki czemu Wasza kolejna podróż będzie o wiele łatwiejsza. A jeśli będziecie chcieli kontynuować rozmowę, Mapy Google szybko połączą Was z Tłumaczem.

 

 

Technologia zamiany tekstu na mowę automatycznie wykrywa język, z którego korzysta Wasz telefon, i określa, które nazwy miejsc mogą wymagać tłumaczenia. Na przykład, jeśli Wasz telefon jest ustawiony na język polski, a właśnie szukacie interesującego miejsca w Tokio, obok nazwy i adresu tego miejsca zobaczycie nową ikonę głośnika, dzięki której uzyskacie tłumaczenie w czasie rzeczywistym.
Nowa funkcja zostanie wprowadzona na Androida i iOS w tym miesiącu. Na początku będzie obsługiwać 50 języków, ale Google już pracuje nad powiększeniem tej bazy.

źródło: Google

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl