HONOR #MoveBetter – kondycja i zdrowie w twoich rękach

Brak aktywności fizycznej jest problemem globalnym. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) prawie 30% dorosłych Europejczyków i blisko 80% europejskich nastolatków nie jest aktywnych fizycznie.

Europe Active, wiodąca organizacja non profit reprezentująca europejski sektor fitness, dowodzi, że brak ruchu przyczynia się do powstawania wielu chorób cywilizacyjnych oraz zaburzeń nastroju i lęków. Bezczynność staje się kosztowna. Europe Active ujawniła, że koszt tej stagnacji jest 1,4 razy większy niż szkody spowodowane zanieczyszczeniem powietrza w Europie i 3 razy większy niż wydatki na opiekę zdrowotną oraz leczenie chorób wywołanych paleniem.

W sprawozdaniu Deloitte o stanie rynku zdrowia i fitness z 2019 roku zaznaczono jednak, że trend ten powoli się zmienia, a mieszkańcy Europy z roku na rok są coraz bardziej świadomi i aktywni. Wynika to bezpośrednio z faktu, że technologia fitness (fit-tech) staje się ogólnodostępna i przystępniejsza cenowo, przez co coraz więcej osób dostrzega korzyści płynące z bieżącego monitorowania swojej sprawności i stanu zdrowia. Rozpowszechnienie urządzeń monitorujących, takich jak opaski na rękę, tworzy społeczność użytkowników, którzy każdego dnia korzystają z urządzeń fit-tech, aby osiągać swoje sprawnościowe cele.

#MoveBetter, aby prowadzić zdrowsze życie

Marka HONOR, jako rzecznik i propagator idei zdrowszej społeczności, podtrzymuje zdanie, że ​​technologia odgrywa kluczową rolę w zachęcaniu ludzi do wzięcia większej odpowiedzialności za swoje zdrowie i kondycję. Wraz z globalną kampanią #MoveBetter rozpoczyna transformację, która ma na celu pobudzenie ogólnokrajowego ruchu bardziej aktywnego stylu życia, niezależnie od aktualnego poziomu sprawności ruchowej. W ramach kampanii została wprowadzona opaska HONOR Band 5 – najnowszy produkt w portfolio firmy, który ma pomóc w poprawie komfortu ćwiczeń.

HONOR Band 5 – codzienny towarzysz fitness i odnowy biologicznej

Wyposażona w kolorowy ekran dotykowy AMOLED 0,95”, monitor fitness i funkcję mierzenia saturacji, 24-godzinny monitor tętna, długotrwałą baterię, wiele trybów sportowych i fitness oraz osiem spersonalizowanych tarcz zegarka, opaska HONOR 5 jest dostępna w sprzedaży, w sklepach sieci Euro RTV AGD od 23 października w cenie rekomendowanej 179zł. Występuje w trzech popularnych kolorach: klasycznym granatowym, różowym Dahlia i czarnym Meteorite. HONOR Band 5 to jedyny podstawowy monitor fitness wyposażony w SpO2, który śledzi i mierzy poziom nasycenia tlenem krwi tętniczej. W połączeniu z całodobowym monitorem tętna urządzenie HONOR Band 5 wspiera w dążeniu do większej aktywności, osiąganiu optymalnego poziomu sprawności i bezpieczniejszym treningu.

 

HONOR zdrowie i fitness – porady[1]

W ramach kampanii #MoveBetter marka HONOR stworzyła szereg porad dotyczących zdrowia i treningu. Dzięki najnowszej opasce chce podnieść świadomość wpływu aktywności fizycznej na profilaktykę zdrowia.

Wskazówka 1 – Monitoruj tętno 24/7, aby upewnić się, że trenujesz właściwie

  • Śledzenie tętna za pomocą HONOR Band 5 w połączeniu z Connected GPS pozwala na przekazywanie informacji zwrotnych w czasie rzeczywistym na temat twoich wyników, umożliwiając przeprowadzenie treningu na optymalnym poziomie.

Wskazówka 2 – Poznaj swoje ciało i ćwicz bezpiecznie

  • Znajomość poziomu nasycenia tlenem we krwi podczas treningu gwarantuje, że ćwiczysz skutecznie i bezpiecznie. Poziom tlenu we krwi od 90% do 100% uważa się za normalny, natomiast gdy spada poniżej 89%, zaleca się konsultację lekarską. HONOR Band 5 pomoże ocenić, w jaki sposób organizm adaptuje się podczas treningów, snu lub na dużych wysokościach, zapewniając bezpieczeństwo w każdych warunkach.

Wskazówka 3 – Śpij dobrze, aby ciało mogło się zregenerować

  • Dobry sen jest prawdopodobnie najbardziej zaniedbaną sferą życia. Funkcja śledzenia TruSleep™ w HONOR Band 5 analizuje twoją jakość snu w czasie rzeczywistym, identyfikując twoje nawyki, a także dostarczając odpowiednie zalecenia, które pomogą osiągnąć lepszą jakość wypoczynku.

Wskazówka 4 – Zmiksuj swój trening

  • Niezależnie od tego, czy zwiększasz intensywność treningu, czy próbujesz nowych zajęć w lokalnej siłowni, pamiętaj, aby wykonywać różnorodne ćwiczenia, aktywując partie mięśniowe całego ciała. HONOR Band 5 pracuje w 10 różnych trybach fitness, które śledzą tętno, czas treningu, dystans i częstotliwość kroków, monitorując dowolną aktywność ruchową.

źródło: HONOR

[1] Stwierdzenia dotyczące przyszłości i wskazówki nie powinny być uważane za zalecenia medyczne.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: