Corsair iCUE LS100 – inteligentne oświetlenie, paski LED wpływające na immersyjność

CORSAIR, producent urządzeń peryferyjnych dla graczy oraz części i akcesoriów komputerowych, wprowadził do sprzedaży zestaw nowych, inteligentnych pasków LED – iCUE LS100. Premierowy produkt jest pierwszą propozycją z nowej rodziny sprzętu tworzonego z myślą o podświetlaniu otoczenia kolorami RGB przy użyciu oprogramowania CORSAIR iCUE. Program, który zarządza wszystkimi produktami oraz podświetleniem podzespołów, peryferiów i akcesoriów komputerowych kalifornijskiego producenta, od dziś rozszerza możliwości zsynchronizowanych iluminacji RGB, aby jeszcze mocniej wpłynąć na zmysły gracza podczas rozgrywki.

 

Inteligentne paski LED od CORSAIR potrafią dopasować swoje barwy do kolorów na ekranie niezależnie od aktualnych czynności podejmowanych przez użytkownika.

CORSAIR iCUE odgrywa istotną rolę w wielu najambitniejszych i najbardziej spektakularnych zestawach komputerowych tworzonych na całym na świecie. Od teraz użyteczność oprogramowania wykracza poza PC i obejmuje całe jego otoczenie. Dostępne w trzech zestawach, Starter Kit oraz dwóch opcjach rozszerzających Expansion Kit, inteligentne taśmy LED iCUE LS100 nadają pomieszczeniu użytkownika nowy wygląd przy użyciu personalizowanych profili podświetlenia o żywych barwach, dzięki integracji z wyszczególnionymi grami i multimediami oraz wizualizacji dźwięku.
Integracja z multimediami w czasie rzeczywistym zapewnia rozrywkę na zupełnie nowym poziomie. Oprogramowanie CORSAIR iCUE analizuje sygnał wideo i emituje odpowiednio dopasowane kolory do pasków iCUE LS100 umieszczonych na krawędziach ekranu monitora, oświetlając otoczenie. W ten sposób akcja gry posiadającej wsparcie od CORSAIR czy ulubionego filmu wykracza poza ekran użytkownika. Podświetlenie otoczenia może też zmienić pokój w wizualizator dźwięku w pełnej skali, który w zależności od aktualnego rytmu muzyki nadaje inny koloryt środowisku w czasie rzeczywistym.

iCUE LS100 intensyfikuje wrażenia z rozgrywki dzięki integracji z takimi tytułami jak np. Far Cry: New Dawn, Metro: Exodus lub Tom’s Clancy The Division 2.

Zestaw iCUE LS100 Starter Kit zawiera dwa, 450-milimetrowe paski z 27 diodami LED oraz 2 paski 250mm z 15 diodami LED. Użytkownik już na start otrzymuje do swojej dyspozycji łącznie 84 indywidualnie adresowane diody RGB LED. Starter Kit posiada także dwa zewnętrzne komponenty: dwukanałowy kontroler podświetlenia z wejściem USB oraz źródło zasilania. Pojedynczy element zasilający gwarantuje dostarczenie energii do aż 192 diod RGB LED, co pozwala rozbudować podstawowy zestaw CORSAIR dzięki sprzedawanym osobno Expansion Kit oferującym dodatkowe paski LED. Wszystkie emitują paletę żywych kolorów, a ich osłony rozpraszają, zmiękczają i łączą światło w ciągłą i płynną iluminację. LS100 można łatwo i solidnie zamocować na uchwyty magnetyczne z warstwą klejącą.

iCUE LS100 oferuje w komplecie kontroler podświetlenia, który pomaga uzyskać specjalne efekty wizualne dzięki niemal nieograniczonym możliwościom personalizacji w CORSAIR iCUE. Oprogramowanie kalifornijskiego producenta dostarcza pojedynczy interfejs zapewniający pełną kontrolę nad wszystkimi kompatybilnymi elementami komputera oraz urządzeniami peryferyjnymi, m.in. wentylatorami, pamięciami DRAM, klawiaturami, myszkami czy chłodzeniami typu AiO. Nowe opcje zastosowania LED RGB przygotowane przez Korsarzy zdecydowanie rozszerzają możliwości wyróżnienia całego sprzętu gamingowego zakupionego przez użytkownika.

iCUE LS100 Start Kit pojawi się na polskim rynku do połowy grudnia br. Premierowy produkt kalifornijskiego producenta jest objęty dwuletnią gwarancją oraz ogólnoświatową obsługą klienta i pomocą techniczną firmy CORSAIR. Dodatkowe paski LED w ramach Expansion Kit można zakupić w oficjalnym sklepie http://www.CORSAIR.com.

Sugerowane ceny detaliczne na polski rynek:

  1. CORSAIR iCUE LS100 Smart Lighting Strip Starter Kit (CD-9010001-EU) – 349zł
  2. CORSAIR iCUE LS100 Smart Lighting Strip Expansion Kit 450mm (CD-9010001-WW) – 149zł
  3. CORSAIR iCUE LS100 Smart Lighting Strip Expansion Kit 250mm (CD-9010001-WW) – 109zł

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: