Barcelona i Huawei podpisują umowę intencyjną w zakresie współpracy przy 5G

W trakcie targów Smart City Expo World Congress (SCEWC) 2019 firma Huawei i Rada Miasta Barcelona podpisały list intencyjny wiążący obie instytucje w zakresie współpracy nad projektami innowacji i ułatwienia inwestycji technologicznych w mieście.

The LoI signed by Mr. Jaume Collboni(left), Primer Tinent d’Alcalde, of the Barcelona City Council and Mr. Sun Fuyou(right), Vice President of Huawei Enterprise Business Group. (PRNewsfoto/Huawei)

Niektóre obszary współpracy, które ujęte są w umowie, można odnieść do innowacyjnych technologii opracowanych przez Huawei, w tym 5G, aplikacja SmartCity i transformacja cyfrowa Barcelony. List intencyjny podpisali Jaume Collboni, Primer Tinent d’Alcalde z Rady Miasta Barcelona i Sun Fuyou, wiceprezes działu Huawei Enterprise Business Group.

List intencyjny potwierdza zaangażowanie Huawei jako jednego z partnerów technologicznych Barcelony zapewniającego zasoby technologiczne i ułatwiającego rozwój działań powiązanych z innowacjami technologicznymi. Firma Huawei jest także aktywnie zaangażowana w innowacje, badania i rozwój i ciągłe poszukiwanie nowych, przełomowych inicjatyw współpracy nad ogólnym rozwojem gospodarczym miasta.

Przedstawiciel Rady Miasta Jaume Collboni podkreślił, że „współpraca umacnia pozycję Barcelony jako miasta technologicznego, przyczynia się do tworzenia wysokiej jakości miejsc pracy i szerzy renomę miasta jako odnośnika na rynku azjatyckim„. Collboni wspomniał niedawne otwarcia w siedzibach firm technologicznych w mieście, „dzięki którym w mieście można naliczyć ostatnimi laty ponad 200 firm technologicznych”. Przedstawiciel podkreślił „wagę dążeń promocyjnych realizowanych przez Barcelonę w Azji w celu stania się partnerem strategicznym projektów takich jak z Huawei”.

Hiszpania jest dla Huawei bardzo ważnym rynkiem. Rozpoczęliśmy tu działalność 18 lat temu, a nasze zaangażowanie we wzrost gospodarki cyfrowej w kraju ciągle rośnie. Mamy bardzo ścisłe relacje z Barceloną, miasto wita nas co roku i zaprasza do prezentowania najbardziej innowacyjnych technologii na targach Mobile World Congress i Smartcity Expo World Congress. Zamierzamy współpracować w ramach transformacji cyfrowej Barcelony i wnieść wkład w dążenia miasta do stania się najbardziej innowacyjnym miastem w Europie – skomentował w trakcie wydarzenia wiceprezes działu Huawei Enterprise Business Group Sun Fuyou.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: