Dell UltraSharp 27 4K – 27-calowy monitor z wbudowanym kolorymetrem i interfejsem Thunderbolt 3

Najnowsze badania pokazują, że wdrożenie interaktywnych technologii będzie wymagało użycia bardziej zaawansowanych monitorów dostosowanych do obsługi większych obciążeń, takich jak np. zadania związane z projektowaniem[1]. Wynika to z faktu, że nowe technologie oraz narzędzia muszą zapewniać coraz bardziej precyzyjne i spójne odwzorowanie kolorów i szczegółów, co widać na przykład w zaawansowanej grafice gier komputerowych. Firma Dell zaprezentowała monitor Dell UltraSharp 27 4K PremierColor (UP2720Q) — pierwszy na świecie 27-calowy monitor 4K z wbudowanym kolorymetrem i  interfejsem ThunderboltTM 3. Monitor przeznaczony jest dla twórców, dla których doskonałe odwzorowanie kolorów ma kluczowe znaczenie[2].

Od stycznia 2020 r. fotografowie, montażyści i graficy będą mogli korzystać z monitora Dell UltraSharp 27 4K PremierColor (UP2720Q), który pozwoli im w pełni odwzorowywać paletę kolorów Adobe RGB i tworzyć grafiki o precyzyjnych barwach oraz wyjątkowej szczegółowości. Monitor odwzorowuje bogatą gamę kolorów z różnych standardów kolorystycznych: 100% palety kolorów Adobe RGB, 98% DCI-P3 i 80% BT2020. Standard DCI-P3 jest stosowany na coraz większej liczbie urządzeń, takich jak smartfony i telewizory, ze względu na szerszą paletę barw oraz ich większą dokładność. W związku z tym, coraz więcej materiałów powstaje w palecie barw DPC-P3.

Wbudowany kolorymetr, to urządzenie służące do wykonywania pomiaru barw, które pomaga użytkownikom pracować efektywniej, dzięki szybkiej i łatwej kalibracji — odbywającej się na żądanie lub według planu, po określonej liczbie godzin, w celu zapewnienia spójnych i optymalnych kolorów przez cały czas. Monitor UltraSharp 27 4K PremierColor jest również kompatybilny z oprogramowaniem CalMAN® przeznaczonym do kalibracji barw (sprzedawanym oddzielnie). Oprogramowanie  umożliwia wykonywanie szeregu zadań, takich jak kalibracja za pomocą wbudowanego lub zewnętrznego kolorymetru.

Profesjonalni twórcy docenią również szczegółowość obrazu dzięki rozdzielczości 4K Ultra HD. Wysoki współczynnik kontrastu i niska luminancja ciemnych barw zapewnia imponujące kontrasty i głębokie czernie. Natomiast niepożądane odbicia światła słonecznego lub światła lamp na monitorze można ograniczyć za pomocą łatwej w użyciu osłony zacieniającej.

Ten wyjątkowo wydajny monitor jest wyposażony w dwa porty ThunderboltTM 3 o szybkości do 40 Gbps[3]. Może zasilić podłączonego notebooka mocą do 90W, przesyłając jednocześnie dane i sygnał wideo[4]. Można podłączyć szeregowo dwa monitory UP2720Q dla zwiększenia efektywności wykonywania zadań i lepszej produktywności (nawet o 21%[5]). Ponadto funkcja Picture-By-Picture (PBP) idealnie sprawdza się do porównywania obrazów jeden obok drugiego, umożliwiając użytkownikom wyświetlanie tego samego obrazu w różnych przestrzeniach kolorów lub porównywanie obrazów z dwóch różnych źródeł.

źródło: Dell Technologies

[1] Na podstawie raportu IDC Infobrief – Future of Work Embracing New Dynamics, Creating New Experiences, sponsorowanego przez firmę Dell, wrzesień 2019 r. Pełny raport: https://www.dellemc.com/resources/en-us/asset/white-papers/dell_monitors_idc_infobrief_fow_embracing_new_dynamics_creating_new_experiences.pdf

[2] Na podstawie przeprowadzonej przez Dell analizy publicznie dostępnych danych, lipiec 2019 r

[3] Szybkość transferu danych może być różna w zależności od urządzenia USB, konfiguracji systemu i innych czynników.

[4] Technologia Thunderbolt™ 3 udostępnia interfejs DisplayPort, który można podłączać do wszystkich wyświetlaczy z portem DisplayPort i mini-DisplayPort, a za pośrednictwem adapterów — do wszystkich innych nowoczesnych interfejsów monitorów, w tym HDMI, DVI i VGA.

[5] Źródło: Na podstawie raportu Principled Technologies zleconego przez firmę Dell pt. “Improve productivity with the new Dell P Series monitors in a dual-display configuration” (Zwiększ produktywność dzięki nowym monitorom Dell P Series w konfiguracji z dwoma monitorami), listopad 2018 r. Rzeczywiste wyniki mogą różnić się od podanych.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: