Mariah Carey i Spotify wspólnie przygotowują się do gwiazdki

Światowa supergwiazda i królowa Świąt, Mariah Carey, razem ze Spotify celebrują magiczne chwile. W 2019 roku przypada 25. rocznica wydania przeboju amerykańskiej wokalistki – „All I Want for Christmas Is You”, który od lat cieszy się ogromną popularnością. Z tej okazji od dzisiaj, 21 listopada, Spotify udostępnia swoim użytkownikom nową wersję albumu, o tytule „Mariah Carey’s All I Want For Christmas Is You Enhanced Album”. Dodatkowo, piosenkarka przygotowała dla swoich fanów z całego świata niespodziankę, którą można obejrzeć pod linkiem.

Jak pokazują statystyki Spotify, kultowy świąteczny singiel Mariah Carey „All I Want for Christmas Is You” został odtworzony w Spotify łącznie ponad 520 milionów razy. W ubiegłym roku popularność piosenki w serwisie wzrosła o ponad 2000% w okresie październik – grudzień. Chociaż święta – z oczywistych względów – są zdecydowanie okresem,  w którym przebój wokalistki ma najwięcej streamów, to użytkownicy z całego świata słuchają go przez 365 dni w roku.

MC_4.Ph. Daniela Federici[4] (2).jpg
Według danych serwisu Spotify, świąteczny przebój Mariah został dodany do 12 milionów playlist, a także ponad 1000 razy był wykonywany przez wielu artystów, w tym Michaela BubléMilosa ForemanaClementine DuoFifth Harmony i innych.
Mariah Carey’s All I Want For Christmas Is You Enhanced Album” zawiera świąteczne piosenki, w wykonaniu wokalistki, również te pochodzące z płyty Merry Christmas (Deluxe Anniversary Edition). Oficjalna premiera albumu nastąpiła w “Centrum Zarządzania Świętami”, czyli miejscu, w którym Mariah przygotowuje się do tego niezwykłego okresu. Wystarczyło tylko naciśnięcie guzika przez wokalistkę, a ekskluzywne wideo z tego wydarzenia dostępne jest pod linkiem.
Album „Mariah Carey All All Want For Christmas Is You Enhanced Album” można posłuchać pod tym linkiem.
Jakiej jeszcze muzyki słuchają użytkownicy Spotify w Polsce w tym magicznym czasie? Jak pokazują dane serwisu z 2018 roku, numerem 1 pozostaje “All I Want For Christmas Is You” Mariah Carey. Drugie miejsce zajmuje słynne “Last Christmas” zespołu Wham, a listę top 10 zamyka “Jingle Bell Rock” Bobby Helmsa. Oto polskie zestawienie:
  1. Mariah Carey – All I Want for Christmas Is You
  2. Wham! – Last Christmas
  3. Ariana Grande – Santa Tell Me
  4. Shakin’ Stevens – Merry Christmas Everyone
  5. Chris Rea – Driving Home for Christmas – 2019 Remaster
  6. Dean Martin – Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!
  7. Justin Bieber – Mistletoe
  8. Daryl Hall & John Oates – Jingle Bell Rock – Daryl’s Version
  9. Andy Williams – It’s the Most Wonderful Time of the Year
  10. Bobby Helms – Jingle Bell Rock

O Mariah Carey 

Reklamy

Mariah Carey jest „najlepiej sprzedającą się piosenkarką wszech czasów”. Do tej pory kupiono ponad 200 milionów jej albumów, a 18 singli trafiło na 1. miejsce listy tygodnika “Billboard”. Mariah to piosenkarka / autorka tekstów / producentka nagrodzona wieloma nagrodami Grammy, licznymi statuetkami American Music Awards, nagrodami tygodnia Billboard w kategoriach: „Najlepsza artystka wszech czasów”, „Artystka dekady”, „Nagroda dla ikony”, nagrodą World Music Award za „Najlepiej sprzedającą się na świecie artystkę  tysiąclecia” oraz nagrodą „Ikona” od BMI za jej wybitne osiągnięcia w dziedzinie pisania piosenek. Pięciooktawowy głos wokalistki wraz z jej talentem produkcyjnym jest wzorcem nowoczesnej muzyki pop. Działania Mariah sięgają poza branżę muzyczną. Artystka  wkroczyła do świata niezależnej produkcji filmowej dzięki przełomowemu występowi w filmie „WiseGirls” z udziałem laureatki Oscara Miry Sorvino i Melory Walters. W 2009 roku Mariah została uhonorowana Najlepszą rolą przełomową na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Palm Spring za swoją uznaną przez krytyków rolę w „Drogocennej” Lee Danielsa. Mariah pojawiła się w hitowej produkcji Danielsa „The Butler” (2013). Jako Laureatka Kongresu, Maria poświęciła dużo swojego czasu i energii na wiele filantropijnych spraw bliskich jej sercu, w tym Save the Music, Make-A-Wish Foundation, World Hunger Relief i Elton John AIDS Foundation. Mariah wspierając organizacje charytatywne dla dzieci, zarówno krajowe, jak i międzynarodowe, założyła Camp Mariah we współpracy z Fresh Air Fund, czyli rekolekcje dla dzieci z śródmieścia, mające na celu rozwój ich kariery. Mariah jest reprezentowana przez Roc Nation, CAA i Imprint PR.

źródło: Spotify

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]