HTC Exodus1s – przystępny cenowo smartfon z obsługą Bitcoin

HTC wprowadza EXODUS 1s – pierwszy przystępny cenowo smartfon z obsługą pełnego węzła Bitcoin

  • EXODUS 1s ułatwia dostęp do podstawowych narzędzi finansowych, umożliwiając użytkownikom kupowanie, sprzedaż, wysyłanie, otrzymywanie, pożyczanie i branie pożyczek w kryptowalucie.
  • EXODUS 1s zapewnia kompletną obsługę technologii blockchain i bezpieczeństwo wynikające z dostępu do pełnego węzła Bitcoin z poziomu smartfona.
  • EXODUS 1s kosztuje tyko 219 Euro.
HTC EXODUS 1s

Firma HTC zaprezentowała smartfon EXODUS 1s, dostępną na każdą kieszeń wersję pionierskiego modelu HTC EXODUS 1, będącego pierwszym smartfonem na świecie z wbudowanym sprzętowym portfelem kryptowalutowym. Premierowe urządzenia EXODUS 1s trafiły już do nowych właścicieli podczas konferencji Lightning w Berlinie.

EXODUS 1s to prawdziwa gratka dla użytkowników, którzy planują postawić pierwsze kroki w kryptograficznym świecie, z zamiarem skorzystania z potencjału technologii blockchain. Dla tych klientów firma HTC przygotowała bardzo wyjątkową ofertę – smartfon EXODUS 1s w cenie 219 euro lub ekwiwalencie w kryptowalutach BTC, ETH, LTC, BNB lub BCH.

HTC EXODUS 1s

EXODUS 1s pozwoli poczuć, co znaczy korzystać z technologii blockchain z poziomu telefonu komórkowego. Użytkownicy zyskają dostęp do usług zwykle zarezerwowanych dla banków. Będą mogli kupować, sprzedawać, wysyłać, odbierać, handlować, pożyczać i nawet brać pożyczki… a wszystko to przez EXODUS 1s. Zupełnie jakby mieli swój własny szwajcarski bank w kieszeni.

EXODUS 1s został wprowadzony na rynek europejski, na Tajwanie, w Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wkrótce zadebiutuje także w innych krajach. Konkretne daty zostaną jednak ogłoszone w najbliższym czasie. Pełna lista krajów, w których dostępny jest nowy smartfon, znajduje się na końcu niniejszego komunikatu. Już dziś EXODUS 1s zamówić można poprzez stronę htcexodus.com.

HTC EXODUS 1s

O przełomowym charakterze EXODUS 1s świadczyć może fakt, że jest on pierwszym smartfonem, który za sprawą odpowiednio zaprojektowanego oprogramowania zapewnia użytkownikom funkcjonalność pełnego węzła Bitcoin, czyli pomieści zapis historii wszystkich transakcji w sieci. EXODUS 1s to połączenie smartfona w przystępnej cenie ze sprzętowym portfelem na kryptowaluty i pełnym węzłem Bitcoin.

HTC EXODUS 1s

Esencją EXODUS jest przekazywanie kontroli w ręce użytkownika. Daliśmy już użytkownikom możliwość dysponowania własnymi kluczami. Teraz poszliśmy o krok dalej – umożliwiliśmy użytkownikom sprawowanie pełnej kontroli i obsługę własnego węzła Bitcoin. Jednocześnie zapewniliśmy im dostęp do podstawowych narzędzi finansowych. Dzięki temu użytkownicy mają w swojej kieszeni przysłowiowy „szwajcarski bank”. Wierzymy, że pełne węzły są najważniejszym składnikiem bezpieczeństwa sieci Bitcoin, a wprowadzając model EXODUS 1s obniżyliśmy próg wejścia dla każdego, kto chciałby zacząć korzystać z technologii blockchain i uruchomić własny węzeł. W naszym przypadku jest to po prostu urządzenie mobile dające możliwość uczestniczenia w globalnej sieci Bitcoin, weryfikującej transakcje w oparciu o zapisy we wszystkich blokach. Stanowi to przecież podstawę tej technologii i fundamentalną definicję systemu kasowego peer-to-peer.” – stwierdził Phil Chen, Decentralized Chief Officer w HTC.

HTC EXODUS 1s

Pełen rejestr transakcji Bitcoin wynosi obecnie około 260 GB i rośnie o około 60 GB rocznie. Może więc być on w całości przechowywany na karcie SD urządzenia (wymagana karta SD o pojemności ponad 400 GB), pozwalając użytkownikowi weryfikować i przekazywać transakcje bez konieczności korzystania ze scentralizowanej aplikacji lub pomocy instytucji lub osób trzecich. Dodatkowo, choć zaleca się podłączenie urządzenia do sieci Wi-Fi oraz do źródła zasilania w trakcie działania pełnego węzła, można z niego korzystać również w podróży.

Firma HTC uważa, że działanie w oparciu o pełne węzły blockchain jest najlepszym sposobem na zachowanie całkowitej prywatności. Zwłaszcza w kwestii korzystania z kryptowalut. Dlatego obsługa pełnych węzłów ma kluczowe znaczenie także dla zabezpieczenia przyszłości idei Bitcoin.

Uruchomienie i obsługa pełnego węzła Bitcoin za pomocą urządzenia mobilnego to wciąż eksperymentalna praktyka. Jest to prawdziwa innowacja. Dlatego też zespół HTC EXODUS z niecierpliwością oczekuje na informacje zwrotne od społeczności, które pomogą uczynić nowy smartfon jeszcze lepszym.

Już teraz dostęp do funkcjonalności pełnego węzła Bitcoin mają użytkownicy urządzenia EXODUS 1s, już niebawem taką możliwość zyskają także użytkownicy modelu HTC EXODUS 1. Więcej informacji na ten temat już wkrótce.

Specyfikacja urządzenia:

Pamięć 4GB pamięci RAM, 64GB pamięci wewnętrznej
System operacyjny Android Oreo 8.1
Jednostka centralna Platforma Qualcomm Snapdragon 435
Wyświetlacz 5.7” HD+ o proporcjach 18:9
Aparaty Aparat główny 13MP z detekcją fazy (PDAF)

Aparat przedni 13MP z diodowym fleszem

Nagrywanie filmów w Full HD 1080p

Akumulator 3000mAh
Karta SIM i obsługiwane sieci Nano SIM

4G+3G dual SIM:

Pasma:

2G/2.5G — GSM/GPRS/EDGE

· 850/900/1800/1900 MHz

3G UMTS

· 850/900/1900/2100 (B1/B2/B5/B8); HSDPA 42, HSUPA 5.76

4G LTE

· FDD: pasma 1, 3, 5, 7, 8, 20, 28

· TDD: pasma 38, 40, 41

Wsparcie Cat.6: pobieranie z prędkością do 300 Mbps, wysyłanie z prędkością do 50Mbps

Port słuchawkowy Złącze Jack 3.5 mm
Dostępność Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Włochy, Łotwa, Luksemburg, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Tajwan, UAE, Arabia Saudyjska
Cena Cena z VAT: €219 lub ekwiwalent w kryptowalucie

O projekcie Exodus i portfelu Zion

Projekt Exodus firmy HTC to rozwiązanie mobilne, które przyczyni się do rozwoju zdecentralizowanej sieci. Od ponad 20 lat firma HTC tworzy pionierskie technologie, będące fundamentem rynku urządzeń mobilnych i wirtualnej rzeczywistości. Poprzez Exodus, HTC inwestuje w rozwój i wdrażanie technologii blockchain, która wprowadzi nas w nowy obszar bezpieczeństwa przechowywania danych, oraz dokonywania transakcji. Natomiast, jako pierwszy przeniesie koncepcję blockchain do świata rozwiązań mobilnych właśnie HTC Exodus. www.htcexodus.com

Zion, prywatny blockchainowy skarbiec, pozwala przeprowadzać kryptograficzne transakcje, przeglądać i zarządzać unikatowymi cyfrowymi dobrami, innymi kryptograficznymi produktami oraz całym kryptograficznym życiem, przy zachowaniu prawa własności do kluczy. Za pomocą portfela Zion można przechowywać, wysyłać i przyjmować kryptograficzne waluty takie jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin, wybrane tokeny ERC-20 i kolekcjonerskie ERC-721.

źródło: HTC

 

One thought on “HTC Exodus1s – przystępny cenowo smartfon z obsługą Bitcoin

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: