PocketBook InkPad X z wyświetlaczem Mobius na rynku w cenie 1939 zł

Zapowiedziany w pierwszej dekadzie października przełomowy, 10-calowy czytnik PocketBook InkPad X jest już dostępny w pełnej sprzedaży. Wyświetlacz w technologii E Ink Carta™ Mobius, podświetlenie SMARTlight, pojemna pamięć i obsługa plików dźwiękowych to rozwiązania, które debiutant ma „na pokładzie”.

Wyświetlacz E Ink Carta Mobius – same zalety

Dzięki technologii E Ink Carta Mobius, PocketBook InkPad X zyskał dodatkowe, cenne właściwości. Poczynając od niskiej wagi (zaledwie 300 gramów przy przekątnej 10,3 cala), poprzez format, który świetnie sprawdzi się podczas pracy z nie tylko beletrystyką i komiksami, ale przede wszystkim literaturą naukową, czy nawet zapisami nutowymi, aż po sprężystość znacząco różniącą się od wyświetlaczy E Ink z taflą szklaną – oto korzyści wynikające z nowej technologii. Zastąpiono w niej podłoże plastikowe, co znacząco podnosi komfort użytkowania.

PocketBook InkPad X, w porównaniu z innymi rozwiązaniami opartymi na technologii Mobius, jest pełnowartościowym czytnikiem – mówi Maksym Zhelezniak, szef sprzedaży w firmie PocketBook. Jego podstawowym celem jest zapewnienie wysokiej wygody korzystania z tak dużego urządzenia, z zachowaniem bezpieczeństwa dla wzroku, pakietu przydatnych funkcjonalności i atutów wyświetlacza pozbawionego warstwy szklanej.

PocketBook InkPad X

Użyteczność przede wszystkim

Wbrew ewentualnym obawom najnowszy czytnik PocketBook jest naprawdę mobilnym rozwiązaniem. Pomimo, że wymaga nieco większej torby na czas transportu, to w jest pełni dostosowany do wymogów użytkowników. Regulowane natężenie barwy światła, wydajny procesor, bateria o pojemności 2000 mAh, gniazdo USB-C, obsługa plików dźwiękowych, jak również opcja konwersji tekstu na mowę w jednym z 16 języków, łączność bezprzewodowa Bluetooth oraz wsparcie dla 19 formatów plików tekstowych to zestaw, który mieści się w tak lekkim urządzeniu.

Czytnik dostępny jest w sprzedaży w cenie 1939 zł.

 źródło: PocketBook

Specyfikacja PocketBook InkPad X

Komponent Charakterystyka
Rodzaj ekranu E Ink Carta Mobius
Rozdzielczość ekranu 1404 × 1872
Rozmiar ekranu 10,3’
DPI 227
Odcienie szarości 16
Wyświetlacz Pojemnościowy, wielodotykowy
Przednie podświetlenie +
(SMARTlight)
Procesor Dual Core (2×1 GHz)
RAM 1 GB
Wbudowana pamięć* 32GB
Akumulator** litowo-jonowy polimerowy, 2000 mAh, do miesiąca użytkowania
G-sensor +
Czujnik zamknięcia okładki +
Wi-Fi +
Bluetooth +
USB USB typu C (USB 2.0)
System operacyjny Linux 3.10.65
Wymiary 249,2 х 173,4 х 7,7-4,5 mm
Waga 300 g
Kolory Metaliczny szary
W zestawie Czytnik, kabel USB C, audio-adapter USB C, instrukcja, gwarancja, opakowanie
Obsługiwane formaty e-booków (bez konwersji) ACSM, CBR, CBZ, CHM, DJVU, DOC, DOCX, EPUB, EPUB(DRM), FB2, FB2.ZIP, HTM, HTML, MOBI, PDF, PDF (DRM), PRC, RTF, TXT
Obsługiwane formaty obrazów JPEG, BMP, PNG, TIFF
Obsługiwane formaty dźwięków MP3, OGG (poprzez adapter dostępny w zestawie lub Bluetooth)
Obsługiwane formaty audiobooków MP3, M4B (poprzez adapter dostępny w zestawie lub Bluetooth)
Konwersja tekstu na mowę (Text-to-Speech) Angielski, (darmowa dostępność 15 innych opcji językowych na http://www.pocketbook.pl)
Słowniki ABBYY Lingvo® (24 opcje językowe), angielsko-niemiecki,  Webster’s Dictionary 1913
Aplikacje odtwarzacz audiobooków, odtwarzacz audio i muzyki, przeglądarka Internetu, czytnik kanałów RSS, kalkulator, zegar, kalendarz, słowniki, gry: szachy, pasjans, Sudoku, Scribble, przeglądarka zdjęć
Usługi internetowe ReadRate, Dropbox, Send-to-PocketBook

 

* pojemność pamięci wewnętrznej może różnić się w zależności od konfiguracji oprogramowania

** czas pracy baterii i parametry podane powyżej mogą różnić się w zależności od sposobu użytkowania, ustawień oraz aktywności połączenia bezprzewodowego

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: