Cisco i Microsoft łączą siły w obszarze rozwiązań do współpracy

Cyfrowe miejsca pracy stają się coraz bardziej innowacyjne, a organizacje zwinniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. To ludzie nadają ton kształtowaniu sposobów wykonywania pracy i potrzebują odpowiednich technologii do współpracy, aby móc w pełni realizować swój potencjał. Narzędzia te powinny płynnie ze sobą współdziałać, aby mieć rzeczywisty wpływ na transformację pracy zespołowej, która prowadzi do lepszych wyników, wyższej produktywności i zaangażowania.

Sprawna współpraca w środowisku wielu dostawców

Mając powyższe na uwadze, Cisco i Microsoft pracują wspólnie nad nowym podejściem, które umożliwi bezpośrednie dołączanie gości wykorzystujących urządzenia do widekonferencji obydwu firm do ich aplikacji do współpracy (opartych na WebRTC). Użytkownicy zyskają możliwość dołączenia do spotkania w ramach Microsoft Teams z poziomu urządzenia Webex Room Device. Będą mieli także możliwość dołączenia do spotkania prowadzanego za pośrednictwem Cisco Webex z poziomu Microsoft Teams Room.

Obie firmy mają dużą bazę klientów, którzy korzystają z obu technologii. Dzięki współpracy Cisco i Microsoft otrzymają oni rozwiązanie, które pozwoli wykorzystać obecne w organizacji urządzenia. Oznacza to, że za pośrednictwem narzędzi do wideokonferencji Cisco, będzie można płynnie dołączać do spotkać w ramach usługi Microsoft Teams i odwrotnie, wykorzystując Cisco Webex Meetings dołączać do Microsoft Teams Room. Rozwiązania powinny być dostępne na rynku już na początku 2020 roku” – mówi Sri Srinivasan, Senior Vice President, General Manager, Team Collaboration Group, Cisco.

Więcej informacji: https://blogs.cisco.com/collaboration/cisco-and-microsoft-have-come-together-to-deliver-a-better-user-experience

źródło: Cisco

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: