Alior Bank wprowadza zmiany w systemie transakcyjnym i nadaje nowe nazwy kanałom cyfrowym

Alior Bank ulepsza bankowość elektroniczną i wprowadza zmiany w wyglądzie serwisu transakcyjnego. Największą różnicę użytkownicy zauważą zaraz po zalogowaniu – na swoim pulpicie. W nowym widoku ekran bankowości internetowej zostanie podzielony na części dwie części: “Mój portfel” oraz “Historia”. Dzięki nim klienci będą mieli szybki podgląd ostatnich transakcji i będą mogli w wygodny sposób zarządzać produktami np. korzyściami do konta Jakże Osobistego. Bank wprowadzi również nowe nazwy systemu transakcyjnego oraz aplikacji mobilnej – odpowiednio – „Alior Online” i „Alior Mobile”. Aktualizacja nastąpi 14 grudnia.

Serwis transakcyjny z nowym ekranem startowym

W ramach zakładki “Mój portfel” kafelki produktów zostaną zmniejszone, dzięki czemu klienci będą mogli zobaczyć na ekranie więcej informacji. Nowy portfel zostanie uzupełniony także o dodatkowe opcje. Po aktualizacji systemu, oprócz salda dostępnego użytkownikom wyświetli się również saldo księgowe. Natomiast, w panelu Konta Jakże Osobistego pojawi się link do zarządzania korzyściami konta. Zamiast prezentowania liczby dni pozostałych do końca lokaty, bank wyświetli klientom dokładną – i bardziej czytelną z ich perspektywy – datę jej zapadalności.

Mój portfel

Z bankowości internetowej Alior Banku korzysta coraz więcej klientów, zmieniamy system dla ich wygody. Zależy nam, aby zapewnić im jak największy komfort poprzez prostotę obsługi oraz jej intuicyjność – mówi Piotr Łakomski, Dyrektor Departamentu Rozwoju Kanałów Cyfrowych Alior Banku. – Zanim zdecydowaliśmy się na przebudowanie naszego systemu transakcyjnego, przeprowadziliśmy analizę sugestii, które przez ostatnie dwa lata pośrednio i bezpośrednio przez social media przekazywali nam nasi klienci. To pozwoliło na dostosowanie serwisu do oczekiwań jego użytkowników. Dodatkowo, wraz z naszym zespołem badawczym RBL_ zrealizowaliśmy serię badań, aby zweryfikować czy zaprojektowane rozwiązania spełniają te oczekiwania – dodaje.

Zgodnie z sugestiami, bank zostawi doceniane przez użytkowników elementy pulpitu. Nadal będzie możliwie kopiowanie numeru konta, szybki dostęp do przelewu, jak również spłata raty pożyczki.

Przelew na telefon BLIK 2

Zmiany szablonów płatności

Modyfikacje pojawią się również na ekranie szablonów, czyli zapisanych przez klientów danych odbiorców przelewów. W miejscu dotychczasowych kafelków pojawi się bardziej kompaktowy widok listy, który umożliwi wyświetlenie pełnej nazwy szablonu bez względu na jej długość. Dodatkowo, przy każdym z szablonów widoczny będzie dostęp do najważniejszych akcji – wysłania przelewu, edycji danych szablonu oraz jego usunięcia.

Serwis transakcyjny i aplikacja mobilna z nowymi nazwami

Dążąc do uproszczenia komunikatów kierowanych do klientów, Alior Bank stworzył nowe, proste i praktyczne nazwy kanałów cyfrowych, aby klienci nie mieli wątpliwości, o którą system chodzi – bankowość internetową czy mobilną. Od 13 grudnia serwis bankowości internetowej będzie występował pod nazwą „Alior Online”, natomiast aplikacja mobilna zmieni się w „Alior Mobile”.

Nowy wygląd BLIKa

Ponadto, w aplikacji mobilnej odświeżony zostanie wygląd ekranu kodów BLIK oraz przelewu na telefon BLIK. Nowe ekrany staną się bardziej czytelne za sprawą jasnych kolorów i wyraźniejszych przycisków. Zmiana nie wpłynie na dostępne w aplikacji funkcjonalności.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl