Canon PIXMA MegaTank – dwa nowe modele urządzeń wielofunkcyjnych z ADF

Canon rozszerzył dziś swoją linię drukarek MegaTank o dwa nowe modele z podajnikiem ADF, wyposażone w zbiorniki atramentu do wielokrotnego napełniania: drukujące w kolorze urządzenie Canon PIXMA G7040 4-w-1[1] oraz drukujące monochromatycznie urządzenie Canon PIXMA GM4040 3-w-1[2]. Nowe drukarki zapewniają wysoką wydajność i niskie koszty druku bez uszczerbku dla jakości – co idealnie zwiększy wydajność druku małych firm i biur domowych.

Canon PIXMA GM4040

PIXMA G7040 i PIXMA GM4040 są wyposażone w zupełnie nowy, automatyczny podajnik dokumentów (ADF) na 35 arkuszy, który umożliwia szybsze skanowanie i kopiowanie wielostronicowych dokumentów, oraz w dwa podajniki papieru o pojemności do 350 arkuszy. To sprawia, że oba urządzenia są 3,5-krotnie bardziej wydajne niż wcześniejsze modele MegaTank, które wyposażono tylko w jeden tylny podajnik. Dzięki temu nowe urządzenia to idealny wybór dla użytkowników potrzebujących ekonomicznie drukować duże ilości dokumentów w szybkim tempie.

Canon PIXMA G7040

Obie drukarki są wyposażone w zbiorniki z atramentem, które można wielokrotnie napełniać, pozwalające użytkownikom wydrukować do 18 000 stron przy użyciu 3 butelek czarnego atramentu lub do 7 700 stron z zestawem kolorowych atramentów (tylko Canon PIXMA G7040)[3],[4]. Zmniejsza to nie tylko koszt wydruku jednej strony, ale także eliminuje potrzebę ciągłego zakupu i wymiany pojemników z tuszem oraz skraca czas przestoju urządzeń do minimum.

Łączność Wi-Fi i Ethernet w obu modelach sprawia, że drukowanie jest jeszcze łatwiejsze; do tego urządzenie PIXMA G7040 jest kompatybilne z systemami operacyjnymi Windows i Mac, a Canon PIXMA GM4040 z Windows. Obie drukarki współpracują także z aplikacją Canon PRINT (iOS i Android).

Nowe urządzenia zaprojektowano tak, aby zajmowały jak najmniej przestrzeni na biurku. Do tego odchylany przedni panel sterowania zapewnia dogodny widok pod dowolnym kątem. Dzięki funkcji automatycznego drukowania dwustronnego i automatycznego wyłączania użytkownicy mogą zaś być pewni, że drukarka działa ekonomicznie. To wszystko sprawia, że oba urządzenia świetnie nadają się do wykorzystania w domowym biurze lub małej firmie, gdzie będą stanowić doskonałe rozwiązanie do druku wysokich nakładów za rozsądną cenę, za to bez uszczerbku na jakości wydruków.

Model PIXMA G7040 będzie dostępny na polskim rynku w sklepie internetowym Canon i u oficjalnych sprzedawców Canon od stycznia 2020 r. w sugerowanej cenie detalicznej 1769 PLN, zaś PIXMA GM4040 będzie dostępny od kwietnia 2020 r. w sugerowanej cenie detalicznej 1459 PLN.

Kluczowe cechy Canon PIXMA G7040:

 • Wysoka wydajność
  • 18 000 stron z 3 butelek z czarnym atramentem lub 7700 stron z zestawu kolorowych atramentów
 • Automatyczny podajnik dokumentów na 35 arkuszy
  • Kopiowanie i skanowanie wielostronicowych dokumentów
 • Duża prędkość drukowania
  • 6,8 obrazów/min. w druku kolorowym i 13 obrazów/min. w druku monochromatycznym[5]
 • Pojemność 350 arkuszy
  • Duży zasób zwykłego papieru podzielony między przednią kasetę na 250 arkuszy i tylny podajnik na 100 arkuszy
 • Funkcje drukowania, kopiowania, skanowania i faksowania

Kluczowe cechy Canon PIXMA GM4040:

 • Wysoka wydajność
  • 18 000 stron z 3 butelek z czarnym atramentem
 • Automatyczny podajnik dokumentów na 35 arkuszy
  • Kopiowanie i skanowanie wielostronicowych dokumentów
 • Duża prędkość drukowania
  • 13 obrazów/min. w druku monochromatycznym[6]
 • Pojemność 350 arkuszy
  • Duży zasób zwykłego papieru podzielony między przednią kasetę na 250 arkuszy i tylny podajnik na 100 arkuszy
 • Funkcje drukowania, kopiowania, skanowania

źródło: Canon Polska

[1] Canon PIXMA G7040 umożliwia użytkownikom drukowanie, kopiowanie, skanowanie i faksowanie.

[2] Canon PIXMA GM4040 umożliwia użytkownikom drukowanie, kopiowanie i skanowanie.

[3] Wydajność na stronę jest wartością szacunkową, opartą na indywidualnej metodzie testowej firmy Canon, w której wykorzystywana jest tabela ISO / IEC 24712 i symulacja ciągłego drukowania po wymianie butelek z atramentem i po wstępnej konfiguracji urządzenia.

[4] Wydajność na stronę jest wartością szacunkową, opartą na indywidualnej metodzie testowej firmy Canon, w której wykorzystywana jest monochromatyczna tabela ISO / IEC 19752 i symulacja ciągłego drukowania po wymianie butelek z atramentem i po wstępnej konfiguracji urządzenia.

[5] Prędkość drukowania dokumentów A4 na zwykłym papierze mierzona jest na podstawie średniej ESAT w teście Office Category Test wg normy ISO / IEC 24734.

[6] Prędkość drukowania dokumentów A4 na zwykłym papierze mierzona jest na podstawie średniej ESAT w teście Office Category Test wg normy ISO / IEC 24734.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: