3 Kroki do Rozwiązania – nowe narzędzie od Lenovo

Wyspecjalizowane narzędzie, które automatycznie wyszuka aktualizację oprogramowania, przeprowadzi zdalną diagnostykę a na koniec zaproponuje gotowe rozwiązanie, jest już dostępne dla klientów firmy Lenovo w Polsce.

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich osób, które podczas użytkowania swojego urządzenia marki Lenovo  natrafią na problem, którego rozwiązanie będzie wymagać wsparcia eksperta. Narzędzie składa się z trzech kroków i dostępne jest na stronie https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl.

Krok 1. Automatyczna aktualizacja sterownika

Z uwagi na fakt, że większość problemów klientów wynika z braku aktualizacji sterowników, w kroku pierwszym wykonywana jest ich automatyczna aktualizacja. Systemy działające w tle skanują sterowniki, a jeżeli nie są one aktualne, klient otrzymuje ich najnowszą wersję. Po zainstalowaniu sterowników klient pytany jest, czy problem nadal występuje: jeśli problem zostanie rozwiązany, oznacza to koniec procesu. Jeśli problem nadal występuje, klient może przejść do kroku drugiego, który obejmuje diagnostykę sprzętu lub może przejść bezpośrednio do kroku trzeciego, czyli kontaktu z konsultantem z firmy Lenovo.

Krok 2. Diagnostyka sprzętu

W kroku drugim, klienci mogą przeskanować urządzenie pod kątem awarii sprzętu, korzystając z dwóch głównych opcji: Proste Skanowanie lub Skanowanie Niestandardowe. Każdy etap procesu jest wyjaśniany na bieżąco (np. czas trwania każdego kroku lub cel każdego działania). Po prostym lub niestandardowym skanowaniu  w kroku drugim wyświetlane są wyniki diagnostyki, w tym informacje o ostatecznym kodzie wyników. Informację tę można udostępnić konsultantowi na infolinii w następnym działaniu. Jeśli zostanie wykryta awaria sprzętowa, opcja eTicketingu zostanie automatycznie włączona dla klienta (w zależności od kraju) w ramach zaprojektowanej ścieżki serwisowej Lenovo.

Krok 3. Skontaktuj się z nami

Aby uzyskać wynik diagnostyczny, klient może przejść do ostatniego etapu procesu – Skontaktuj się z Lenovo i poproś o dodatkowe wsparcie od konsultantów. Jeśli problem nie został rozwiązany w poprzednich krokach, firma Lenovo oferuje dodatkowe opcje rozwiązania problemu klienta za pomocą agentów wsparcia. W zależności od specyfiki kraju/produktu dla klientów zwykle dostępne są następujące kanały kontaktowe: wsparcie telefoniczne, funkcja oddzwonienia, zgłszenie elektroniczne, e-mail, czat.

źródło: Lenovo

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: