Rekord Black Friday w polskim internecie pobity już po 15 – komentarz

Zostało jeszcze kilka godzin do końca Czarnego Piątku, a już wiadomo, że wynik będzie lepszy niż rok temu.

Black Friday

Po godz. 15 suma wartości sprzedaży dla kilkunastu tysięcy polskich sklepów internetowych na platformie Shoper przekroczyła kwotę wydaną przez klientów podczas Black Friday w 2018 r., która aż do dziś była rekordowym wynikiem sprzedaży odnotowanym przez Shopera. Możemy spodziewać się, że nasz kolejny rekord będzie imponujący, szczególnie że w ostatnich edycjach zakupowego święta duży skok liczby zamówień następował w późnych godzinach wieczornych.
Z naszych statystyk wynika, że Black Friday w 2018 r. w sklepach Shoper zakończył się o 91 proc. lepszym wynikiem sprzedażowym niż w 2017 r., a klienci wydali tego dnia prawie 3 razy więcej pieniędzy niż w zwykły dzień. To, że tak dobry wynik zostanie w tym roku znowu poprawiony wynika nie tylko z pozytywnych nastrojów wśród konsumentów, ale też umiejętności naszych sprzedawców, którzy co coraz skuteczniej zachęcają klientów do zapoznania się z ich ofertą – ocenia Oliwia Tomalik, Marketing Manager Shoper.

Eksperci Shopera zwracają również uwagę, że nie tylko Czarny Piątek, a cały mijający tydzień jest wyjątkowo dobrym czasem dla sklepów internetowych.

Jeszcze parę lat temu nie widzieliśmy na reklamach „black weeków” czy „czarnych weekendów”. Widać jednak, że Polacy są narodem niecierpliwym, nie będą czekać na wielkie obniżki tylko w jednym konkretnym dniu. Rośniemy najszybciej w Europie pod kątem udziału sprzedaży internetowej do PKB. Myślę, że “rozmasowanie” akcji wyprzedażowej na kilka dni to wentyl dla e-commerce’u. Przez to zyskują obie strony: kupujący, bo ma więcej czasu na zakupy; i właściciel sklepu, który nie musi obsługiwać boomu w ciągu jednego dnia, lecz kilku, co daje też w efekcie lepszą obsługę klienta.
Świetne statystyki zeszłorocznego Black Friday, napędziły jeszcze lepszy wynik w tym roku, a tegoroczne sukcesy sprzedażowe przekonują “opornych” właścicieli sklepów, że za rok warto się przygotować i ruszyć z kampanią informacyjną odpowiednio wcześniej – przewiduje Jacek Zientkiewicz, Brand Manager Shoper.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: