Opera z Android z funkcją przyciemniania stron internetowych

 Nowa Opera nie tylko pozwala przygasić przeglądarkę, ale także przyciemnia białe strony – nawet jeśli nie zostały zaprojektowane w ten sposób. Teraz można także ręcznie dostosować temperaturę barw przeglądarki.

Nowy tryb nocny

Opera dla systemu Android od dawna już daje użytkownikom możliwość skorzystania z trybu nocnego, dzięki czemu mogą przyciemnić przeglądarkę znacznie poniżej poziomów dozwolonych przez interfejs użytkownika na danym urządzeniu . W nowej wersji 55 tryb nocny pozwala ustawić temperaturę przeglądarki, aby zminimalizować ilość niebieskiego światła emitowanego przez urządzenie. Możliwe jest także ekstremalne przyciemnienie obrazu.

Zimowe miesiące w Skandynawii bywają naprawdę ciemne. Słońce w ciągu dnia świeci tylko przez kilka godzin, w związku z czym zauważyliśmy, że większość współczesnych urządzeń wyposażono w automatyczne ustawienia wyświetlacza, które są zbyt jasne , co z kolei powoduje zaburzenia naturalnego rytmu dobowego człowieka. Postanowiliśmy, że nasza przeglądarka rozwiąże ten problem . Ta wersja Opery pozwala zredukować emisję niebieskiego światła i maksymalnie przyciemnić obraz.– powiedział Stefan Stjernelund, manager ds. produktu Opery na Androida.

Niebieskie światło zaburza sen, ponieważ obniża poziom melatoniny, zakłócając naturalny rytm okołodobowy organizmu. To dlatego po odłożeniu telefonu wiele osób nie może zasnąć. Możliwości dostosowania temperatury barw (poprzez neutralizację niebieskiego światła)pozwala na ograniczenie negatywnego wpływu przeglądania stron internetowych w nocy. Dzięki temu łatwiej nam wejść w stan relaksu i zasnąć. Temperaturę barw w nowej Operze można dostosować za pomocą suwaka w ustawieniach trybu nocnego.

Dodatkowe ustawienia trybu nocnego dają użytkownikom możliwość maksymalnego przyciemnienia widoku, minimalizując tym samym poziom zanieczyszczenia światłem. Ta funkcja idealnie współgra z nowymi ustawieniami temperatury barw.

Przyciemnij przeglądarkę za pomocą ciemnego motywu i ciemnych stron internetowych

Światło emitowane przez ekran urządzenia można z łatwością ograniczyć, wykorzystując ciemny motyw, który zostanie automatycznie włączony przez tryb nocny.

Opera idzie o krok dalej i wprowadza funkcję ciemnych stron internetowych. Przeglądarka oczywiście obsługuje ciemny motyw CSS w przypadku nielicznych stron, które taką funkcję udostępniają. Jednak Opera zadbała również o to, by umożliwić wprowadzanie zmian CSS na stronach internetowych, które tej funkcji nie obsługują. Sprawia to, że przeglądarka jest w stanie zmieniać jasne strony w ciemne i dopasować je do ciemnego motywu. Dzięki temu każdy, kto używa przeglądarki po zmierzchu, może korzystać z dodatkowego przyciemnienia. Dzięki funkcji ciemnego motywu i dodatkowemu przyciemnieniu, każdy użytkownik może teraz przeglądać strony www przy minimalnej emisji światła.

Przyciemnianie klawiatury i planowanie trybu nocnego

Opera daje użytkownikom możliwość zredukowania negatywnego wpływu korzystania z jasnej klawiatury, dzięki funkcji jej przyciemniania przy wykorzystaniu specjalnej nakładki. Wiele osób często zatraca się surfując w internecie. Dzięki funkcji automatycznego planowania – przeglądarka sama aktywuje tryb nocny. Opera daje użytkownikom możliwość wprowadzenia własnych ustawień czasu lub pozwala, żeby to urządzenie podążało za naturalnym trybem dnia, automatycznie dostosowując włączanie trybu nocnego i dziennego do wschodu i zachodu słońca w danym regionie.

Dzięki funkcji maksymalnego przyciemnienia przeglądarki w tej wersji zadbaliśmy o to, aby użytkownicy nie przeszkadzaliosobom, które chcą spać. Ciemniejszy wyświetlacz sprawi także, że pod odłożeniu telefonu poczujesz się bardziej zrelaksowany i gotowy do snu.” – dodaje Stjernelund.

Już w październiku Opera wprowadziła nowy wygląd przeglądarki z wielokolorowymi motywami, wychodząc poza standardowy ciemny i jasny motyw. Nowy tryb nocny świetnie współpracuje z każdym z nich.

źródło: OperaCategories: Rynek, Aplikacje, Newsy

Tags: ,

1 reply

Trackbacks

  1. Opera 56: przeglądarka mobilna nowej generacji na Androida - TECHNOSenior

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: