Poczuj się jak właściciel piwniczki winnej z nową chłodziarką MPM

Jedną z tajemnic głębi smaku i aromatu wina jest jego prawidłowe przechowywanie.  Nowość produktowa marki MPM – chłodziarka do win, zapewnia napojom optymalne warunki do leżakowania. Tyle ile jest okazji, tyle butelek gromadzi się często w zakamarach naszych szaf kuchennych czy kredensów. Czas przenieść je do dedykowanego miejsca.

MPM-48-CW-47

Niezależnie od tego czy jesteśmy kolekcjonerami szlachetnych trunków, czy też często otrzymujemy je w prezencie, warto zastanowić się jaki jest prawidłowy sposób ich przechowywania, by nie zakłócić procesu ich dojrzewania i nie dopuścić do utraty walorów smakowych. Oczywiście optymalnym rozwiązaniem byłoby zaaranżowanie piwnicy rodem
z burgundzkiej posiadłości czy też sycylijskiej winnicy, jednak ze względu na polskie warunki jest to mało realne. Alternatywnym i zdecydowanie bardziej dostępnym sposobem przechowywania jest wykorzystanie chłodziarki do wina. MPM-48-CW-47 – nowość produktowa marki MPM, dzięki regulacji temperatury (zakres: 11-18°C) oraz odpowiedniemu zaciemnieniu wnętrza, zapewnia idealne warunki do składowania alkoholu. W tym miejscu warto zaznaczyć, że zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura, a także jej wahania, mogą uruchomić niekorzystne procesy biochemiczne w winie.

Chłodziarka do wina MPM-48-CW-47 cena detaliczna: 599 pln

Bądź domowym Somelierem!

Oczywiście każdy gatunek rządzi się swoimi prawami, jednak ogólnie przyjęte zasady głoszą, że wina białe, różowe i musujące preferują chłodniejsze otoczenie. Z wina czerwonego natomiast głębię smaku wydobędziemy tylko wtedy, gdy będzie leżakować w temperaturze nie niższej niż 15 – 18°C. Wilgotność to kolejny ważny element o którym należy pamiętać, chcąc zapewnić winu optymalne warunki przechowywania. Zgodnie z zasadami nie powinna być ona zbyt wysoka, ani zbyt niska, by nie skrócić potencjalnej długości życia wina. Idealna wilgotność powietrza powinna wynosić ok 65-80%. Chłodziarka MPM zachowuje wilgotność komory na poziomie 50-70%.

W trosce o jakość win.

Chłodziarka MPM do wina, ma nowoczesny, elegancki design. Czarna obudowa, minimalistyczny ekran LCD i panel sterowania elektronicznego, sprawiają, że urządzenie
z łatwością wpasuje się w każde otoczenie. Wnętrze chłodziarki zdobią 3 jasne drewniane półki,  które nie tylko atrakcyjnie wyglądają, ale ze względu na swoje poziome położenie, umożliwiają prawidłowe przechowywanie butelek. Taki układ sprawia, że korek jest nieustannie zanurzony w winie i nie wysycha. Nawilżony, chroni napój przed obecnością tlenu w butelce, która prowadzi do destrukcji walorów smakowych i zapachowych.

Szlachetna skrytka.

Niewielkie gabaryty (43 cm szerokości x 51 cm wysokości x 48 cm głębokości) sprawiają, że urządzenie mieści się w każdej kuchni czy salonie. Pojemność całkowita modelu
MPM-48-CW-47 to 48 L, a zatem wystarczająco dużo, by zmieścić jednocześnie 16 butelek. Dodatkowym atutem jest również możliwość zamontowania drzwi z zawiasami po prawej lub lewej stronie, wedle naszego uznania.

Prosta zasada.

Mimo, że wiele osób przechowuje swoją kolekcję win w temperaturze pokojowej bądź w lodówce, oba te rozwiązania są na dłuższą metę zdecydowanie niekorzystne. Oczywiście zupełnie inna sytuacja jest w przypadku, gdy chcemy przez jedną lub dwie doby przechować wino po otwarciu. Niemniej rozpatrując temat długoterminowego składowania butelek, lodówka absolutnie się do tego nie nadaje. Drgania jakie wytwarza sprężarka w znaczny sposób zakłócają proces dojrzewania wina i niszczą jego cząsteczki, przez co smak i aromat znaczenie się pogarsza.

Tak więc by cieszyć się pełnią smaku, jak z toskańskiej kantyny, warto zainwestować w odpowiedni sprzęt do przechowywania swoich zapasów. Chłodziarka MPM do wina, model MPM-48-CW-47 to  rozwiązanie dla osób ceniących jakość i styl na lata.Categories: Rynek, Bez kategorii, Gadżety, Newsy, Sprzęt AGD

Tags: ,

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: