Rok 2019 miał też niestety i smutne oblicze. W styczniu naszym krajem wstrząsnęła śmierć prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, który został zaatakowany nożem na scenie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sierpniu śledziliście natomiast dramatyczne poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka, producenta filmowego, który zginął w wypadku na Jeziorze Kisajno. Ich nazwiska trafiły kolejno na 2 i 3 miejsce zestawienia. Wśród osób, o których chcieliście dowiedzieć się więcej znalazła się także pisarka Olga Tokarczuk, która w październiku tego roku została wyróżniona Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury.
Co jeszcze zajmowało Was w 2019 roku? Okazuje się, że spełnianie obowiązków obywatelskich. W pierwszej dziesiątce haseł najszybciej zyskujących popularność znalazły się bowiem zarówno Wybory do Parlamentu Europejskiego (4 miejsce w zestawieniu) jak i jesienne Wybory parlamentarne (7 miejsce w zestawieniu). Oprócz informacji o samych wyborach i ich wynikach, sprawdzaliście jak w nich uczestniczyć. Frazy „Jak głosować w wyborach UE?” oraz „Jak głosować w wyborach parlamentarnych” były jednymi z najczęściej wpisywanych przez Was zapytań.
W zestawieniu 10 haseł najszybciej zyskujących na popularności znalazł się też film braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”. Dokument trafił również na szczyt zestawienia najpopularniejszych wideo na YouTube w 2019 roku.