Każdy może w Święta Bożego Narodzenia zostać ekspertem pomocy technicznej

To już świąteczna tradycja: W czasie Bożego Narodzenia osoby poniżej 25 roku życia pomagają rozwiązywać problemy techniczne

81 procent młodych Europejczyków w przedziale wiekowym 16–24 lat w czasie Świąt Bożego Narodzenia pomaga swoim przyjaciołom i rodzinie w konfiguracji lub obsłudze sprzętu komputerowego. Takie wyniki przyniosła ankieta przeprowadzona przez firmę AVM na reprezentatywnej próbce populacji. W sumie 64 procent wszystkich osób w Niemczech, Włoszech, Holandii i Austrii przyznaje, że udziela porad technicznych w Boże Narodzenie. Klienci korzystający w domu z urządzeń FRITZ!, mogą w tym czasie usiąść wygodnie, zrelaksować się i w pełni korzystać ze świąt. Dzięki trzem wskazówkom dla użytkowników sieci domowej opartej na produktach FRITZ!, każdy może w te Święta Bożego Narodzenia zostać ekspertem pomocy technicznej.

Dopilnuj aktualizacji oprogramowania urządzeń w sieci domowej

Urządzenia FRITZ! regularnie otrzymują aktualizacje oprogramowania. Aktualizacja do najnowszej wersji FRITZ!OS może być rozwiązaniem niektórych problemów lub odpowiedzią na pytania, które mogą mieć twoi krewni. Dlatego zaleca się, aby sprawdzać, czy wszystkie produkty FRITZ! są zaktualizowane. Sprawa jest prosta: wystarczy jedno kliknięcie w przeglądzie sieci FRITZ!Box. Jeśli aktywowana jest funkcja automatycznej aktualizacji, router FRITZ!Box bez konieczności ingerencji ze strony użytkownika wykona to zadanie dla wszystkich produktów FRITZ! w tej samej sieci domowej.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod następującym adresem: https://pl.avm.de/poradnik/wszystko-na-temat-aktualizacji/korzystaj-z-funkcji-automatycznych-aktualizacji/

Bezprzewodowy LAN w całym domu – dzięki aplikacji FRITZ!App WLAN i sieci mesh spod znaku FRITZ!

Święta to czas dla rodziny i kiedy dom wypełnia się większą niż zwykle liczbą osób, szybko wychodzą na jaw niedomagania sieci WiFi, np. rejony o niedostatecznym pokryciu zasięgiem. FRITZ!App WLAN mierzy przepustowość danych urządzenia i wyświetla informację o jakości połączenia sieciowego. Program pomaga również przy konfiguracji sieci WiFi o topologii mesh realizowanej na bazie urządzeń FRITZ! Sieć mesh może składać się z routera FRITZ!Box i wzmacniacza sygnału FRITZ!Repeater. Po skonfigurowaniu za naciśnięciem jednego przycisku, sieć działa automatycznie, zapewniając szybkie i stabilne połączenie bezprzewodowe w każdym zakątku domu i bezstresowe Święta Bożego Narodzenia.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem: https://pl.avm.de/mesh/

Konto MyFRITZ! na wielu urządzeniach FRITZ!Box

Jeśli w Boże Narodzenie nie chcesz marnować cennego świątecznego czasu na porządki w domowej sieci, po prostu skonfiguruj swoje konto MyFRITZ! w routerach FRITZ!Box swoich krewnych. Można to zrobić za pomocą interfejsu użytkownika odpowiedniego routera FRITZ!Box lub w aplikacji MyFRITZ!App na iOS. Funkcjonalność ta pozwala przez cały rok mieć na oku wszystkie urządzenia FRITZ!Box w rodzinie – i zapewnia ciszę i spokój w Boże Narodzenie.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod następującym adresem: https://en.avm.de/service/fritzbox/fritzbox-7590/knowledge-base/publication/show/1012_Configuring-a-MyFRITZ-account-in-several-FRITZ-Box-devices/

źródło: AVM

Źródło: Badanie AVM przeprowadzone przez Instytut Badań Rynku Kantar na 4201 respondentach w wieku 16–64 lat w Niemczech, we Włoszech, Holandii i Austrii. Pytanie do ankietowanych: Czy w okresie świątecznym pomagasz krewnym lub znajomym w konfigurowaniu / obsłudze urządzeń elektronicznych, takich jak smartfony, tablety lub routery bezprzewodowe?

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: