RFBenchmark – T-Mobile nie odpuszcza, czyli stan Internetu mobilnego w Polsce (listopad 2019)

RFBENCHMARK opublikował listopadowy ranking operatorów komórkowych w Polsce. Przygotowane zestawienie bierze pod uwagę jakość i szybkość Internetu mobilnego. W listopadzie, T-Mobile po raz trzeci z rzędu wygrał w kategorii średniej szybkości pobierania danych. Oprócz tego T-Mobile może pochwalić się pierwszym miejscem w klasyfikacji najniższej wartości ping. Orange nie dał z kolei po raz kolejny szans rywalom jeżeli chodzi o średnią szybkość wysyłania danych.

W listopadzie liczba pomiarów, na podstawie których sporządzono ranking, wyniosła dokładnie 421420. To niemal dwukrotnie więcej, niż w poprzedniej publikacji. Zdecydowana większość testów została wykonana w technologii 4G (90,62%). W zasięgu technologii 3G wykonano ponad 10 razy mniej prób (9,29%). Zanikającą na terenie Polski technologią jest 2G (0,1% wszystkich testów).

Średnia szybkość pobierania danych

T-Mobile po raz trzeci z rzędu wygrywa w kategorii średniej szybkości pobierania danych. Poprawia także nieznacznie wynik z poprzedniego miesiąca i notuje ostatecznie 28,4 Mb/s. Na drugiej pozycji znalazł się Orange z wynikiem 27,46 Mb/s. Na podium uplasował się jeszcze Play (25,2 Mb/s), a zestawienie zamknął Plus (23 Mb/s).

Średnia szybkość wysyłania danych

Orange potwierdził dominację w omawianej kategorii. Uzyskał średnią szybkość wysyłania danych na poziomie 14,54 Mb/s, co jest wynikiem lepszym niż ten notowany w październiku. Za plecami Orange obserwowaliśmy w listopadzie tłok. Na drugim miejscu uplasował się Plus (13,84 Mb/s), a brąz trafił do T-Mobile gorszego zaledwie o 0,15 Mb/s. Na czwartym miejscu także z niewielką stratą Play (13,36 Mb/s)

Najniższa wartość ping

W kategorii najniższej wartości ping zwyciężył w listopadzie T-Mobile z wynikiem 37,87 ms. Na drugim miejscu z dość sporą stratą Play (43,3 ms), a trzecie miejsce ratuje rzutem na taśmę Orange (44,04 ms). Ostatnia pozycja należała w zeszłym miesiącu do Plusa (44,23 ms).

Pełny raport dostępny jest na portalu RFBenchmark.pl

 

* * *

RFBenchmark to rozwiązanie stworzone przez Spółkę Notel. Aplikacja mobilna umożliwia użytkownikom dokonywanie pomiarów podstawowych parametrów sieci komórkowej – między innymi siły sygnału oraz testy prędkości Internetu dla różnych technologii (GSM / 3G / 4G / LTE).

Zebrane wyniki wszystkich użytkowników prezentowane są na interaktywnej mapie zamieszczonej na stronie internetowej http://www.rfbenchmark.pl. Zwizualizowane w ten sposób dane informują o zasięgu, jakości Internetu mobilnego oraz lokalizacji nadajników sieci komórkowych.

One thought on “RFBenchmark – T-Mobile nie odpuszcza, czyli stan Internetu mobilnego w Polsce (listopad 2019)

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: