Jutro dzień ostatniej szansy na kupienie prezentów w internecie

Najlepszy czas dla właścicieli sklepów internetowych to co roku pierwsze trzy tygodnie grudnia. Jednak koniunktura napędzana zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia w sieci nie trwa do samej Gwiazdki.

Dowodzą tego wyniki sprzedaży ponad 12 tys. e-sklepów korzystających z oprogramowania Shoper:

  • W 2018 r. w okresie przedświątecznym, od 1 do 20 grudnia sklepy na platformie Shoper miały najlepsze wyniki w całym roku.
  • Średnia dzienna wartość sprzedaży była wtedy o 12 proc. lepsza niż w listopadzie i o 32 proc. lepsza niż w październiku.
  • Ale nie cały grudzień był tak dobry – najsłabszy wynik w miesiącu odnotowano w Wigilię i pierwszy dzień świąt: zaledwie 1/5 średniej sprzedaży w miesiącu
  • Przedświąteczne wyniki sprzedaży w sklepach Shoper osiągnęły szczytową wartość 17 grudnia – potem już dość szybka spadały

Statystyki Shopera pokazują, że Polacy są świadomi, jak mocno obciążone pracą są w grudniu firmy kurierskie. Zapewne nie raz doświadczyli niezręcznej sytuacji, gdy zamówiona paczka z prezentem dotarła dopiero po świętach. Dlatego właśnie szczyt zainteresowania zakupami w sieci przypada na tydzień przed Wigilią. Dzisiejsze i jutrzejsze wyniki sprzedażowe polskich sklepów internetowych zapewne nie będą tak wysokie jak w Black Friday, ale spodziewamy się, że będzie to grudniowy rekord – ocenia Oliwia Tomalik, Marketing Manager Shoper.

źródło: Shoper

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: